Продълговат или кръгъл?...

  • 4 612
  • 48

Анкета

Предпочитам:

Опции:

...ориз предпочитате? Аз - кръгъл. Спомням си, че навремето в Бг нямаше продълговат и когато навлезе беше голям бум да се купува само той. Скоро обаче аз се завърнах към кръглия с пълна сила - по-вкусен ми е, по-лесно го готвя, разварява ми се (не харесвам хрупкав ориз), слепва се, когато така ми трябва и вече купувам само от него. Тук почти не се намира, но в турските магазини го има.  Grinning
Вие какъв харесвате?  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
И аз като тебе Блонди.Кръглия ми е по-вкусен и независимо за какво го ползвам(дали за ястие или за гарнитура) си купувам от него....
Виж целия пост
# 2
Гласувах за кръглия. Макар че за определени неща ползвам и продълговат (за гарнитура напр.) Иначе за пълнежи (чушки, сарми и т.н.), мляко с ориз, в манджи предпочитам кръглия.
Виж целия пост
# 3
И от двата купувам и позвам - и продълговат и кръгъл  Peace
Така че опция - все ми е едно, ако е равносилна на употребата и на двата вида  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Няма моя отговор - ползвам и двата, според случая и ги харесвам и двата!  Peace
Виж целия пост
# 5
Да, "все ми е едно" отговаря за и двата  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Да, така е, но пък не ми е точно все едно, защото зависи от случая, т.е. от манджата - за едните един, за другите друг, та не е все едно, макар да харесвам и двата.
Виж целия пост
# 7
Вкъщи харесваме повече кръглият ориз,защото се разварява.Пък и децата го ядат а за мен това е много важно.Наистина има ястия които стават по хубави с дългият ориз но както се казва - на вкус и цвет,товарищи ньет.
Виж целия пост
# 8
Да, така е, но пък не ми е точно все едно, защото зависи от случая, т.е. от манджата - за едните един, за другите друг, та не е все едно, макар да харесвам и двата.

Разбирам те добре.  Peace Но винаги в анкета като се сложи една неутрална и общо взето нищо конкретно неказваща опция, тя преобладава и то тогава за какво служи анкетата  Grinning Ясно е, че винаги средното положение е на първа позиция, но е скучно  Flutter Затова сложих тази опция, а не и двата вида  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
И аз съм "За" кръглия ориз.
Виж целия пост
# 10
Съгласих се, така е!  Flutter
Виж целия пост
# 11
Гласувах продълговат, някакси по ме влече  Wink Иначе не правя кой знае каква разлика.
Виж целия пост
# 12
Гласувах за продълговатия,защото само от него купуваме и на мен ми харесва.
Виж целия пост
# 13
Продълговат и то не защото ми е по-вкусен. По принцип ориза ми е адски безвкусен и ако някой непознат ме види как го консумирам, може спокойно да повърне, да ме помисли за луда и подобни...  Whistling
Виж целия пост
# 14
Купувам и двата, защото традиционните ястия готвя с кръглия, а за индийските и италиански рецепти ползвам задължително продълговат (Басмати) Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия