Ужасен запек

  • 465
  • 1
Здравейте мамчета  Hug
моето момиченце от месец и половина е постоянно със запек, а сме изцяло на кърма. Какво ли не пробвах да й давам - сок от круши, овесена водичка, Лактулоза.Пробвах и с термометър и мушкато. Също така и аз ям банани, активия и ядки. Всичко й действа само първите 1-2 пъти и това е. Казаха ми, че това било период, ама мен ме е страх да не привикне към тези "допълнителни екстри".
Моля ви, ако някой знае и други начини да сподели. Само да кажа, че не съм привърженик на сапуна и Дуфалака. Струват ми се прекалено крайни.
И още нещо за попитам - всеки ден давам овесена водичка по препоръка на педито. Момичетата от форума, обаче ми казаха, че съдържа глутен и не трябва да й давам, защото сме още малки  #Crazy.
Виж целия пост
# 1
Абсолютно вярно,на толкова малко бебе не се дава овесена вода!С глутен се захранва на доста по-късен етап.А каква е консистенцията на акото?Течно ли е или като пластелин?
Много често при кърмените бебета се забелязва акане на голям период от време.Това е,защото кърмата се усвоява изключително пълноценно и остава малко за изхвърляне.Така,е акане с нормална кашава консистенция дори и веднъж-два пъти в седмицата е нормално.За запек може да се говори едва когато акото е твърдо и бебето изпитва явен дискомфорт.
На 3 месеца соковете и овесената вода не са удачно решение.Бананите по принцип запичат,така че не й помагаш,като ядеш банани...По-добре яж в по-големи количества круши,сливи,киви и сокове от тях.Тиквата също разхлабва,но пък не й е сезон.Принципът при толкова малко бебе,което е само на кърма е майката да приема разхлабващите храни,а не на бебето да му се дават сокове и т.н..Овесените ядки също ги яж ти,още повече,че увеличават и лактацията.
Има едни немски билкови капки за колики,казват се Бебинос.Те също действат и доста разхлабващо.Понеже са билкови не са медикамент и можеш да пробваш и с тях.
Не на последно място-как сте с наддаването?Понякога се случва запекът да е реакция на недостатъчно хранене...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия