Как храните едногодишното си дете?

  • 2 293
  • 50
Момичета,
интересно ми е как се хранят връстниците на моя син. Ние до сега хапвахме готова храна от бурканчета, днес ще взема за първи път храна от детска кухня, пък да видим. Иначе малкия определено харесва това, което хапваме с баща му и предпочита соленичко (въпреки, че го храня безсолно).
Другото, което ми е интересно, е какво хапват децата ви по часове през деня, като тук включвам и кърма/мляко и всякакви подхапвания през деня (бисквитки, солети, парченца плодове и зеленчуци).
Виж целия пост
# 1
На възрастта на детето ти моят син ядеше храна от кухнята.През почивните му готвех аз.За графика на хранене-той отгава още се хранеше нощем.Та значи,по спомени:
6 ч-АМ
10 ч-попара
14 ч-обяд от кухнята
18-19 ч-супата от кухнята със сухар
около полунощ-АМ

Май беше нещо такова.Сега сме на друг режим
Виж целия пост
# 2
На тази възраст ядеше рано сутрин към 6ч кърма. За закуска нещо зърнено-попара, овесени ядки с плод,кускус.
На обяд зеленчуци с месо,
Следобедна закуска плодово пюре,
Вечеря-каша и преди да заспи кърма.
Виж целия пост
# 3
Ние ядем така:
Става в 08:00 АМ Нестле Джуниър
за обяд 12:00 второто от кухнята
следобяд 16:00 десерта от кухнята
вечеря 20:00 Ам и си ляга
Нощем не се буди.През деня и давам солетки,бисквиди,плод между храненията.Най-често като сме на вънка и гледа другите деца,че ядът тогава и ги давам солетите и бисквидите, а плода и го давам между сутрешното и обедното хранене Peace
Виж целия пост
# 4
Ами от общата храна, отсипвам преди подправките.
Виж целия пост
# 5
На тази възраст основно с храна от ДК и готови пюрета.
Виж целия пост
# 6
Първа опция основно  Peace
Виж целия пост
# 7
Аз й готвя, това не ме затруднява.
Виж целия пост
# 8
Аз също готвя на моето дете,понякога хапва и от  това което съм приготвила за нас.
Виж целия пост
# 9
Основно от детската кухня, през почивните дни-готови купени пюрета.
Мързеше ме да готвя специално за него. Blush
Виж целия пост
# 10
Аз съм смес от 3-ти и 4-ти отговор.

По принцип готвя за дъщеря ми. Ние с мъжа ми лятно време караме основно на салати, а за нея държа да има поне едно хранене, което да е супа или манджа. Но освен че готвя специално за нея, тя яде и от нашата храна. Изключила съм пърженето като начин на топлинна обработка, използвам умерено подправки и минимално количество сол. Ако нещо не е "полезно" за нея да го яде, значи и ние няма да го ядем. Няма и как иначе. Тя е от децата, които подивяват, щом видят храна. Иска да опитва от всичко. Иска да яде от моята чиния. Тя е вече голяма, захранена е с нещата, които ядем и ние, не виждам проблем да съчетавам храната ни. Още повече, че така и ние се храним една идея по-здравословно от преди! Wink

 Peace
Виж целия пост
# 11
С храна от ДК, по някой път свеки готви или аз забърквам нещо, хапва и готови пюрета.

Ето как се храни:

7:30 Закуска - каша, крем, йогурт или нещо друго

12:00 ДК - супа + основно

16:00 Десерта от ДК

20:00 АМ

00:00 пак АМ, буди се да яде тогава.
Виж целия пост
# 12
От детска кухня,а събота и неделя от общо ядене,сготвено за всички в къщи.Бурканчета не купувам от 11 месечна някъде.
Виж целия пост
# 13
След годинката записах Тери на кухня.Дотогава карахме на бурканчета.
Виж целия пост
# 14
На възрастта на детето ти ,а и сега(с малки изключения) ядеше храна която съм приготвила.
Записани сме на кухня ,но от там съм вземала всичко на всичко 10-15 пъти,защото кухнята се намира на 5-6км(1час път с количката) от вкъщи.
8-9 ч. попара
13 ч. ядене или супа
17 ч каша,нишесте,грис плодове
21ч. мляко
Между храненията понякога яде кроасан или пуканки
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия