Поканени сме на нова къща а какво се подарява?

  • 29 644
  • 39
 Момичета, помагайте!newsm78 В голяма чуденка съм, след 5 дни сме поканени на освещаването на нова къща а не знам какво да подарим. В предишният им дом бях избрала едно голямо цвете абсолютно непретенциозно откъм гледане и по късно домакинята ми сподели че не харесва цветя. Този вариант саксия, цветарник отпада. Мислех сервиз чинии защото са си купили съдомиялна но и това имат вече т.е купили са си с нестандартни форми чаши и чинии. Всякакви ел. уреди и джаджи имат от рода на тостери, кафе машини, гофретници, скари и т.н
Идеята ми е за нещо по скоро сувенирно обаче какво??
Виж целия пост
# 1
картина,икона...
Виж целия пост
# 2
И на мен 1вото, което ми дойде на ум е това, което е написала chocha.
Т.е. купи нещо за самата къща. По-традиционно е картина или икона. Има хубави статуетки по магазините за сувенири.
Виж целия пост
# 3
Според мен най-удачния избор е икона. При картина или статуетка има възможност да не уцелиш вкуса на новодомците. Казвам ти го от личен опит.
Виж целия пост
# 4
Аз пък смятам, че картина или икона не са подходящ избор. Ако се спрете на картина можете да не уцелите не само вкуса на новодомците, но и картината да се окаже неподходяща на интериора в дома им. Иконата също не е подходящ избор, защото те може да не са вярващи, а може дори да не са християни, а може да не харесват икони.

Няма ли възможност да им подарите ваучър за покупка и те да си изберат каквото искат?!
Виж целия пост
# 5
Скоро и ние бяхме поканени на освещаване на нов апартамент.Попитах от какво имат нужда /в рамките на 100 лева/ и взехме микровълнова ,защото нямаха.След това бяхме на къща и домакинята си беше купила абсолютно всичко та само един полюлеи и трябваше още и ние и дадохме парите на ръка .Така си решихме "проблема",а тя си доплати и си взе това което беше набелязала.Подарявала съм още картини и дървени статуетки -Жирафи.
Та мисълта ми е ако сте близки я попитаи от какво има нужда-за мен е най-правилния вариант,за да може да им влезе в употреба а не да стои да събира прах и да го подмятват. Hug
Виж целия пост
# 6
хубава,голяма ваза
на мен вазите все не ми достигат и бих се зарадвала на такъв подарък Laughing
Виж целия пост
# 7
Много зависи от стопаните на дома. Щом ви канят, значи сте близки и ги познавате относително добре. Важно е и да се оцели интериора, ако е сувенир или някаква вещ, която е на показ, защото в противен случай ще отиде в някой шкаф и ще потъне в забрава.
Аз бих се зарадвала на нещо за кухнята - коплект за подправки, кутии за продукти, някаква тарикатска джаджа, такива неща.
Виж целия пост
# 8
Скоро не съм ходила на новодомци на гости, но ние миналата година се преместихме в ново жилище и ни подариха - висок метален щендер за вина, комплект луксозни кърпи за баня (мнооого ги обичам), пълен комплект в черно и бяло за суши (постелки за маса, чинии, клечки и т.н.), висока лампа (но приятелите, които ни я подариха знаеха къде точно ще я сложим)., красив комплект за рязане и консумиране на сирена. Имаше и други, ама не помня вече.
Виж целия пост
# 9
Аз пък смятам, че картина или икона не са подходящ избор. Ако се спрете на картина можете да не уцелите не само вкуса на новодомците, но и картината да се окаже неподходяща на интериора в дома им. Иконата също не е подходящ избор, защото те може да не са вярващи, а може дори да не са християни, а може да не харесват икони.

Няма ли възможност да им подарите ваучър за покупка и те да си изберат каквото искат?!

 Peace Напълно подкрепям ! Не ми харесват подаръци и с кухненско предназначение !
Виж целия пост
# 10
Ако сте близки,попитай я от какво има нужда,ако не сте чак толкова близки,най-добре ваучер,иначе може да им уцелиш вкуса с разни картини,вази,цветя и други подобни.Аз такива неща изобщо не харесвам,но пък бих се зарадвала на голяма  дървена статуетка,всичко зависи от вкуса на домакините.Щом са си купили с нестандартни форми чаши и чинии,вероятността да не уцелиш точния подарък е голяма.
Виж целия пост
# 11
Някаква хубава поставка за вина  Peace
Виж целия пост
# 12
И аз не мисля, че картина или икона са подходящи Flutter
Наскоро бяхме за първи път на гости в нова къща. Понеже са любители на кафето, им взех 2 такива чаши и една кана за нес кафе от Genesis

http://www.genesis.bg/products.php?item_id=161
http://www.genesis.bg/products.php?item_id=158



Виж целия пост
# 13
 И на половинката ми му е хрумнало поставка за вина защото са любители на виното. Гледал ги е в Арт магазинчето в нета. Обикалях и при нас за такива но са твърде с китайски привкус изработени и не ми допаднаха. Дано се справят с доставката Thinking
А иначе чашите за кафе са им страст и имат доста и различни видове.
Виж целия пост
# 14
Нещо за къщата.

Поставката за вино е отлична идея Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия