Трайното къдрене!Моля Ви помогнете ми да реша!

  • 123 360
  • 283
# 135
Изобщо не исках да те разстройвам, съжалявам, ако съм го направила!  Hug
Как можеш да си го помислиш, мила..? Hug Напротив - косата ти е точно каквато ми се е искало да стане и моята - абсолютен пример си за добро къдрене; напротив - ти дои ми връщаш вярата, че някъде някой умее да го прави като хората...  bouquet а аз тия ни смятам да се боядисам, че боята ми падна от къдрина и сега е различна -тъмна в корените и светла иначе...Само още се колебая - да я потъмнявам ли или да изсветля корените... newsm78
Виж целия пост
# 136
Gwendoline това си е направо подигравка. Толкова пари за нищо. Според мен момичето въобще не е навивало правилно ролките, защото на места кичурите са прави. Дане би къдрина да е бил малко - чак пък толкова да не хване? Иначе изглеждаш жестоко  Peace

Преди време и аз ходих на едно къдрене, където ме къдриха 2 фризьорки и си приказваха сладко сладко. е, резултата беше една накъдрена и една по-права страна.
Виж целия пост
# 137
Gwendoline това си е направо подигравка. Толкова пари за нищо. Според мен момичето въобще не е навивало правилно ролките, защото на места кичурите са прави. Дане би къдрина да е бил малко - чак пък толкова да не хване? Иначе изглеждаш жестоко  Peace

Той къдринът е хванал точно толкова, колкото да не мога да я събера косата - все едно е яко тупирана.. Идеше ме да го смажа това момиче  #2gunfire- като не знае как да работи със спираловидните ролки - трябваше просто да си тръгна на мига, а не да се оставя да ме убеждава, че щяло да стане едро... Sad Ма...аз съм си виновна....
Виж целия пост
# 138
Здравейте, момичета! Както ви обещах, ето пресни снимки как изглежда косата ми сега - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=263856&pid=6470170&lp=30 (снимки 5 и 6).

gwendoline, има ни някаква промяна? Откри ли как да си правиш косата така, че на теб да ти харесва? Снимки ще има ли?  Wink

Хубав ден ви пожелавам!   bouquet
Невероятна коса LaughingКрасота!
Виж целия пост
# 139
Furby, поздравления. Много красива коса  Hug И дължината си е прекрасна, пък червеникава къдрева коса е ... разкош  Heart Eyes И аз ще се къдря скоро, само трябва да се ориентирам при кого, че както е на кичури косата ми, прогнозирам, че ще се получи много добър релеф  Wink
Виж целия пост
# 140
Джиджа, много харесвам къдрави коси с кичури! Веднъж бях така - около 15 кичура имах, получи се доста хубаво (ама беше преди години, май нямам снимки). Добра идея ми напомни, може пак да пробвам.  Wink
Без да се правя на специалист, но мисля, че е по-разумно да изчакаш малко - към октомври, примерно - не е добре през лятото да се къдри, много ще се изсуши косъма. Тъкмо ще имаш време да си я подготвиш за къдренето, да я подхраниш малко и тогава - препоръчвам ти маската с Тривитаминола. Стискам палци да ти стане хубава!
Виж целия пост
# 141
Furby, ти да не пишеш в темата за Косата?  Crazy Ми да изчакам, но тогава кичурите ще си заминаааат. Те сега ме направиха така сякаш съм си ги правила 2 месеца по рано. И хем исках от корените да започват, с шапка да ми ги направи, а тя...с фолио искала. И ся съм на 3 месеца кичури, а почват 3 пръста от корените  Tired
Виж целия пост
# 142
Не, не пиша в темата за косата, макар че честичко чета там  Grinning .
Виж целия пост
# 143
Добър вечер!
На 16 години съм! Имам невероятно ПРАВА коса, която не се подлага на къдрене ( говоря за ролки, маша, плитки, връзване и т.н. ) и ако случайно се накъди стои макс 2часа! Close Мечтая за къдрава кса и съм пробвала всичко, но никакъв резултат. Косата ми е много права, гъста, жива и здрава! Та реших да се накъдря трайно. Прочетох цялата тема много внимателно.
Аз Искам нещо такова де се получи ~> https://anitagrant.com/images/stories/newsletter/BackBlondeCurlyHairSmall.jpg
Имам няколко въпроса:
1. Желяния от мен ефект ще може ли да се получи?
2.  С колко сантиметра скъсява къдренето косата, защото моята е 4-5 пръста след раменете ?
3. След колко време при Вас започнаха да се развалят къдриците?
4. Каква беше косата ви към края ? Ако може да постнете снимки.
5. Каква поддръжка се изисква?
6. Възможно ли е да променям големината на къдриците? Да се изправям ако искам?

Предварително Благодаря!
Виж целия пост
# 144
Здравейте,
Аз се къдрих март месец...Имам среднодълга newsm78 коса...боядисвана от много време...преди руса, а от година кестенява...
Накъдриха ме с някакъв гръцки къдрин. Спираловидно на едри къдрици..Фризьорката ми каза да й слагам балсам след къпане и пяна за коса, което аз не правя редовно Confused.Накратко - доволна съм...стана това, което исках..и е нормално толкова време след къдренето сега да ми е малко нацъфтяла...По принцип имам здрава коса..голям тормоз е видяла... Grinning, чуплива..не става няква голяма разлика с израсналото...
Та..незнам..може би всичко е комплексно..зависи от косата, от фризьора...т.н.
Аз лично, обичам да експериментирам, а и в крайна сметка косата расте...така, че който иска може да пробва...А докато не пробва, няма как да разбере Grinning
Виж целия пост
# 145
dalalala, можеш ли да постнеш снимки, за да видя какво представлява това спираловидно къдрене, защото всички говорят за него, че било хубаво, а аз нещо не мога да си го представя.  newsm78
Какво разбираш под среднодълга коса? Защото и моята уж е средно дълга, но за някои това е много късо, за други е много дълга..Моята е 33-36см, току що измерена с линийка!  Mr. Green
Виж целия пост
# 146
С дълга черна, за протокола боядисана коса съм. Чуплива. Накъдрих се преди 4-5г. Стана много хубаво, на едни пружинки- МЕЧТА. Зорът дойде, като почна да отпуска къдрина. Нито права, нито къдрава. А на пипане-КОШМАР. Все едно ме е ударил правия ток. Почна едно рязане,майката си трака. Те режат аз рева..Изрязах я..чак сега. И до сега, като ходя на фризьор си питам за това студено къдрене - барем са измислили някой по-щадящ метот, ма не би. Имало някакви нови италиански къдрини, ми разправят, които навлизали по-бавно в  косъма и по този начин се запазвала структурата му.Това не го разбирам. Дали ще го уморят по- бавно или по- бързо въпросния косъм, ефекта на финала е един и същ -  косъм мъртвец. Друго важно нещо било, да не давам да ме слагат под каска с ролките, това било най-голямото убийство за косицата. И най-важното - вика ми фризьорката - поддръжката след къдренето. Балсами, маски,кремчета, мехлемчета и кво ли не. Ама не какви да е - хубави, качествени и скъпички -няма как.

Виж целия пост
# 147
Офф току що говорих с фризьорката ми и тя каза, че това къдрене не било модерно вече и много малко салони го правят качествено, защото не се търси. И м newsm78 Sad Cryе наплаши, че след това косата ми ще стане ужасна.  newsm78 Sad Cry Confused Close
Виж целия пост
# 148
dalalala, можеш ли да постнеш снимки, за да видя какво представлява това спираловидно къдрене, защото всички говорят за него, че било хубаво, а аз нещо не мога да си го представя.  newsm78
Какво разбираш под среднодълга коса? Защото и моята уж е средно дълга, но за някои това е много късо, за други е много дълга..Моята е 33-36см, току що измерена с линийка!  Mr. Green

Хай Simple Smile,
Аз искам да пусна снимки, но нещо не съм много в час с това, а и в офиса нямам....
Моята коса е 35 см от най-долу  - врата до края на косата...приблизително...ако я изправя ще се поодължи малко...
За това спираловидно къдрене е важен начина , по който се навиват ролките на главата...
Предполагам си се къдрила с маша на спирали...пак е така...долу-горе Simple Smile и като са ти сложени вече на главата ролките не стоят перпендикулярно на носа...а успоредно....Незнам дали някой ще ме разбере... Embarassed И после косата ти изглежда като естествено къдрава...абе..който е от Ст.З ще му пратя телефона на фризьорката....
Виж целия пост
# 149
 Ето ме и мен при кандидат- къдравите  Simple Smile.  От няколко месеца събирам кураж и всякаква информация за трайната ондулация. Къдрила съм се два пъти, но тогава времената бяха други, аз бях млада и не ги премислях толкова нещата. Сега съм вече препатила с фризьори и ме е страх да се подстрижа, а за по- сложни процедури да не говорим, но много искам промяна. Идеята за къдренето ме споходи след като видях много интересна прическа на едно момиченце- един прав и един къдрав кичур. Много добре изглежда и аз искам така. Единствената фризьорка, която се съгласи да експериментира ми обясни, че къдренето унищожава косата и е демоде и се къдрят само възрастни дами и ми спихна ентусиазма временно. Сега съм се заела с проучване. Четох за нови препарати, но само, че има или, че "една моя позната"  стана много добре с новия къдрин, но нищо конкретно- марка, салон. Ако някой може да сподели нещо конкретно, ще бъда много благодарна   bouquet .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия