Кръв от носа

  • 5 069
  • 17
Таzи нощ чух, че малкият подсмърча и даже се събудих, щото трескаво почнах да мисля къде пак сме го простудили и мислено се ядосвах, че пак ще се отложи ваксинацията. Сетих се, че лелката в градината му беше махнала фанелката и го беше оставила само по тениска и веднага реших, че тя е виновна. Станах да zавия малкия и тогава чак видях, че целият се е омаzал в кръв.
Сутринта като го иzмих пак му тръгна, но малко.
Като го вzехме от градината лелята каzа, че и там му е текла  Sad
На какво би могло да се дължи това?
За пръв път му се случва.  ooooh!
Виж целия пост
# 1
Моята дъщеря е така, вече е на 11 (почти). Всички лекари казват, че било от слаби капиляри в носа. Колкото по-голяма става, толкова по-рядко се случва да тече кръв. мазали сме с какво ли не - не помага.  И на колежката ми момченцето е така (на 2 години) - същата работа.
Виж целия пост
# 2
слаби капиляри. Може да си е бръкнал с пръстче в нослето, но щом цял ден е бил така, едва ли е това.
При слаби капиляри кръв от носа може да потече даже и при обикновено бърсане на носа, т.е. духане. Задължително с шапка при слънчеви дни.
Виж целия пост
# 3
Всички лекари казват, че било от слаби капиляри в носа. Колкото по-голяма става, толкова по-рядко се случва да тече кръв. ма
Това е самата истина...брат ми е бил същият случай!
Водили са го да му горят капирярите...знам,че процедурата не е болезнена.
Интерисувай се и действайте!  bouquet
Виж целия пост
# 4
Здравей,и аз имам същия проблем с големия-той все се чопли някъде и когато това е в носа все му потича кръв,а и понякога когато стои по продължително време наведен с главата надолу(при игра)-и на мен са казвали ,че това са по слаби капиляри и могат да се изгорят,но още нищо не сме предприемали.
Виж целия пост
# 5
И моят син има слаби капиляри. Сега е на 8 и явно наистина това се израства, защото не мога да се сетя за последния път, когато му тече  Embarassed Важното е, че това състояние не води до никакви проблеми и си отшумява с времето. За твоя информация имай предвид, че и при удар ще си разкървавява лесно нослето, но това не е истински кръвоток от разбит нос. Пиша го, защото и аз се шашках първите пъти.
Виж целия пост
# 6
И моят син има слаби капиляри. Сега е на 8 и явно наистина това се израства, защото не мога да се сетя за последния път, когато му тече  Embarassed Важното е, че това състояние не води до никакви проблеми и си отшумява с времето. За твоя информация имай предвид, че и при удар ще си разкървавява лесно нослето, но това не е истински кръвоток от разбит нос. Пиша го, защото и аз се шашках първите пъти.

Ми то не е истински кръвоток, какъвто например съм имала аz няколко пъти като бях малка. Ами просто съвсем малко потича. Поне днес с такива наблюдения останах.
Не zнам, досега не му се е случвало. Пък ей така от нищото да стане...
Таzи вечер пак малко потече. Ако и утре е така ще го водим на доктор.

@AnMary_ Абсолютно винаги, когато има слънце е със шапка. Едва ли е от това.
Виж целия пост
# 7
на мен ми течеше много кръв когато тренирах плуване, по скоро от скоковете във вода. както писа shoni става и когато се соди надолу с главата. КОнсултирай се с лекар.
Виж целия пост
# 8
По принцип трябва да изчакаш един два дни и да следиш детето, дали ще се повтори кръвотечението, и ако продължи непременно се консултирай с УНГ.
Виж целия пост
# 9
Аз съм на 30 год и все още ми тече кръв от носа. Какви ли не изследвания не са ми пущали, нищо. Не е и от кръвно, защото ми е толкова ниско, че почти го няма. Дори и в момента на кървенето съм си го мерила да не би случайно да скача внезапно, но не - пак си е ниско. Няма конкретна причина. Нямам дори капиляр за горене. Последния път ми дадоха таблетки за заздравяване на кръвоностните съдове и нямах проблеми няколко години, но от известно време пак се почна, та ще посещава доктора отново. Не е страшно. Лошото е, че се е случило докато спи и ако е по-обилно течението може да се задави. Отидете на УНГ ще ви кажат какво да правите.
Виж целия пост
# 10
И за нещо друго се сетих-да не би да прекалявате с прием на вит.С,знам,че въпросния вит. действа за по обилно кръвотечение-или нещо такова....
Виж целия пост
# 11
И за нещо друго се сетих-да не би да прекалявате с прием на вит.С,знам,че въпросния вит. действа за по обилно кръвотечение-или нещо такова....

Амиии, честно да си кажа и аz се zамислих zа това.  newsm78
Кажи-речи всекидневно си пийва от моя раzтворим витамин. Понякога, ако не се усетя да му вzема чашката, иzпива повече от половината. Но обикновено не пие повече от няколко глътчици.
От утре почвам да го пия тайно.


Бтв днес бяхме при педито. Иzписа му едно кремче zа маzане в нослето - Bepanthen.
Виж целия пост
# 12
И за нещо друго се сетих-да не би да прекалявате с прием на вит.С,знам,че въпросния вит. действа за по обилно кръвотечение-или нещо такова....

Мисля, че тук имаш грешка. По лекарско предписание колежката ми дава ампули вит.С, точно за намаляне на кръвотечението.
Виж целия пост
# 13
Здравейте.

Точно по този повод синът ми вчера посети УНГ в Исул и се върна с огромен нампон  в носа.

Забелязала съм че тези периоди на обилно кръвотечение са пролетно време, когато са и алергичните му прояви към полени, вкл. конюктивит. Тече по няколко пъти на ден, често обилно, а като е съчетано с кихане, което не може да спре ... горкия много се плаши и реве.

Та алерголожката ми беше казала винаги да имам под ръка памук и кислородна вода - като се случи - правя огромен тампон, мокря го с кислородната вода и напъхвам в нослето.

Та вчера се случило на път за алянса. Засърбяли го очите и влезнали в една аптека да си купят капки за очи та оплискали цялата аптека с кръв от кихането. Аптекарката се сетила за кислородната вода.
В исул му сложили тетрациклин на тампона и казали че дозата кларитин му е малка... да я увеличим 2 пъти.

Та алерголожката обясни, че при алергични реакции кръвоснабдяването на тези месна е по-засилено.

По друго време рядко му тече кръв, но напролет - пера само с Ариел.
Виж целия пост
# 14
Пък ей така от нищото да стане...


Абсолютно възможно! Аз съм със слаби капиляри и редовно /по-често лятото/ почва да си тече ей така от нищото - седиш и изведнъж потича. Количеството не е голямо, т.е не е сериозен кръвоизлив.
Заведете го все пак на лекар Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия