Как да се справя със страха на дъщеря си, год и 9 месеца?

  • 513
  • 9
Здравейте, мами,
Яна е на година и 9 месеца и от три дни изпада в истерия, когато я къпем. От сапуна във водата плуват миниатюрни частички плюс черни люспички от водата (водопреносната мрежа е стара и ръждива, какво да се прави) и не се успокоява докато не ги извадим. Реве сърцераздирателно и се опитва да избяга от тях, сякаш са живи същества. Не знам какво е провокирало този страх, никакво насекомо не я е хапало до момента, че да възприеме боклучетата за живи. Вадя ги от водата и й ги показвам като ги извърлям, успокоява се...докато не види следващото - дърпа крака, ръце, пищи!  Shocked Изобщо не ни чува, когато се опитваме да й обясним, че няма страшно. Банята беше купон до момента...
Единственото случило се около нея, е че пътувахме доста по празниците (София-Русе–Варна–София), което си е стрес.
Как да я успокоим и сблъсквали ли сте с нещо такова?
Хубав ден на всички!  bouquet
Виж целия пост
# 1
може да се консултирате с педиатър, но ако можеш слагаи във ваната и пияна за вана- това ако не друго поне ще замаскира дъното на ваната ви.. друг метод е да съберете с нея камъчета(като тези по реките-чакъл) и да гледа как ги слагаш във ваната-  би трябвало да се успокои по този начин... като си мисли че е на плаж или нещо подобно.. newsm78 друго за сега не се сещам, но опитаите тези начини или поне сложете цедка на душа- за да задържа боклучетата...+ пияната за вана мисля ча трябва да мине номера. Успех Peace
Виж целия пост
# 2
може да се консултирате с педиатър, но ако можеш слагаи във ваната и пияна за вана- това ако не друго поне ще замаскира дъното на ваната ви.. друг метод е да съберете с нея камъчета(като тези по реките-чакъл) и да гледа как ги слагаш във ваната-  би трябвало да се успокои по този начин... като си мисли че е на плаж или нещо подобно.. newsm78 друго за сега не се сещам, но опитаите тези начини или поне сложете цедка на душа- за да задържа боклучетата...+ пияната за вана мисля ча трябва да мине номера. Успех Peace
Не мисля че щом детето в момента е стреснато биха му помогнали камъчета,пяна или каквото и да е там.Ако я е страх може да се стресне още повече и по зле да стане положението.Дори и да е ходила на плаж не мисля че ще осъзнава и ще може да си представя!Ти си решаваш но на мен тази идея не ми допада.Струва ми се най-разумно да завържеш тензух или марля на душа когато пълниш водата.Така всичко ще е прецедено.Не я насилвай да ги вади заедно с теб.Ако имаш възможност известно време я къпи другаде -не във ваната,за да забрави.И и давай някакви играчки да играе докато се къпете.Успех!
Виж целия пост
# 3
защо не завържеш марля на чучура да задържа тези боклучета?
Виж целия пост
# 4
нужно е спокойствие и любов. има и хубави филтри за вода евтини са... попитай и тук - http://forum.abv.bg/index.php?showforum=105
Виж целия пост
# 5
просто дадох предложения... нещо което и на мен ми е помогнало като малка! пък и не вреди да се опита- но това си е мое мнение! иначе за цедката на мисвката е най-разумно Wink
Виж целия пост
# 6
Ами спри да я къпеш в коритото за да забрави и пробвай под душа .
Виж целия пост
# 7
защо не завържеш марля на чучура да задържа тези боклучета?

чудесна идея  Peace
Виж целия пост
# 8
Още веднъж благодаря на всички за съветите! Hug
Купихме й течен сапун и с него нещата май се пооправиха, още повече че с пяната от него стават и балончета  Simple Smile, а и не вижда ако има други "елементи".
Иначе от нас с баща й само спокойствие и любов да искаш. Не идва от това проблема. Просто бременността беше много, много тежка (и за нея), преждевременно раждане секцио, тежък следродов период особено за детето и даже педиатърът признава че е доста по-чувствителна от стандартното за децата на нейната възраст. От душа се ужасява още повече, така че оставаме на вариант вана за момента.
Приятен уикенд!
Виж целия пост
# 9
Вземи и  и гъба за ваната. Като я насапунисаш с душ-гел ще се забавлява сума ти време с пяната. Учи я да се къпе с нея, доставя им голямо удоволствие. Пускай  я докато се пълни ваната и я карай да слага нещата вътре - примерно при нас във ваната влизат: гъбата, хипопотама термометър, съдчето за поливане, 2-3 гумени патици и няколко малки шишенца. После като я сложиш заедно се занимавайте с нещата вътре и си правете игри.  Сега съм спряла, но доста дълго играехме на плясканки и ми омръзна да се преобличам след всяко къпане, но пък какъв кеф! Така че  - няма страшно, просто гледай да не се стресира и толкова. Не е лошо и да я приучвате към душа, тя не се ли къпе с някой от вас? Ние доста често вместо да пълним ваната взимаме душ с нея и нашата е свикнала, даже понякога се гоним със слушалката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия