Болка в китката??

  • 42 098
  • 21
Сутринта се събудих с лека болка в китката, в основата на палеца-костта. От обяд болката се засили дори и в отпуснато положение, не е подута ръката , а не съм я удряла, на всичкото отгоре е и лявата.....не съм я претоварила. Сега съм с ластичен бинт , но ефекта е почти нулев. Някакви предложения за облекчаване на болката ???
Виж целия пост
# 1
Предположения нямам, но мисля, че си спала върху ръката - била ти е под главата най-вероятно...С такова спане от един месец все едно съм без дясна ръка Sad.Ще следя темата ти, дано има оправия някаква.Сутрин, то утре ще ти е първата сутрин я раздвижи, не се хвърляй да хванеш нещо, защото много боли Sad.
Виж целия пост
# 2
Привет!От три седмици имам същият проблем и отначало не обръщах внимание, като мислех че съм се ударила или имам трън или съм  претоварила с нещо палеца и ръката.Но болките ме накараха да отида на ортопед и диагнозата е <стенозиращ тендовагинит> или т.н."щракащ палец".Лечението било само оперативно!И така от вчера съм непрекъснато по сайтове и форуми,както и търся съвети от мои познати -лекари,физиотерапевти и приятели.Тъй като си изясних какво представлява това заболяване ми е ясно че трябва да пия противовъзпалителни и имунозасилващи продукти-напр.:РЕВМОФИТ,АРТРОВАЛ и ЕХИНАЦЕЯ ,които ми препоръча д-р  ТОШКОВ.Във форуми прочетох, че се прилагат парафинови  и кални бани ,както и повече  покой.Мисля първо да приложа всички тези за около 2 мес.,включително и продуктите на ВИЖЪН ИНТЕРНЕШЪНЪЛ ПИЙПЪЛ ГРУП.Операцията оставям като последен изход.Моля и други,които знаят нещо по въпроса да го споделят.
Виж целия пост
# 3
И аз от доста време имам болка в едната китка, особено като я претоваря, но не си обръщам сериозно внимание. Прочетеното по-горе обаче звучи стряскащо  и май ще трябва и аз да посетя ортопед  Thinking
Виж целия пост
# 4
Надявам се да ми мине изведнъж, както ми се и случи.

Росица Генова, мисля, че правиш реклама, което не ми се вижда редно.  Naughty
Виж целия пост
# 5
Привет!От три седмици имам същият проблем и отначало не обръщах внимание, като мислех че съм се ударила или имам трън или съм  претоварила с нещо палеца и ръката.Но болките ме накараха да отида на ортопед и диагнозата е <стенозиращ тендовагинит> или т.н."щракащ палец".Лечението било само оперативно!И така от вчера съм непрекъснато по сайтове и форуми,както и търся съвети от мои познати -лекари,физиотерапевти и приятели.Тъй като си изясних какво представлява това заболяване ми е ясно че трябва да пия противовъзпалителни и имунозасилващи продукти-напр.:РЕВМОФИТ,АРТРОВАЛ и ЕХИНАЦЕЯ ,които ми препоръча д-р  ТОШКОВ.Във форуми прочетох, че се прилагат парафинови  и кални бани ,както и повече  покой.Мисля първо да приложа всички тези за около 2 мес.,включително и продуктите на ВИЖЪН ИНТЕРНЕШЪНЪЛ ПИЙПЪЛ ГРУП.Операцията оставям като последен изход.Моля и други,които знаят нещо по въпроса да го споделят.

Мога ли да попитам как мина операцията ,ако си се ришила.Предстои ми същата операция,и аз отлагам.
Виж целия пост
# 6
Здравейте! При мен този проблем е от години! Моята лична лекарка каза, че е от претоварване и с това въпросът приключи!
През годините, ми се случи  веднъж дори да ми срежат пръстените, защото след болките в китката, пръстите се надуха. Дърго време носих и магнитната лента за ръка на Д-р Ливайн - вятър работа / извинявам се за израза/!
И така: преди  две години се озовах на курс по тай-бо, при един австриец. След няколко месеца се сприятелихме и той ми видя магнитната лента. Обясних проблема - болките и т.н. Опитах се да кажа, че е хронично, че съм пила лекарства за възпаление на ставвите и т.н.
Тогава той ми каза следното: Болката ти е от натрупани токсини в организма. Пробвай две седмици да ядеш само черен хляб и да пиеш неограничено количество вода. Това е диета на футболистите за прочистване на организма.
И така. Прекалено скептична подходих към диетата. Поизмъчих се две седмици, но си струваше.
От тогава ме боли само, когато е наистина много претоварена или простудена.  Това е!
Може да опитате и вие! Не боли!  bouquet
 
Виж целия пост
# 7
За всички питащи за операцията-инфо от втора ръка: Съпругът ми си оперира ръката миналата година, операцията е лека и се прави само местна упойка, важното е да си намерите специалист-оператор на горен крайник. След 3 часа в болницата си дойде, като сам си шофираше. след седмица махнаха и конците. На всички пожелавам да минат без операция, но ако се налага не е толкова страшно Hug
Виж целия пост
# 8
Тогава той ми каза следното: Болката ти е от натрупани токсини в организма. Пробвай две седмици да ядеш само черен хляб и да пиеш неограничено количество вода. Това е диета на футболистите за прочистване на организма.
И така. Прекалено скептична подходих към диетата. Поизмъчих се две седмици, но си струваше.
От тогава ме боли само, когато е наистина много претоварена или простудена.  Това е!
Може да опитате и вие! Не боли!  bouquet
 

Мария Никол, много е интересно това, което сиписала. Моля те, дай повече
подробности. От четири пълни седмици съм със силни болки в опашната област и
нищо не помага. Weary Weary
Виж целия пост
# 9
Ако може само да попитам колко струва операция с диагноза тендовагинит?  Sad
Виж целия пост
# 10
моля разяснение по операцията на "щракащ " пръст,минава ли по клинична пътека,колко трае ,упойка,рискове.
Виж целия пост
# 11
ако се повтаря иди на ортопед
Виж целия пост
# 12

Много съм изпатила от такива болежки
затова те съветвам - иди на ревматолог.
От днес започвам твоята диета с черния
хляб и водата. Калко хляб на ден се яде?
Дано не нападна някого от глад  Joy
Виж целия пост
# 13
Офф, и аз съм със същия проблем и за съжаление не за първи път. В момента не мога да си мръдна лявата ръка, а работя на компютър  Cry
Виж целия пост
# 14
Подновявам умишлено темата, за да може тези, които са писали вече да споделят опит.
С много силни болки съм в китката. Бях на ортопед, който е абсолютно категоричен, че ще се наложи операция.
Да, ОК, не е сложна, ама при кого, защото на мен ми е дясната ръка, а аз с нея си вадя хляба (работя на компютър).
Lucky Plam, кой лекар оперира съпруга ти? Не мога ей така шросто да си дам дясната ръка и каквото стане...
Моля ви, споделете вие, препатилите вече ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия