Забременях - трябва ли да престана да кърмя десетмесечното си бебе?

  • 608
  • 4
Ми точно след деня, в който бебето ми навърши 10 месеца, разбрах, че отново съм бременна. Генеколога веднага каза, че трябва да престана да го кърмя. То сучеше само сутрин и вечер, и то не повече от 60 мл вечер и може малко повече сутрин да е било, но сега ми казват, че тази кърма не е полезна, че е отровна, и че организма ми няма да може да храни 3-ма човека. Има ли други с подобен случай и как постъпихте?

Освен това се опасявам, да не ми се образуват някакви бучки или мастит, казаха ми да се пристегна отгоре и отдолу на гърдите, и да стоя така една седмица. Но трябва ли през тази седмица да пробвам да се изцедя след няколко дена, да не би да има някаква образувала се кърма, която да се задържа?
Виж целия пост
# 1
Не, не е изобщо нужно да спираш да кърмиш, лекарят ти е профан
В кърмаческия има много информация за бременни кърмачки и за кърмене в тандем
Виж целия пост
# 2
. . . но сега ми казват, че тази кърма не е полезна, че е отровна, и че организма ми няма да може да храни 3-ма човека. Има ли други с подобен случай и как постъпихте?

Това са глупости от старо време. Но съм чела в специални книги, когато бях бременна, че когато бебчето суче, в кръвта се освобождават хормони, които може да причинят контракции на матката. Не си ли забелязала, когато почна да кърмиш първия път, че при кърмене особено болеше долу ниско в корема - били контракции, които спомагали да се върне нормалното състояние на матката. Но все пак потърси съвет от специалист.   bouquet
Виж целия пост
# 3
Какво стана? Ходи ли на специалист?
Виж целия пост
# 4
И според мен лекаря ти е профан.Отровна кърма?Може,може,ако се храниш с трихнин! ooooh!Ти си знаеш най добре,но ако все пак решиш да спреш да кърмиш има хапчета за спиране на кърмата.Не е нужно да се стягаш с чаршафи седмица и да се връщаш в зората на човечеството!Дано намериш най-доброто решение!Ако трябва потърси и второ мнение от специалист  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия