Как ви звучат имена като Кармен, Ромео, Жулиета и т.н.?

  • 9 681
  • 186
Как ви звучи името Кармен? На какво ви напомня? Харесва ли ви?
Бихте ли си кръстили детето Жулиета или Ромео? Всеки свързва тези имена с пиеси, твърде ли са екстравагантни?
Виж целия пост
# 1
Твърде екстравагантни е меко казано, освен за ромите-там май са нормални тези имена.
Виж целия пост
# 2
изобщо не ми звучат добре
както и чужди имана с бг фамилия
Виж целия пост
# 3
Имам две познати с името Кармен-арменки са. С тяхната фамилия звучи добре.
Виж целия пост
# 4
Недомислени. Все едно никой не е бил с акъла си като се е родило бебето.
Виж целия пост
# 5
Naughty
Изобщо не ми звучат добре.
Не бих си кръстила детето с никое от тези имена.
Виж целия пост
# 6
Ромски!


Исус
Богиня
Афродита
Венера
Виж целия пост
# 7
Ами аз вярвам в заряда, който носи името по принцип. И в тези случаи винаги се сещам за съдбата на съответните литературни герои (или митологични персонажи, като с модерната в момента Даная). Не бих пожелала такава съдба на децата си. Дори и само с едно име.
Виж целия пост
# 8
Кармен ми звучи що годе нормално, но другите две не.
Вярно е това, че повечето роми кръщават децата си така.
Виж целия пост
# 9
Ами аз вярвам в заряда, който носи името по принцип. И в тези случаи винаги се сещам за съдбата на съответните литературни герои (или митологични персонажи, като с модерната в момента Даная). Не бих пожелала такава съдба на децата си. Дори и само с едно име.
И аз така.
Обаче на фона на повечето "модерни" имена тези просто бледнеят. А дечицата с по три имена (Кристоф Роуълд Калоян Пиперков, например)?  ooooh!
Чудя се на такива родители, не мислят ли, че един ден децата им ще ги спукват от бъзик в училище? А мъжът ми казва: "Най-вероятно ще спукват от бъзик деца с имена като Георги и Христо."  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Не ми харесват, но пък аз не познавам никой, който да се казва така. А и слабо ме интересува кой, как кръщава децата си, нали в моето семейство няма такива.  Wink
Виж целия пост
# 11
Ами звучат ми като имена.Хора с различни виждания и вкусове, не ме дразнят.
Имах учител на времето Ромео Смилков, за музикант ми звучеше добре
Кармен не познавам, а Жулиета е често срещано и не го намирам дори за екстравагантно.
 По скоро съчетания между име и фамилия от рода на Ричард Груев ми се струват смешни.
Или Стивън Иванов..... Whistling
Ама кой както иска така да си кръщава децата. Аз лично не бих. Naughty
Виж целия пост
# 12
Познавах куче Жулиета-боксерка,много и отиваше името  Grinning
Виж целия пост
# 13
Звучат ми смешно:)
Виж целия пост
# 14
Имената са си много хубави, просто са италиански. Ако си италианец, дори са красиви имена. Но да се кръщават българчета с подобни имена е помпозност. Същото би било с Джон, Карълайн и Стюърд, например  Sick
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия