лилаво бебе при раждането ?

  • 2 159
  • 4
здравейте,

Сина ми се роди на 11. 12. 2007 г. в Майчин дом в София. Беше целият лилав  newsm78 Педиатрите не ми казаха нищо. При раждането - секцио - е бил с увита пъпна връв около врата, но хирурзите казаха , че не била стегната, а хлабава. В последствие попитах защо е лилав, като и ръчичките му  бяха такива. Казаха ми нещо, което не запомних. Мисля че чак след няколко седмици - 2 - 3 примерно стана розов. В епикризата която ми дадоха не пише нищо. Въпросите са ми :
1. на какво може да се дължи това посиняване-полилавяване, което беше при раждането и след това ?
2. защо не давате целия талон на бебето пресниман с коментарите , които пишете вътре?
3. трябва ли да го водя на някакви изследвания във връзка с този проблем?

Сега е на 5 месеца и е в много добро състояние. Но този лилав цвят при раждането ме притеснява още и затова питам.

Благодаря!

пс   Дъщеря ми се роди розово-бяла.

Виж целия пост
# 1
аз пак да помоля да отговорите, ако сте пропуснала да прочетете въпросите ми...
Виж целия пост
# 2
Ако пъпната връв се е пристягала около вратлето има застой на кръв и всъшност това се нарича кръвонасядане- нещо като синина. Преминава с времето, но това не означава, че има необходимост от кислород. Ръчичките на повечено бебета също могат да са сини, защото не се оросяват добре- държат ги нагоре.
В талона се оттразяват само тези особености, които имат значение за по-късната възраст- тегло, ръст, обиколка на главата, тегло при изписването и ваксини. Нарича се епикриза и се дава при изписването. В листа на бебето ежедневно се отразява тегловната крива състоянието на белите дробове , сърцето и ако има някакво отклонение майката се информира задължително, а тази особеност се отразява и в епикризата. Явно при Вас всичко е било без проблеми освен това кръвонасядане на личицето.
Ако имате притеснения е добре да го доведете на преглед при нас или при друг педиатър. Ние гледаме деца лекувани в болницата( в интензивното отделение, но може и други) във вторник и четвъртък от 11,30 ч до 12.30 ч.
Виж целия пост
# 3
много благодаря за отговорите ! искам да питам в посочените от вас часове приема платен ли е и колко струва? кой преглежда? бих искала да доведа и двете си деца на профилактичен преглед .

и двете са родени в майчин дом, но не са били в интензивното отделение на 8 етаж , а на 7 етаж.

Виж целия пост
# 4
само да добавя че цялото бебе беше лилаво.

искам да попитам и за дъщеря ми - д-р Яръкова и прави видеозон на главата веднага след раждането, защото главата беше голяма - 10.5 см/д. казаха ми че нищо и няма. след 3 дни обаче ваша колежка ме попита знам ли че бебето имало кръвоизлив в мозъка? след повторни изследвания от Яръкова и в Педиатрията се установи че има леко раздути вентрикулни стомахчета  в мозъка, както ми обясниха вследствие на кислоред глад понякое време от бременността ми. не е имало масиран кръвоизлив.  казаха че щяло да се оправи. има ли начин в момента да се разбере дали се е оправило, и изобщо това нещо подлежили на преглед или се е оправило?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия