Това пък какво е?

  • 3 335
  • 24
 ooooh!
Току що видях, че от едното ухо на Борис изтича ушна кал - втечнена и в обилно количество. Възможно ли е да е в следствие на ушна инфекция?
Не мога да разбера дали го боли, но непрекъснато си го трие с ръка. Ушната кал на цвят е жълтеникава.
Звънях на педиатърката, но чак утре ще може да го види.
За сведение, от днес сме на Сумамед заради продължително потдържане на температура (4 дни). Изписаха ни антибиотика след като направихме ПКК - има ускорена утайка и повишени левкоцити.
Виж целия пост
# 1
Не съм виждала такова нещо. Но според мен наистина е ушна инфекция. Кога го прегледаха последно и какво му беше състоянието на ушите? А диагнозата каква е?
Много неприятно. Поне не го боли щом не плаче, Сиси веднъж изпадна в истерия заради болки в ухото та търчахме посред нощ в спешен център.Sad(((
Стискам палци все пак да не са му възпалени ушетата бързо да се оправи!
Виж целия пост
# 2
Чета, не мога да помогна, но само да ти кажа, че стискам палци да се оправи много скоро!
Виж целия пост
# 3
Последно го преглеждаха тази сутрин, но тогава нямаше това нещо и изобщо не ми е хрумвало да кажа да му прегледат ушетата. До сега не ми е правил ушни инфекции и не е имал проблеми с ушите въобще.
Иначе от 4 дни е с температура и сополи и след ПКК която направихме днес му изписаха Сумамед. Като цяло въпреки болестта изглежда добре, пие вода в прилично количество и се храни добре. Гърлото му не е червено, кашля, но рядко.
Все пак си мисля, че не го боли - не дава да го пипам, но пробвах да го целуна точно до ухото като го натиснах - нямаше реакция.
Виж целия пост
# 4
Възможно ли е да му е влязла вода в ухото, която да е размекнала калта?! Щом не го боли ушенцето, това ми се струва най-вероятно!
Дано да нямате инфекция! Praynig
Виж целия пост
# 5
Дано не е инфекция, а нистина да е имал задържана вода в ушето. Добре е на мъниците да им надничат в ушите при всеки преглед от лекар.
Виж целия пост
# 6
Възможно ли е да му е влязла вода в ухото, която да е размекнала калта?! Щом не го боли ушенцето, това ми се струва най-вероятно!
Дано да нямате инфекция! Praynig
Надали е вода...няма от къде макар че знам ли, той е голям беладжия...все пак не виждам как би могъл да си сипе вода в ухто. Последните 4 дни не сме го къпали целия заради температурата - страх ме е да не го простудя допълнително, за това само мием дупе, ръце и лице.
Виж целия пост
# 7
Дано не е инфекция, а нистина да е имал задържана вода в ушето. Добре е на мъниците да им надничат в ушите при всеки преглед от лекар.
Ще го имам предвид вече. Благодаря!
Виж целия пост
# 8
Непременно го заведи на детски УНГ лекар! Така изтича секрета, когато има отит и спонтанна перфорация на тъпанчевата мембрана. А и казваш, че непрекъснато пипа ухото с ръка.Sad Дано все пак не е това!  newsm10
Виж целия пост
# 9
с ушите шега не бива, и ние бяхме с4 дни темература преди десетина дни и и се запуши Евстахиевата тръба на Вики, почна да недочува.
Препоръчвам доц. Тодоров, приема всеки ден от 17 до 19 часа, виж в справочника за координатите му.
Виж целия пост
# 10
Ох, тези деца  ooooh!няма ли да спрат така да ни притесняват. Днес едно утре друго. Сега пък и вие с тези уши. Ние поне тях не възпалихме но разви гнойна ангина...сега пък е с бронхит. Не знам вече утре какво ще е  Whistling
Виж целия пост
# 11
Чета, пиши как е рожденника?
Виж целия пост
# 12
Непременно го заведи на детски УНГ лекар! Така изтича секрета, когато има отит и спонтанна перфорация на тъпанчевата мембрана. А и казваш, че непрекъснато пипа ухото с ръка.Sad Дано все пак не е това!  newsm10
Заведохме го днес на УНГ. Оказа се възпалени уши. Хубаво било, че едното изтичало - не е ушна кал, а гной. Confused
Промиха му ушетата и после му сложиха капки. Сега трябва да капем от тях и утре пак на преглед и промивка. Има вероятност Сумамед да не е достатъчно силен за тази инфекция и да трябва да го сменим с друг. Инфекцията е тръгнала от носа.
Виж целия пост
# 13
Чета, пиши как е рожденника?
Оказа се, че има и ангина. Rolling Eyes
Вече е по-добре. Поне не вдига Т вече, но си пие антибиотика и капем капки в носа, в ушите и къде ли не. Wink

Виж целия пост
# 14
Хайде, оправяйте се, че не е лесно да си болен на рождения си ден. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия