В 6Г.С. съм, падат ми нивата на ЧХГ -- моля за мнение

  • 5 297
  • 21
Мили момичета мълчах, че съм забременяла от суеверие.
Историята е следната -- на 1 ден закъснение се появи бледа втора чертичка. На 3 ден по-ясна, а на 6 ден Шуър чек, който никога не ми е отчитал показа две почти еднакви. така на 8 ден се опита да ми дойде, позацапа и аз хукнах на лекар, казаха ми, че няма страшно и ми увеличиха Утрогестана на дози като за бременни с тотален прогестеронов дифицит. не се опита повече да ми идва.
Вчера 16 ден правих тест, но резултатът едва -едва се виждаше нещо, направих и кръвен -- нивото на ЧХГ е паднало драстично -12.89.
Днес съм на лекар, но можете да си представите какво ми е на душата-за първи път в живота ми ми закъснява и имам еднакви черти и видяхме точката, какво да правя , защо Господ не е с мен?
Виж целия пост
# 1
Дара мила, не знам нищо за стойностите на ЧХГ, единствения съвет който смятам 4е е разумен в момента, е да слушаш лекаря и да изпълняваш каквото ти каже. Ние сме с теб, стискам палци и се моля вси4ко да се оправи  Praynig
Виж целия пост
# 2
Стискам палци всичко да е наред  Praynig
Виж целия пост
# 3
Дара, миличка, само не се шашкай, така няма да си помогнеш. Бъде спокойна, моля се Господ да е с теб и да запази малкото същество в теб.
Вярвай силно и се пази!
Виж целия пост
# 4
дара, миличка!!!!когато прочетох първите редове от постинга ти сърцето ми заби лудо.... сякаш аз ги виждам чертите!
знаеш колко съпричастна съм към всичко, коет става
с теб... надявам се да има грешка с ниските стойности на ЧХ. в цибалаб където си правих хормоналните изследвания ми обяснха, че с кръвни изследвания не се наемат категорично да обявяват наличието на бременност. поне до 1 седмица закъснение, защото не пре всички жени се отчитали високи нива на ЧХ.
а лекарите ти как ги коментират?
моля се за теб. ще запаля свещ и ти изпращам цялата си позитивна енергия! Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 5
Много, много съжалявам Дара.
Дано да е станала грешка с пробите за изследване.

Но ако наистина нивата на ЧХГ падат, то това не води до нищо добро.

Все пак ти стискам палци и дано се появиш с много по-добри новини от тези.

Успех и ти стискаме палци
Виж целия пост
# 6
Дара виж тази статия от Зачатие

http://zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=209

Има описани и стойностите на ЧХГ за гестационните седмици.

Възможно ли е да не ти е изчислена правилно г.с.
Виж целия пост
# 7
Дара,
доколкото зная на видеозон също могат да видят плода и да установят дали отговаря за седмицата в каято си. Предлагам да посетиш специалист, който разбира от тези неща.
УСпех от мен.  bouquet
Виж целия пост
# 8
Много, много съжалявам Дара.
Дано да е станала грешка с пробите за изследване.

Но ако наистина нивата на ЧХГ падат, то това не води до нищо добро.

Все пак ти стискам палци и дано се появиш с много по-добри новини от тези.

Успех и ти стискаме палци

Това бих написала и аз .
Дано имаш късмет !
Виж целия пост
# 9
за съжаление, пада ли ЧХГ - прогнозата е еднозначна.

Виж целия пост
# 10
Миличка , мога само да ти пожелая много късмет и аз също ти стискам палци! Отиди на лекар и после ни пиши /ако желаеш разбира се / пожелавам ти от все сърце да имаш по-добри новини след прегледа  Hug те !
Виж целия пост
# 11
Мила, стискам здраво палци Praynig Ако УЗ покаже, че плода си отговаря на седмицата и не се касае за кухо яйце, най- вероятно всичко ще бъде наред.
Виж целия пост
# 12
Мили момичета мълчах, че съм забременяла от суеверие.
Историята е следната -- на 1 ден закъснение се появи бледа втора чертичка. На 3 ден по-ясна, а на 6 ден Шуър чек, който никога не ми е отчитал показа две почти еднакви. така на 8 ден се опита да ми дойде, позацапа и аз хукнах на лекар, казаха ми, че няма страшно и ми увеличиха Утрогестана на дози като за бременни с тотален прогестеронов дифицит. не се опита повече да ми идва.
Вчера 16 ден правих тест, но резултатът едва -едва се виждаше нещо, направих и кръвен -- нивото на ЧХГ е паднало драстично -12.89.
Днес съм на лекар, но можете да си представите какво ми е на душата-за първи път в живота ми ми закъснява и имам еднакви черти и видяхме точката, какво да правя , защо Господ не е с мен?
Мила Дара,
Честито!
Нивата на ЧХГ при бременност започват да падат след първоначалното покачване - от кой момент и с какви темпове ще ти обясни наблюдаващия те лекар.
Даже някъде бях чела за жена в напреднала бременност, която направила тест за бременност и шокирана установила, че е отрицателен!
Тъй, че споко и лека бременност:)
Виж целия пост
# 13
За съжаление спадането на нивата на ЧХГ не е добър признак. Но аз стискам палци да е някаква грешка в пробите. Иначе Пола75 е права, но само до някъде. Нивата на ЧХГ започват да спадат чак след третия месец на бременността, когато функцията на жълтото тяло се поеме напълно от плацентата. И чак тогава е възможно жена в по-напреднала бременност да се окаже с отрицателен тест.

Даричка, да знаеш, че съм с теб и силно се надявам да съобщиш добри новини след прегледа. Чакаме да ни кажеш какво е станало.
Виж целия пост
# 14
Иначе Пола75 е права, но само до някъде. Нивата на ЧХГ започват да спадат чак след третия месец на бременността, когато функцията на жълтото тяло се поеме напълно от плацентата. И чак тогава е възможно жена в по-напреднала бременност да се окаже с отрицателен тест.

без да влизам в спор ще ви напомня, че откакто съм член на форума съм ви разказала за точно 3 мои приятелки, които повече от 2 месеца бяха с трицателни тестове!!!!!Факт е и аз съм пряк свидетел, че може нивата на ЧХГ да са ниски и въпреки всичко да има успешна бременност!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия