Имат ли право децата ми да посещават детска градина, ако не работя?

  • 1 711
  • 23
В момента децата ми са в 3та група на държавна детска градина, а аз работя. От септември ще бъдат в подготвителна група, но аз мисля да напусна работа и да си остана вкъщи за известно време, като намерението ми е да си взимам децата от градината на обяд. Варианта да посещават предучилищна група към училището, в което евентуално ще учат, не го обмислям изобщо, тъй като съм доволна от госпожите в градината и от самата градина, а децата ми си харесват градината и другите деца и не искам да им променям социалната среда.
Имам ли право (законово) в този случай да продължавам да се възползвам от услугите на държавната детска градина?   
Виж целия пост
# 1
Не би трябвало да има проблем.  newsm78
А и предучилищната група е задължителна.  Thinking
Виж целия пост
# 2
Естествено, че имаш това право. Никой не може да изгони децата ти, независимо дали работиш или не. Но от опит ще споделя, че моите деца точно в 4та група изобщо не искаха да си тръгват рано от градината. Със сина ми спорим всеки ден, когато отида да го взема към 18 часа. Най-интересното е накрая на деня, защото през останалото време имат много учебни занимания и малко време за игра. Остави си ги да си ходят както досега - по цял ден.
Виж целия пост
# 3
Да, имаш право
Няма никакво изискване родителите да работят, за да посещават децата градина
Виж целия пост
# 4
Имаш право - аз не работя, а детето ми е на градина и си го вземам на обяд. Точно твоя случай само че моето е на 3 годинки. Така че спокойно  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Имаш право да си си вкъщи. Стига да има кой да те гледа ....  Hug
Няма изискване към родителите дали ще работят или не.
Единствено трябва да си плащат таксата в срок и да водят децата си на детска градина.  Peace
Виж целия пост
# 6
 Законово имаш право. Peace
 Но не разбирам желанието да ги вземаш на обяд.Дъщеря ми е предучилищна и много често,когато времето сутрин е хубаво излизат а следобедите се занимават.нямат твърда програма сутрин занимания,следобед игри. Thinking
Виж целия пост
# 7
Честно казано, като подавах документи за приемане на сина ми в ДГ, ми поискаха служебна бележка, че работя.
Оттогава не са проявили желание да декларирам заетост някаква.
Виж целия пост
# 8
Разбира се,че имаш право.Няма такова изискване,че трябва да работиш,за да бъде детето ти на градина.
Виж целия пост
# 9
Имаш право разбира се. Обаче има учителки, които могат да кажат "ами ти си си у дома, гледай си ги".
На мен са се опитвали да ми пробутат израза, обикновено при сборни групи и дежурства на градината.
Виж целия пост
# 10
Имаш право разбира се. Обаче има учителки, които могат да кажат "ами ти си си у дома, гледай си ги".
На мен са се опитвали да ми пробутат израза, обикновено при сборни групи и дежурства на градината.
И при нас когато има сборни групи е така,ако не ходиш на работа си била длъжна да си гледаш детето в къщи.Даже и при родители които са на работа ги карат да си вземат отпуск независимо имаш ли възможност или не,за да не ходят децата на градина.ОХ горките госпожи.......
Виж целия пост
# 11
Само не разбрах защо трябва да ги вземаш на обяд? newsm78
Разбира се, че имаш право да не работиш и децата ти да ходят на градина, а и предучилищната е задължителна, само изборът е дали в училище или в градината ще я карат.
Виж целия пост
# 12
Това за взимането на обяд съм го пропуснала.
Няма смисъл, защото имат и следобедни занимания.
Виж целия пост
# 13
Само не разбрах защо трябва да ги вземаш на обяд? newsm78
Разбира се, че имаш право да не работиш и децата ти да ходят на градина, а и предучилищната е задължителна, само изборът е дали в училище или в градината ще я карат.
Децата ви са граждани на РБ и независимо дали родителите им работят или не те имат право да се възползват от всичко, което предоставя държавата.
Виж целия пост
# 14
Не би трябвало да има проблем.  newsm78
А и предучилищната група е задължителна.  Thinking
Съгласна съм
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия