Пилешка кайма

  • 2 010
  • 13
Скъпи кулинарки, позволих си да отворя специална тема за пилешката кайма, защото наскоро открих, че е страхотна! Доста скептично бях настроена, когато ми я хвалеха (аз съм си вълк и знам че свинското си е класика), но когато я пробвах останах много приятно изненадана.
Кюфтетата стават страхотни, все едно ядеш пилешка пържола - леки и много вкусни. Правих и мусака Crazy, а вчера и супа топчета, детето изяде две купички, като никога.
Препоръчвам ви я, опитайте, дори само за разнообразие в менюто, няма да съжалявате Peace.
Виж целия пост
# 1
За каква пилешка кайма пишеш - готова или домашно приготвена? И за България ли става въпрос или за Холандия? В България никога няма да си купя готова пилешка кайма. Със сигурност слагат и кожи в нея, направо ме втриса.
Виж целия пост
# 2
В България никога няма да си купя готова пилешка кайма.

 И аз.Но знам, че има хора които сами си я правят вкъщи.
Виж целия пост
# 3
Ами аз говоря по принцип за пилешката кайма. Купувам си я тук в Холандия, готова. Предполагам, че слагат и кожи, защото иначе ще е много суха, но когато печете пиле не ядете ли кожата? Или пък ако я махате, нали мазнината попива в месото, мисля че е същото.
Ако пък ви е толкова страх пригответе си я в домашни условия. Така поне ще сте спокойни какво има вътре, а резултата ще е чуден.
Виж целия пост
# 4
и аз не мисля, че има нещо лошо в кожите, но лошото е, че съм чувала, че слагат вътре кокали, перушина, хрущяли, крака. Ей това вече е притеснителното.
Домашна не съм правила и не съм яла, но би трябвало да е хубаво - пиленце!  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Имам съседка,която  храни   животинки  отпред  блока.От  жената  знам,че  купува пилешки  произведения(кайма,саламчета има  и  пилешки  и  е   намирала  в  тях   дребно  смлени    кости.
Не,не  бих  си  купила.
Имало  е   месеци,в  които  дори  свинската  кайма  си  я  правя   вкъщи.
Виж целия пост
# 6
Ами аз си правя редовно пилешка кайма,но в къщи....Наистина е много вкусна.... Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 7
Ами аз си правя редовно пилешка кайма,но в къщи....Наистина е много вкусна.... Peace Peace Peace

Би ли споделила как приготвяш вкъщи пилешката кайма.Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 8
Ами имам ръчна машинка за мелене на кайма.Купувам си пилешко бяло месо и горно бутче.Прекарвам месото през машинката и готово.После с е осолява и прибавят подправки за каквото ще правиш и готово.Нищо особено.
 Много са вкусни шницелите и кюфтенцата от пилешка кайма....
Виж целия пост
# 9
Ами имам ръчна машинка за мелене на кайма.Купувам си пилешко бяло месо и горно бутче.Прекарвам месото през машинката и готово.После с е осолява и прибавят подправки за каквото ще правиш и готово.Нищо особено.
 Много са вкусни шницелите и кюфтенцата от пилешка кайма....
Много  благодаря  за     идеята.Още  утре  ще  изненадам  домашните  с   такива  шницели.И   без  друго  на път  за  училище  има  два   пилешки  магазина.
Благодаря!
Виж целия пост
# 10
С блендер дали ще стане?
Виж целия пост
# 11
С  блендер за  по  бързо  съм  смилала  месце,когато  бяха   малки  децата  ми.Аз  мисля,че  ще  стане.
Виж целия пост
# 12
С блендер дали ще стане?
Ще стане,но гледай месото да не стане на каша.Тоест да го смелиш по-едро....
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви, seat-kata и TheNMaster   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия