HPV- споделено Venera 26

  • 5 753
  • 10
Цитат
Постинг на Venera 26

От сега се извинявам, защото ще е доста дълъг, надявам се - не отегчителен постинг...
Та -много дълго време се колебаех да пиша по тази тема във форума, но след всичко, което изчетох - мисля, че е добре да се знае.
Първо да кажа на момичетата - МОЛЯ - не се разболявайте от това, което четете! Пиша, защото след всичко, което изчетох (страшно много Smile) искам да ви кажа, че нищо не пречи като идете на гинеколог да си поискате изследване за HPV (Human Papillomavirus).
Цитонамазката е с която може да бъде открито. (Съжалявам ако не говоря и изразявам много добре, но се надявам да разберете)
От това, което прочетох - 40% от жените имат този вирус, без въобще да подозират! 20% от тях го носят от приблизително 20-та си година. Вируса има над 60 разновидности. Някои от тях водят до сериозни заболявания. Жена може цял живот да носи този вирус, без въобще да подозира! Няма външни прояви(изключват се тук мъжете, и типовете, които се прояваяват с атипични образувания по външните полови органи- подобни на брадавици). При мъжете HPV се открива сравнително по- лесно. Лечимо е, но вируса оснава в тялото, подобно на вируса на Херпес-а. Както казах, някои видове на тои вирус водят до ракови заболявания. При много от случаите дори и изложен на този вирус, организма сам се преборва с него, но той ОСТАВА в тялото. От това, което прочетох няма опасност за плода при евентуална бременност, стига да е третирано на време.
При мен беше въпрос на време, кога ще се прояви, защото мъж ми го е имал - та ме изследваха постоянно. Януари всичко беше наред, сега април - се появи (и понеже съм карък - в една от най - лошите му разновидности )на шийката на матката. Съмняваха се за рак - слава БОГУ не беше това. Бързо се развива! Така, че идеята ми е - нищо не пречи да поискате такова изследване. НО МОЛЯ НЕ СИ ОТКРИВАЙТЕ СИМПТОМИ ТО ТОВА, КОЕТО ПИША!!!!! Споделям само информативно за вас!]
Виж целия пост
# 1
Вижте това: ваксината се казва Cerverix и я пускат на пазара през 2006г, но в BG ще дойде през 2007

Създават ваксини срещу рак до три години21.04.2005 11:12

Ваксини срещу рак ще бъдат ще бъдат създадени най-късно след три години.Това е мнението на специалисти, събрали се в Монреал, Канада, на Международен конгрес за ваксините на бъдещето.

Става дума за ваксини против рак на кожата и рак на шийката на матката.

Изследвания са установили ,че раковите образувания на шийката на матката се причиняват от вирус и за това е възможно и създаването на ваксина. Тя ще се поставя на подрастващи момичета, преди първия им полов контакт.

Виж целия пост
# 2
Ето ме и мен отново! Та оперираха ме. Резултатите от патологията хич не са хубави! Била съм на крачка от хистеректомия! И това за времето от януари до май! Ама важното е, че мина и за сега съм наред. От тук на татък на всеки три месеца - цитонамазки. И живот и здраве догодина по това време ще правим инвитро!  Grinning
Поздрави и до писане!
Виж целия пост
# 3
Мила Венера , ДАНО !!!!!!! всичко лошо е вече зад гърба ти и щастието е пред теб !  Praynig
Топла прегръдка от мен за теб !  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Здравей Венера,
 newsm53
Радвам се да "чуя" добри новини от теб! Лошото е минало вече, не го мисли. Важното е, че си взела в ръце нещата навреме и си се решила на операция.
Няма да е това лято, другото ще е ...живот и здраве като е писано да стане -вярвай, че ще стане. newsm51

Бъди силна и се грижи за себе си - да се възстановиш бързо.

 dance
Поздрави от мен! bye
Виж целия пост
# 5
Здравей Венера!
Радвам се, че се появи отново!
С цялото си сърце вярвам, че лошото вече е останало зад гърба ти и от сега нататък те чакат само щастливи изживявания!
Стискам палци другото лято да се сбъдне и мечтата ти за бебенце!
Прегръщам те!
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви момичета! Hug Hug Hug Hug
Нямате си идея какво значите за мен!
И РЕНЦИ  да знаеш, че много те мисля! В добрия смисъл!
БЛАГОДАРЯ още веднъж!!!!
Виж целия пост
# 7
Венера, и аз много ви мисля всички.
Толкова силно се надявамнякой да поеме щафетата от мен!
Всички го заслужавате!
Виж целия пост
# 8
Браво Венера,
добре, че лекарите са реагирали адекватно и навреме! Успех и при следващите изследвания, най-голям успех догодина!  bouquet
Виж целия пост
# 9
Браво Венера,
добре, че лекарите са реагирали адекватно и навреме! Успех и при следващите изследвания, най-голям успех догодина! bouquet
Благодарско WA_WA успеха да ти се връща и на теб Hug Praynig Hug Hug
Поздрави!
Виж целия пост
# 10
Венера, ако може, напиши защо се е наложила операция, а не друг вид лечение и какви са били пораженията....ако е смущаващо, може и на лични. Благодаря:)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия