Зъболекар

  • 664
  • 7
Искам да споделя с вас една случка и да попитам това практика ли е или некомпетентност newsm78

При профилактичен преглед в у-ще са открили кариес на детето ми. Синът ми е само на 7г. Заведох го при моя зъболекар и се оказа, че такова нещо няма. Прегледа го и ми даде няколко съвета. На въпроса ми как е възможно, тя отговори: "Това се прави за да се отчита някаква дейност. Всичко е заради пари." Shocked
Направо побеснях. Поради липса на време щях да го заведа в у-ще (на зъболекар) и щяха да му надупчат здравото зъбче.
Виж целия пост
# 1
Детето ми е само на 2 годинки, но няма да се учудя да се случи и на нас.
На мен като ученичка вечно ми правиха зъбите, поне по 1 кариес на година, откакто тръгнах на частен зъболекар карах по 3-4 години без кариеси. А преди 2 години ми се случи да попадна на зъболекарка, която искаше да ми прави 3 зъба, а после се оказа, че няма нужда да се правят и все още не са се развалили, добре че не се дадох. Направо да ги  #2gunfire
Виж целия пост
# 2
от опит знам,че училищните зъболекари наистина само отчитат дейност.От тях моите зъби са в всички с пломби.Ако имаш личен зъболекар,по-добре води детето си при него и се откажи от училищния. Peace
Виж целия пост
# 3
Извършената дейност в случая е преглед. Нали само е открит кариес, а не е лекуван зъба?Реално няма плобма върху здрав зъб... Ако няма прегледи пък ще кажете - безхаберие, не преглеждат въобще децата.
Виж целия пост
# 4
Не смятам, че непременно е станало умишлено, за да се отчита дейност. Може да е просто недоглеждане. На мен също една млада зъболекарка ми откри 2-3 кариеса по време на първата ми бременност. Когато отидох при друг зъболекар 8 месеца след като вече бях родила, се оказа, че нямам нито един. Явно, все пак, е добра идея да ни се дава детето човек на училищните зъболекари. Ще го имам предвид.
Виж целия пост
# 5
Отчитането на дейност е често срещана практика, както и отчитането на несъществуващи здравни проблеми с цел получаване на материали и лекарства.
Виж целия пост
# 6
Чувара съм, че когато кариесите са още съвсем в началото, още им е рано да се лекуват.
Виж целия пост
# 7
Е не е ли по-добре нещо да се оправя докато не е станало по-лошо? От кариес на пулпит примерно?  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия