вирусна инфекция и бременност?

  • 2 534
  • 9
Здравейте,
тази сутрин се събудих с главоболие, болка в гърлото и сополи  Sad
Сигурно съм пипнала някой вирус. Бременна съм в 12 г.с. и се притесних...Още по-лошо е че гинеколога ми отсъства до 15.05. и не отговаря на телефона си.
Знам че не бива да се лекувам сама, но моля ви който е прекарал вирусна инфекция в първото тримесечие на бременността да сподели с какво се е лекувал...


благодаря предварително на всички!
Виж целия пост
# 1
На мен личната ми изписа витамини и Фервекс,но ми се наложи да изпия само един и за щастие се опрваих.Желая ти и на теб същото!
Виж целия пост
# 2
По добре иди при GP-то си. Още си в ранна бременност и тогава са позволени по-малко лекарства, отколкото в късна бременност. Така, че не рискувай.
Виж целия пост
# 3
По добре иди при GP-то си. Още си в ранна бременност и тогава са позволени по-малко лекарства, отколкото в късна бременност. Така, че не рискувай.
Peace
Виж целия пост
# 4
Панадол, ефералган, парацетамол, фервекс са "позволените" в случая медикаменти. Но понякога е се налага да се пият и антибиотици /има подходящи/, разбира се, лекар трябва да прецени какво е състоянието. По-опасно за бебето би бил нелекуван вирус, отколкото прием на лекарства.
Виж целия пост
# 5
Карах и в първото, и във края на второто.

Задължително трябва да отидеш на лекар и да ти направят изследвания - и на урина, и на кръв и да определят от какво точно си болна. Не на гинеколог, на интернист. Като го предупредиш, че си бременна. После, с резултатите от изследванията и препоръките на интерниста - при гинеколог.

Ако наистина е вирус и не е довел до нещо по - сериозно (вторична бактериална инфекция, което, при все, че не се случва особено често, не е изключено), организмът ти ще се справи сам. Само при висока Т (39 и нагоре) можеш да пиеш течен аналгин - ако е наистина висока или парацетамол. Също допълнително вит. C. Както и каквито и витамини да приемаш по принцип.
АБ НЕ помагат при вирози за борба с причинителя на болестта, дори напротив. Предпазват от евентуална вторична бактериална инфекция само.
Виж целия пост
# 6
Говори с GP-то си!
Виж целия пост
# 7
По добре иди при GP-то си. Още си в ранна бременност и тогава са позволени по-малко лекарства, отколкото в късна бременност. Така, че не рискувай.
Аз пиех фермекс и витамини
Виж целия пост
# 8
Карах и в първото, и във края на второто.

Задължително трябва да отидеш на лекар и да ти направят изследвания - и на урина, и на кръв и да определят от какво точно си болна. Не на гинеколог, на интернист. Като го предупредиш, че си бременна. После, с резултатите от изследванията и препоръките на интерниста - при гинеколог.

Ако наистина е вирус и не е довел до нещо по - сериозно (вторична бактериална инфекция, което, при все, че не се случва особено често, не е изключено), организмът ти ще се справи сам. Само при висока Т (39 и нагоре) можеш да пиеш течен аналгин - ако е наистина висока или парацетамол. Също допълнително вит. C. Както и каквито и витамини да приемаш по принцип.
АБ НЕ помагат при вирози за борба с причинителя на болестта, дори напротив. Предпазват от евентуална вторична бактериална инфекция само.

 Peace Подкрепям  Peace
Виж целия пост
# 9
И аз мисля, че трябва да се обърнеш към личния си лекар
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия