Проблем след премахване на грима с измиващ гел

  • 1 912
  • 19
От около седмица ползвам измиващия антибактериален гел на Регал със зелен чай, доволна съм като цяло. Проблемът е следният - вечер като си мия грима с него и по-точно като си мия спиралата и по необясними за мен причини като приключа с всичко ми щипе на очите и ми излизат много малки зачервени като напукани капилярчета по клепачите, точно до миглите. Днес ще си взема някакъв крем Бочко/Здраве, за да успокоя кожата като стане така, защото иначе ми щипе и го чувствам като раничка/ужулване направо. Някой имал ли е подобен проблем и дали е от измиващия гел или от спиралата? Не мога да си обясня явлението всъщност. Thinking

Забравих да отбележа, че досега не съм ползвала измиващ гел за махане на грим и не мога да сравня с предишни случаи..няма такива.
Виж целия пост
# 1
По принцип не всички измиващи гелове стават и за очите.Опитай да си махаш предварително спиралата с нещо друго и след това мий само лицето с измиващия гел.Ако продължава да ти щипе значи просто гела не е подходящ за теб.Ако беше от спиралата щеше още при нанасянето и да ти щипе а не при отмиването.
Виж целия пост
# 2
Явно не става за премахване на очен грим гелът, вземи си специален демакиатор за очи.
Щом е антибактериален е нормално да е по-агресивен.
И не съм убедена, че точно Бочко е подходящ да си слагаш на клепачите.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Не мисля че е правилно да изпозлваш антибактериален гел за зоната около очите.
Виж целия пост
# 4
Не пише изрично на него да не се ползва в зоната около очите и затова действам. Confused Иначе за варианта с предварителното премахване - мислех си го, но предпочитам да отмия всичко наведнъж. Някой може ли да препоръча такъв гел за отмиване И на грима по очите, който да не дразни?   bouquet
Виж целия пост
# 5
Виж целия пост
# 6
И аз от тази серия на Лореал ти препоръчвам  Peace
Виж целия пост
# 7
Не пише изрично на него да не се ползва в зоната около очите и затова действам. Confused Иначе за варианта с предварителното премахване - мислех си го, но предпочитам да отмия всичко наведнъж. Някой може ли да препоръча такъв гел за отмиване И на грима по очите, който да не дразни?   bouquet

Аз ползвам Мус Кларте на Ланком+ течен сапун на Клиник.И двете са много добри и съм доволна Peace
Виж целия пост
# 8
Да наистина не отмивай спиралата с това.
Понеже и аз съм привърженик на измиващите гелове,а не на тоалетните млека по принцип -първо махам спиралата само с вода и след това си измивам лицето,но без очите,защото не са подходящи за околоочния контур.Твърде агресивен е гела според мен,а там е доста чувствителна и много по-тънка кожата.
Виж целия пост
# 9
По принцип не всички измиващи гелове стават и за очите.Опитай да си махаш предварително спиралата с нещо друго и след това мий само лицето с измиващия гел.Ако продължава да ти щипе значи просто гела не е подходящ за теб.Ако беше от спиралата щеше още при нанасянето и да ти щипе а не при отмиването.
Подкрепям изцяло. Купи си хубав лосион за почистване на грима от очите и тогава действай с гела. Аз специално никога не мия лицето направо с гел. Имам чуството, че няма да се почисти добре. Първо чистя с т. мляко и после мия
Виж целия пост
# 10
Винаги си мия лицето заедно с очите с вода и измиващ продукт.До сега никога не съм имала проблеми със щипане,но какато казах вече или си попаднала на неподходящ продукт или просто не е за очите а само за лицето.
Виж целия пост
# 11
Аз си махам грима точно с един лосион на Регал, който е за тази цел. Купих го случайно, но съм много доволна.  Измиващият гел за лице не бих посмяла да го нанасям около очите.
Виж целия пост
# 12
Добре момичета, много ви благодаря за съветите и мненията  bouquet  Ще взема този на L'oreal, дано е също толкова добър колкото двуфазния им лосион (въпреки че е отмиващ гел). Hug Очевидно моя наистина не е за около очи, защото забелязах днес, че кожата толкова се е изсушила там, че чак е станала лееко като набраздена. Ама като не става за очи да го бяха написали ли... какво като струва 4 лева Crossing Arms
Виж целия пост
# 13
Разгледах сега в сайта на L'Oreal - освен този концентрат има и Velvet Creme Wash Expert Make-up Remover, който също се води някакъв измиващ гел, някой ползвал ли го е? Зелен цвят е, пише, че става и за около очите, тъй като не изсушавал.
Виж целия пост
# 14
Вероятно не ти понася този гел, купи си лосион за почистване на грим. Аз ползвам на ROC и съм доволна,а съм с лещи и са чувствителни очите ми. Но каквото и да избереш, ще е по-добре от гела.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия