хранене след операция на червата

  • 14 627
  • 6
Здравейте !Може и да има подобна тема,но не можах да намеря и понеже имам нужда от помощ пускам тази.Преди по-малко от месец 7годишният ми син беше опериран по спешност от преплитане на червата.Отрязоха му част от тях,но за щастие останаха достатъчно,за да се развива нормално.Сега се сблъсквам с проблемът с храненето.Лекарите почти нищо не казват,освен течна и не дразнеща храна.Никави плодове освен ябълка.И...толкова.Моля ,ако някой е минал по този път за малко насоки Praynig
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Ами, аз поне не съм виждала такава тема. Тук има родители на такива дечица, но оперирани съвсем като бебета. Дано се включи някой.

Аз което се сещам да дам съвет е храна без подправки сега за сега.
Виж целия пост
# 2
Здравей Малвина!
Аз имах подобен на твоя проблем, при нас пък друга храна не преминаваше дълго време през мястото на операцията, и се налагаше да храня детето си с пасирана и по-течна храна, понеже той много отслабна от тази диета, аз му давах по-калорична и разреждах храната му не с вода, а с мляко, в случая ползвах адаптирано, тъй като детето беше на 1 годинка. Трудно ми е да ти помогна в смисъл, че при вас може би трябва храната и да не дразни и си мисля, че един гатроентеролог много би ти помогнал, при нас това е д-р Куманова, ходим в Детско здраве и съм доволна от вниманието и!
Къде оперираха твоето момченце?
Виж целия пост
# 3
Здравей!От Бургас съм и тук оперираха детето.На 21-ви става един месец от операцията.Аз също го храня с по-течна храна ,но нещата които може да яде са ограничени.От плодовете само ябълка и банан,а от зеленчуците -морков и картоф.И моят син много отслабна -6кг и сега се опитвам да го възстановя.За щастие нямам проблем с преминаването на храната след операцията.Още на 5-тия ден след операцията  ходи до тоалетна.Ти си права,че гастроентеролог ще ми помогне.Благодаря ти за насоката!  bouquet
Виж целия пост
# 4
Ще се радвам да пишеш как вървят нещата!
Виж целия пост
# 5
Малвина това че е отслабнал, не е толкова лошо. Сега според мен е важно повече да не отслабва и много бавно да качва.
Виж целия пост
# 6
Малвина,браво на героя
радвам се, че си писала и че сте веч
е ок - не съм спирала ад ви мисля
не се притеснявай, наистина, че е отслабнал - това е повече от нормално
питай гастроентеролог какво да ядете и също така и хирурга ви - предполагам и те са запознати
и имай търпение - при тези оскъдни храни трудно ще качи
още нещо - витамини може ли да пие да навакса липсата на разнообразна храна?
и защо не може месни бульони напр
всъщност от какво е направил преплитане на червата или е неясно?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия