Как махнахте нощния памперс?

  • 1 890
  • 24
Та щерка ми е на 3 годинки вече и още спи с памперс. Знам, че не е престаряла, но мисля че е време да го махаме вече. От три вечери я слагам без, но на сутринта резултатът е един и същ - мокра до кости.
Моля ви, споделете вашия опит!Как накарахте децата си да не пишкат нощно време в пижамите Praynig
Предварително благодаря Hug
Виж целия пост
# 1
Няма начин за "изкуствено махане" по желание на някой друг. Има правило /от книжките, по които съм си гледала и си гледам децата/- когато дни наред /при големия син изчаках 1-2 седмици/, нощният памперс остане сух се маха. Има деца с проблем "нощно напикаване", което би могло да се установи ако това не се случи след 3 годишна възраст от специалист. Причините могат да са различни. Вие можете да поизчакате за това, не сте толкова големи.
Това, че детето бива оставено да се "подмокри" няма да го накара да не го прави, особено когато става въпрос за ходене по нужда по време на сън.
Виж целия пост
# 2
Махнах го едва когато се уверих, че в продължение на много последователни нощи децата ми не се изпускат. Около 6 месеца сутрин заварвах сух памперс, но все не се рашавах да го махна. Чак като се убедих, че нямат проблеми със задържането, или пък успяват сами да се събудят, ако им се допишка, чак тогава му казах последно "Сбогом!".
Хич нямах нерви да спя на пресекулки и да дебна кой и кога ще подмокри чаршафите.
Това се случи, когато децата бяха на около 3 г. и 3-4 месеца.
Виж целия пост
# 3
   Сега е на 3 год.махнахме го преди 3-4 месеца .
      Известно време памперса му оставаше сух през нощта и го махнах.
    Понякога когато му се пишка се събужда и ме вика или започва да се върти неспокойно и аз го вдигам  да пишка.
     Но се случват понякога и аварии, де . Избягвам вечер да му дава да пие течности.
    Може да изчакаш  да стане по- топло и тогава го махни, първо  следобяд ,ако спи и тогава нощния.
    Успех!
Виж целия пост
# 4
Запис ще следя темата.
Виж целия пост
# 5
Моят син също спи с памперс и сутрин е мокър да пръсване .
Това ми говори , че скоро няма да се разделим с нощния памперс май  Rolling Eyes


За недаването на течности вечер - не го приемам , доста варварски начин за непишкане нощем  Sick
Моят син вечер пие много вода . Жаден ли да го оставя , за да не се напикава ?
Виж целия пост
# 6
  Марти е на 3,5 и ако изпие полвин литър сок от кайсия за лека нощ и си легне без памперс.... познай.
Виж целия пост
# 7
С каката процедирахме така:Първо махнах през деня памперса,докато спи.
Като се събуди,слагам на гърне.Вечер преди лягане 1-2 часа ограничавах течностите,
но тя не пиеше нощем вода,и доста преди да махна и нощния памперс сутрин беше сух.
Като реших и нощния да махам,ставах през нощта към 2-3ч и я  слагах на гърнето.
Тя,спяща,си се изпишкваше и така около 1 месец.И това беше.
Сега с малкия процедирам по същия начин,той също не пие вода през нощта,
и даже отсега му е сух памперса сутрин,та мисля,че и с него няма да имам проблем.
Успех.  Peace
Виж целия пост
# 8


За недаването на течности вечер - не го приемам , доста варварски начин за непишкане нощем  Sick
Моят син вечер пие много вода . Жаден ли да го оставя , за да не се напикава ?
[/quote] 
 
          Е , хайде , сега пък варварски . Не казвам че ,ако иска да  пие вода ще го оставя да се мъчи детето. Ясно е, че е  за по- голямо количество .Преди пиеше   1 боза преди лягане или 2 кисели млека .Просто  ги  давам по - раничко .
  И казвам избягвам да давам  много течности ,  а не  ,че изобщо не му давам  да пие.
   
      И ти ако изпиеш две  бири  -ще припикаваш през половин час.
Виж целия пост
# 9
Моят син беше на две и половина,когато започна сам да го дърпа и не искаше памперс нито през нощта,нито през деня ,но си поставих за цел да ставам през нощта към 3-4 и го изчурквах.Така поне месец и започна сам да казва,ако му се чурка.Общо взето лесно го махмахме ,но проблема ни е друг заспива със шише,а е вече на  три и полвина Tired
Виж целия пост
# 10
Махнах го ,когато видях че на сутринтта памперса си беше сух.Слагах го в продължение на около месец и когато видях,че си остава сух просто не му слагах повече нощем.Той не се буди,но ако му се пишка (случвало се е) ме събужда и казва,че има пиш.
Успех.При нас махането на памперса стана от раз и месец след това и с нощния. Peace
Виж целия пост
# 11
Стана спонтанно.
На 2 години махнахме дневният памперс,а 2 седмици след това и нощният.

Малко или много аз също добринесох за това.
Правих следното  -   ,ако е приел повече течности ,винаги през нощта съм ставала да го изпишквам.Даже си спомням,че за да стане по бързо и да не му развалям сънят,бях сложила един леген в неговата стая и в него пишкаше - през този период,който беше доста кратък не е бил със памперс,а и той самият не го понасяше вече.
Понякога съм ставала и 2 - 3 пъти през нощта.
Виж целия пост
# 12
Недаването на течности не е варварско, просто е безсмислено.
Когато детето стане готово за махане на нощния памперс си проличава и дали ще му се дават или не такива то или издържа до сутринта, или се събужда, когато усети необходимост от това и е достигнало до този етап от развитието си.
Виж целия пост
# 13
Да ,придържам се към мнението ,че детето само показва и е абсолютно безмислено да се назорват нещата.Освен стрес нищо няма да се постигне.
Виж целия пост
# 14
И ти ако изпиеш две  бири  -ще припикаваш през половин час.
Аз не пия бира ! Но ако пиех - нямаше да се ограничавам , само за да не пикая нощем , можеш да си сигурна  Mr. Green

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия