Зимафлуор

  • 924
  • 19
Здравейте мили майки.
Дъщеря ми е почти на 11м.
Имаме 9 зъба, но се колебая дали да давам Зимафлуор. newsm78
Моля за Вашето мнение.
Виж целия пост
# 1
Не давай, хиперфлуорозата е много по-страшна от недостига на флуор.
Виж целия пост
# 2
Аз му давам Зимафлуор още от 9-10 месечен на нас педито ни го изписа за укрепване на зъбките Simple SmileНе мисля че ще навреди на детето
Виж целия пост
# 3
 Флуорът има доста негативни влияния върху човешкия организъм, едно от които е ранната остеопороза. Най-добре е да се поема от естествени източници, а не с допълнителен лекарствен прием.
Виж целия пост
# 4
Спокойно можеш да даваш, дават се по 4 капки дневно от 2 мес. до 2год. после се увеличава...но трябва по нататък като попорасне да не му даваш мин.вода с високо съд.на флуор(девин например) а само трапезна...и всичко ще е ок.  Peace
Приемането на флуор през бременоста е за млечните зъбки на бебо,а на бебо се дава за да са му здрави постоянните.
Недостатъчният прием на флуор е вреден,както и прекаления...но ако му даваш само капките и следиш да не приема нищо друго обогатено с флуор,според мен това е оптималния вариант за здрави зъбки  Peace
Виж целия пост
# 5
Аз на синът ми давах и не е имал проблеми.На дъщеря ми не давам,защото прочетох доста негативни мнения за него и се отказах  Peace
Виж целия пост
# 6
Флуорът има доста негативни влияния върху човешкия организъм, едно от които е ранната остеопороза. Най-добре е да се поема от естествени източници, а не с допълнителен лекарствен прием.
Peace
Виж целия пост
# 7
Спокойно можеш да даваш, дават се по 4 капки дневно от 2 мес. до 2год. после се увеличава...но трябва по нататък като попорасне да не му даваш мин.вода с високо съд.на флуор(девин например) а само трапезна...и всичко ще е ок.  Peace
Приемането на флуор през бременоста е за млечните зъбки на бебо,а на бебо се дава за да са му здрави постоянните.
Недостатъчният прием на флуор е вреден,както и прекаления...но ако му даваш само капките и следиш да не приема нищо друго обогатено с флуор,според мен това е оптималния вариант за здрави зъбки  Peace

100 % съгласна. Щом педиатъра е преценил, няма опасност от предозиране. Това;което знам е да не се капят капките директно в устата, тогава има риск от предозиране. Аз ги давам в лъжичка и в устата. Като беше по-малък ги разтварях с малко вода и ги давах с биберон за медикаменти.
Виж целия пост
# 8
Нашият педиатър също каза да давам Зимафлуор, но след консултация със стоматоложката ми се отказах и не съм давала нито капка. Всеки сам преценява кое е най-добро за детето му.  Peace
Виж целия пост
# 9
Давала съм около месец-два и спрях
Виж целия пост
# 10
Не съм давала няма и да дам.
Виж целия пост
# 11
Нашият педиатър също каза да давам Зимафлуор, но след консултация със стоматоложката ми се отказах и не съм давала нито капка. Всеки сам преценява кое е най-добро за детето му.  Peace

Е добре, ако всеки сам преценява кое е най-добро за детето му защо тогава консултираме педиатри; стоматолози и пр специалисти???? newsm78
Виж целия пост
# 12
Никога не съм давала , нямам и намерение да давам Peace
Виж целия пост
# 13
Прочети малко повече за флуора и ще се откажеш.
Виж целия пост
# 14
Нашият педиатър също каза да давам Зимафлуор, но след консултация със стоматоложката ми се отказах и не съм давала нито капка. Всеки сам преценява кое е най-добро за детето му.  Peace

Е добре, ако всеки сам преценява кое е най-добро за детето му защо тогава консултираме педиатри; стоматолози и пр специалисти???? newsm78

Защото получава противоречиви отговори от различните специалисти и в крайна сметка решението си е нейно. А и различните педиатри съветват различно - чия е по-голямата истина тогава. Майката решава след като се информира добре, кое най-правилното за нейното бебе. Същото е и с други неща, просто вече има не една теза и не всички са коне с капаци (но има и такива), затова съветваш се, питаш, четеш и взимаш сам решение, но задължително след добра информираност.
Аз давах първите 2-3 месеца и спрях. Четох информирах се, а и педиатърката ми каза да спра да давам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия