Тестове за бъдещи родители???

  • 1 745
  • 6
Искам да помоля , някой  , който вече е минал по този път да ми напише какво точно трябва да направя! По телевизията постоянно тръбят , че трябва да се направят такива тестове преди евентуална бременност, за да се избегнат аномалии при детето ! Било то тестове за съвместимост или по отделно и на двамата , не съм наясно! Аз съм свидетел как близки наши приятели в момента страдат , защото майката не си е направила изследвания предварително! Моля , ако някой е наясно да ми даде пълен списък с изследванията , който трябва да направя , пък ако ще вероятността да е 1 на 1000 да се случи нещо! Weary Знам , че има и много случайни и непредотвратими аномалии , но искам да предотвратя всичко което мога!
Виж целия пост
# 1
Имаш неуспешни бременности или болно детенце, че се интересуваш?
Ако не, то специализирани изследвания не ти трябва да правиш. Може би си дочула нещо за цитогенетичен хромозомен анализ. Абсолютно не ти е необходимо нито това, нито друго от генетичните или имунологичните изследвания.
Виж целия пост
# 2
Не Арканче, просто е гледала вчера новините, където говориха за таласемията и, че е хубаво да се направят изследвания преди опитите за бебе, но е пропуснала да чуе, че подобни се правят само ако някой от двамата родители страда от това генетично заболяване Wink
Скъпо момиче, ако никой от семейството ти или това на съпруга ти не страда от някое сериозно генетично заболяване, не си пълни главата с глупости и не вярвай на всичко, което дават по новините Wink Peace
Виж целия пост
# 3
да , аз наистина не съм на ясно ! Не сам опитвала да има бебе, но смятам да го направя! Гледам такива болни дечица , или с аномалии и много ме е страх да не направя някоя грешка от немарливост! И от некомпетентност! Четох тук за групите ще си пусна изследване да я разбера моята , че майка ми не е много сигурна!  Но по телевизията доктора , каза че ако си направим изследвания можем да предотвратим , някой лоши последствия или поне да ги предвидим! Майката на болното момченце , което познавам също каза , че ако е знаела ........ само ако е знаела..... За това моля , хич не ми е спокойно ......, аз направо не мога да се отпусна
Виж целия пост
# 4
виж тук: http://bglog.net/bebelog/8754 мисля че за това питаш.Бременна ли си?Или мислиш да забременяваш?Според мен ако все още не си а само правиш планове,се опитай да водиш пълноценен начин на живот.Знам че е хубаво да се започне да се пие фолиевата киселина преди да забременееш,за предпазване на плода от spina bifida.когато бремеността е планувана.По време на бременността се продължава приема й.Ако пушиш и мислиш за дете спри цигарите,дори и още да не си забременяла.Не мисля че е нужно да имаш фамилна обремененост за да се подложиш на тези тестове.Лично познавам хора който нямат такава обремененост,но детето е с много проблеми.Никой не може да ти даде 100%гаранция,но пак е нещо!И то много според мен!Гледах по биберон че почти 90% и нагоре показват ако има аномалии. И накрая-избий си лошите мисли от главата и се настрой за хубави неща!Така ще стават такива!Няма нищо по хубаво и красиво от щастлива бременна и здраво родено бебе!Успех и дано съм ти помогнала!  bouquet
Виж целия пост
# 5
Благодаря ти много за информацията! Аз вече опитвам! А цигарите ги спрях още преди година ,защото четох , че на организма му е нужна именно една година , за да се изчисти! каквото зависи от мен ще го направя! Благодаря още веднъж
Виж целия пост
# 6
Тестовете се правят след като си вече бременна. Не е гаранция, че и при напълно здрави родители няма да се роди болно дете. От сега можеш само да си пуснеш обикновена кръвна картина и да започнеш да пиеш Фолиева киселина. И да не се вманиачваш Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия