Запитване относно резултатите от изследване на ПКК.

  • 2 067
  • 12
Здравейте момичета, бременна съм в 16 г.с .Днес си взех изследванията и при тези за ПКК имаше някои показатели , които ме притесниха, а до следващия преглед има цели 2 седмици, затова искам да Ви попитам дали сте наясно дали са притеснителни следните резултати за  Хемоглобин и Левкоцити и дали да звъня на доктора или да си изчакам датата на прегледа:

Хемоглобин 114 g/l , при нормална граница : ( 120-160),  в случая при мен е под долната граница;

Левкоцити :11,4  G/I , при нормална граница : 4.00-10.00 - при мен е над горната граница;
Виж целия пост
# 1
хемоглобина да не те притеснява, нормално е при бременност да е по-нисък, щом е над 100 няма проблем
и левкоцитите е нормално да са малко завишени
лека бременност   bouquet
Виж целия пост
# 2
благодаря за отговора, сега съм по-спокойна Simple Smile
Виж целия пост
# 3
На мен вчера ми излезнаха резултатите -  левкоцити 15.6. На мен ми се струват доста, това си е някакво възпаление. Някой имал ли е толкова ? Доктора ще каже, но до понеделник...  Praynig
Виж целия пост
# 4
triffy завишени са ти,но не е задължително да е нещо страшно!Не знам дали си наясно ,но дори един кариес може да се отрази на изследването.
Виж целия пост
# 5
Всичко ти е в норми пожелавам ти лека бременност  Peace
Виж целия пост
# 6
резултатите ти са добри Peace по време на моята бременност хемоглобина ми беше  101 и ми казаха да ям повече дроб,месо и т.н но ти си добре-щом е над 100 всичко е ок
Виж целия пост
# 7
Няма страшно, нормално е хемоглобинът да падне малко, а левкоцитите да са завишени. И при мен беше така през цялата бременност. Все пак се консултирай и с лекаря си. Лека бременност! Hug
Виж целия пост
# 8
triffy завишени са ти,но не е задължително да е нещо страшно!Не знам дали си наясно ,но дори един кариес може да се отрази на изследването.
точно така  Peace
Виж целия пост
# 9
И аз мисля, че е възможно да са леко завишени , но 15.6 ми се струват доста. Както и да е. Да не го мисля отсега. В понеделник ще разбера. Благодаря за мненията ви, малко все пак ме успокои.
Виж целия пост
# 10
Здравей  yanica1!
Не се притеснявай толкова... Аз съм бременна в 31 г.с. и започнах бремеността си със 111 хемоглобин. Варира между 96 и 116. Наистина - важно е да е над 100. По проблемно е, ако желязото е ниско, обикновено двете са обвързани. Аз съм на медикаменти от началото. Започнах с 7.6 желязо - (нормите са 10-26) ту се повишава, ту спада. За бременни, трябва да е поне 15. Не се притеснявай! Лека бременност!!!
Виж целия пост
# 11
Показателите ти са съвсем нормални, хемоглубинът ти въобще не е нисък - през бременността е нормално. Моя спадна доста.
Виж целия пост
# 12
Хемоглобина естествено ще се понижи. Левкоцитите стигат до 20. Няма какво да се консултираш. Ако нямаш някакви симтпоми за друга причина, нищо няма да откриете. Аз изкарах моята бременност с 18 левкоцити през цялото време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия