Въпрос относно Осиновяването на дете и социалният доклад към него

  • 1 090
  • 4
Здравейте, днес се сблъсках с нещо, което ми тежи много. Омъжена съм за грък и бихме искали да си осиновим дете. В България се срещнах със соц.работник, който ми обясни, че най лесно би било да осиновя детето аз като Български гражданин, а след това да го припознае съпруга ми. За целта обаче искат социален доклад, който тукашните служби не се наемат да издадат, защото нямат черно на бяло нищо в ръцете и само мойто искат такъв доклад не им стига Cry Бих искала да попитам тези, които знаят и са се сблъсквали с подобен проблем на моя, как точно да изискам този документ от гръцките власти Confused Ще ви бъда благодарна за съветите. Благодаря
Виж целия пост
# 1
Здравей, Злати!

Аз съм в таква ситуация, само че мъжът ми е от ЮАР. При нас не са искали такъв документ, дори не знам за какво говориш. Вие къде живеете? Съпругът ти има ли постоянно пребиваване в БГ? Моят по постоянен адрес се води тук и не са искали такива неща, а аз също кандидатсвам сама, а после съпругът ми ще припознае детето.  За подобен документ, единствено посолството на Гърция може да ви даде отговор. Това е тяхно задължение да издават документи на техните граждани. Ако имаш други въпроси ме питай, вече минах по този път, сега само чакаме да се обадят за детенце:) Успех!
Виж целия пост
# 2
Здравей, Злати!

Аз съм в таква ситуация, само че мъжът ми е от ЮАР. При нас не са искали такъв документ, дори не знам за какво говориш. Вие къде живеете? Съпругът ти има ли постоянно пребиваване в БГ? Моят по постоянен адрес се води тук и не са искали такива неща, а аз също кандидатсвам сама, а после съпругът ми ще припознае детето.  За подобен документ, единствено посолството на Гърция може да ви даде отговор. Това е тяхно задължение да издават документи на техните граждани. Ако имаш други въпроси ме питай, вече минах по този път, сега само чакаме да се обадят за детенце:) Успех!

Здравей Луска,
Със съпруга ми живеем в Гърция и той няма постоянно жителство в БГ  Sad и затова искат такъв социален доклад, който дори не знам какво трябва да съдържа  Sad може би ние изискахме от грешната инстанция този доклад ... не знам
Благодаря ти за отговора, ако има нещо ще се допитам до опита на знаещите  Simple Smile Благодаря и успех за детенце  Simple Smile
Може ли да попитам нещо, което няма връзка с темата... имахте ли възможност да избирате дете, да го видите или не съществува подобно нещо? Ако не е удобно не отговаряй на този въпрос и сори, но неизвестното винаги интригува  Thinking Благодаря ти и пак успех  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Привет, Злати!

Аха, вие живеете в Гърция и заради това е този доклад. Ние още чакаме да се обадят за дете, но таква практика няма. Тук, ако не се лъжа два пъти в месеца по регионалните дирекции се събира-съвет по осиновяването. По ред на подаваните заявления от кандидат-осиновители, те се разглеждат и се намира, така да се каже, подходящото дете за тях. Когато се обадят, то е за определено детенце и едва тогава имаш право да го видиш и да вземеш решението.
Виж целия пост
# 4
Привет, Злати!

Аха, вие живеете в Гърция и заради това е този доклад. Ние още чакаме да се обадят за дете, но таква практика няма. Тук, ако не се лъжа два пъти в месеца по регионалните дирекции се събира-съвет по осиновяването. По ред на подаваните заявления от кандидат-осиновители, те се разглеждат и се намира, така да се каже, подходящото дете за тях. Когато се обадят, то е за определено детенце и едва тогава имаш право да го видиш и да вземе

Явно за това искат този доклад... ще се оправим някак си Simple Smile днес ще ходим при адвокат, забързалал съм се защото разбрахо ще се променя закона и не искам да ни свари неподготвени или да чакаме повече от обикновенно Sad доволно чакахме искаме и ние да си имаме едно малко палавниче в къщи Simple Smile
Благодаря ти за изчерпателния отговор и успех на теб
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия