Махане първо на нощният памперс

  • 3 800
  • 30
Моят син от 10тина дена не пишка нощем-сутрин памперса му е сух. Слагам го на гърне и  изпишква доста като количество.През деня си е с памперс и само пишка в него, ака в гърнето.  Но като чета из форума, другите мами го махат последен. На някой случвало ли се е да започне с нощния?
Виж целия пост
# 1
Ами и моя рано се отучи да чурка през нощта, по скоро не му се пикае явно и наистина съм имала случаи на дневен сън да се напишка , а през нощта не. Но доста време му слагах памперс гащи от страх да не се изпусне, ама напразно. Пред деня ми се е напишвал, но вечер не.Явно си е до дете.Има други до 3-4 години пишкат вечер.Моя сега като по голям дори не се буди да казва, че му се чурка.а някои на тази възраст стават и през нощта. А не си ляга късно, да речеш, ами просто си е такъв организма му.
Виж целия пост
# 2
Да, едното ми дете не се напикаваше през нощта, но затова пък през деня..., малката обратно - през нощта се напикаваше, а през деня не. Децата са различни.
Виж целия пост
# 3
дамакупа, всяко дете си има навици, така че не би трябвало да се притесняваш какво казват другите мами из форума.Това, че детето ти не пишка вечер е много хубаво. И моята дъщеря така се отучи сама да пикае през ноща и след седмица и махнах нощния памперс. Явно е, че детето  има вече придобит навик да се стиска до сутринта. Така че съвсем спокойно би могла да  махнеш нощния памперс. Peace
Виж целия пост
# 4
Да, и с моят син така стана - първо махнахме памперса за спане, и за вечерния сън, и за следобедния. Просто той първо привикна да сяда на гърне и да пишка веднага след сън и в резултат на това явно почна да устисква по време на сън. А после през деня изобщо не искаше да сяда на гърнето и всичко правеше в памперса. Докато постепенно и на това не му дойде времето и махнахме изцяло памперсите.
Всъщност аз доста време след като спря да пишка нощем все пак упорито си му слагах памперс, че беше още зима и ме беше страх да не настине ако спи подмокрен. И така докато една нощ в 3 и половина ме събуди с "пиш", седна на гърнето, изпишка се и пак легнахме.
Виж целия пост
# 5
Въпреки, че на децата ми памперсите бяха сухи през нощта много преди да махна дневния памперс, нощният го запазих дълго, защото изобщо нямах намерение да подскачам като ужилена през час-два, да будя детето и да го карам да пишка. За собствено мое спокойствие махнах нощния памперс поне 3-4 месеца след като бях махнала дневния.
Виж целия пост
# 6
И аз имах същите терзания, защото сме в идентична ситуация. Махнах памперса, малкия се напишка и така рева и крещя, че на мен чак смешно ми стана, докато спеше го преобух, облякох и пак заспа, после 2-3 дни си пишкаше в памперса пак, ще опитам пак да го махна като се успокои да видим какво ще стане.
Виж целия пост
# 7
Моята пък не се напикаваше и не плачеше.Децата са различни.
дамакупа,щом се двоумиш дали да махаш памперса или не, то пробвай с махане.Не може да знаеш, ако не пробваш.Виж какво ще стане, ще се напикава ли детето, или ще е сухо? И ако продължава да е сухо и без памперса, то значи край на нощните памперси. Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Ох и аз съм на тази вълна. Повечето пъти му е сух памперса, но ако се е будел през нощта, сутринта е пълен памперса. лошото при него е, че още не говори и не си казва. От време на време има проблясъци и си взима сам гърнето и пишка в него. Аз съм решила още малко като се стопли и да го махна (освен това сега ми е развалена центрофуга и ми съхнат бавно дрешките).
Виж целия пост
# 9
Тази вечер ще пробвам и утре ще пиша резултата.
Благодаря за отговорите  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Аз досега не съм чувала  newsm78
Виж целия пост
# 11
При всяко дете е индивидуално.При моето махнахме много късно нощният памперс,към 3-4 годишна възраст.Макар да се напишкваше много рядко,аз го слагах профилактично.
Виж целия пост
# 12
Аз лично първо махнах дневния и месец след това нощния. Но не се учудвам и на обратния вариант. Щом детето не се напишква през нощта махни го.
Виж целия пост
# 13
Принципно по книгите пише, че момчетата се отучвали от памперса доста трудничко, защото при всяко пишкане получават ерекция и общо взето заради това, способността да задържат се появява чак към 3-тата година, както и заради психологическата бариера, която трябва да преминат, за да се откажат от сексуалната възбуда и да се изпишкат, а периодът между махането на дневния и нощния памперс отнема около 3 месеца, грубо. За справка книгата на Франсоаз Долто "Всичко е език".

Теорията я написах само информативно и да  вдъхва кураж в случай, че започнете да се притеснявате и да си задавате разни въпроси  Heart Eyes
Виж целия пост
# 14
зависи от детето  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия