учи я да удря...:(

  • 2 815
  • 55
здравейте мами, искам да ви питам според вас нормално ли е едно малко дете на година и половина да се възпитава в агресивност??? днес се ядосах много ,защото видях баба ни да показва на малката как да удря нещо,което я беше спънало... замълчах си,въпреки че знаех как ще се отрази този пример , но след малко това се повтори. детето е малко,нормално е да се блъсне в нещо,да се спъне,е пак беше даден същия пример. излизаме ние на вън и малката отива при едно детенце,което по никакъв начин не я беше провокирало и като започна да го удря по гръбчето и да вика "на на на" лошо ми стана. умрях си от срам,какво да кажа на майка му,как да му обясня на него ,че нищо не е направило детето ,а че моята е зле възпитавана ....  Embarassed аз си я гледам сама съвсем спокойно. против съм подобни методи на възпитание,но си замълчах пред свеки и после съжалих. като се прибрахме и казах какво е станало и че не искам и ми е много неприятно детето да се държи по този начин и да му се показва как да удря и да е агресивно ,при което получих отговор- ми няма нея да бият само,тя трябва да може да се защитава ...  ooooh! обясних и,че според мен детето е още малко да разбере кога се защитава и кога удря децата без да са направили нищо ... както и да е май пак не ме разбра... много дълго стана , няма да ви отегчавам повече. вие как мислите аз  и моите инстинкти ли са грешни или напротив ????
Виж целия пост
# 1
Бабини глупости! ooooh!
Трябва сериозно да си поговориш с въпросната баба, никак не е шега това. След време като започне да се бие винаги ще има по-големи и по-силни деца от нея, как ще реагира тогава тази баба, може би ще ходи от нейно име да ги бие?! Naughty
Виж целия пост
# 2
поговори с бабата,да я у4и да се пази-добре,ама да удря  newsm78
Виж целия пост
# 3
Просто кажи на детето,че не е хубаво да се удря и че това, на което бабата го учи не е добро.А като я видиш следващия път да я учи на нещо, което не ти харесва реагирай веднага.
Виж целия пост
# 4
Поговори с мъжът си. Майката си е негова, негово е и задължението да се справи с нея. Ако все пак не предприеме нищо, или пък бабето не вникне, директно се разправяй - това не е шега и със сигурност ще има последствия за детето ти и за околните.
Виж целия пост
# 5
По принцип истината е някъде по средата. Не трябва да учим децата си на агресия, но и не трябва да ги правим овце, търпящи нападенията и агресиите на другите деца.
Има нещо вярно в това, че трябва да учим децата ни да се защитават. В случаи на нападения от други деца, аз уча моите да се отдръпнат и да не си играят с тях. Но ако агресията продължава тогава какво? Много е тънка границата и трябва внимателно да се подхожда в ученето на децата как се реагира в такива ситуации.
Виж целия пост
# 6
Вярно е,че е тънка границата  newsm78 Моят син имаше период когато беше н 1г и нещо в който биеше децата-аз му се карах и той спря......да,но тогава мина от другата страна-те го удряха и той само плачеше.Сега му казах"като те удрят-удряй...няма да ги жалиш"
Виж целия пост
# 7
и нашата баба възпитава така, като се спъне от нещо, отива и го удря, за да не вземе да заплаче детето. И аз и вдигам скандали, но свекървището си е свекървище, обяснявам и как утре ще я бутне без да иска и детето ще вземе да я халоса, защото така баба и е казала. Относно като те удрят удряй много съм против и като чуя такъв съвет от майка към детето си, направо избеснявам. Ако всички говорим така на децатата си къде ще му се види края, децата ще започват да се трепят по площадките и няма да има разтърваване. Има много начини да се обясни, защо другото дете го бие и нали всички деца са там с родителите си, не трябва да се разсъждава по този начин, зъб за зъб, око за око, абсурдно е
Виж целия пост
# 8
По принцип истината е някъде по средата. Не трябва да учим децата си на агресия, но и не трябва да ги правим овце, търпящи нападенията и агресиите на другите деца.
Има нещо вярно в това, че трябва да учим децата ни да се защитават. В случаи на нападения от други деца, аз уча моите да се отдръпнат и да не си играят с тях. Но ако агресията продължава тогава какво? Много е тънка границата и трябва внимателно да се подхожда в ученето на децата как се реагира в такива ситуации.
[/quote
На същото мнение съм.
Виж целия пост
# 9
Как да възпитаваш детето си решаваш Ти! Кажи на свекърва си да престане да учи детето на глупости !
Виж целия пост
# 10
Говори с бабата, да не я възпитава неправилно.  Peace
Едно е детето да защитава, друго да удря без причина. 
Виж целия пост
# 11
Поговори с мъжът си. Майката си е негова, негово е и задължението да се справи с нея. Ако все пак не предприеме нищо, или пък бабето не вникне, директно се разправяй - това не е шега и със сигурност ще има последствия за детето ти и за околните.

Какво като си е негова майката... според мен трябва да си се направи забележка на бабата директно, на момента. Аз лично бих казала на свекърва си всичко, което не ми харесва. Не агресивно и скандалджийски, а в стила "Аз бих предпочела..." Детето ми не е агресивно или поне не извън рамките за 5 г. дете. Никога не сме били предмети и подобни щуротии.
Виж целия пост
# 12
По принцип истината е някъде по средата. Не трябва да учим децата си на агресия, но и не трябва да ги правим овце, търпящи нападенията и агресиите на другите деца.
Има нещо вярно в това, че трябва да учим децата ни да се защитават. В случаи на нападения от други деца, аз уча моите да се отдръпнат и да не си играят с тях. Но ако агресията продължава тогава какво? Много е тънка границата и трябва внимателно да се подхожда в ученето на децата как се реагира в такива ситуации.
Съгласна съм с горното мнение,но въпреки това мисля,че съпругът ти трябва да поговори с майка си.
Ако някой ще учи детето да се защитава,то това са родителите според мен!
Виж целия пост
# 13
А колко е голяма дъщеря ти? До колко може да разбере, че е различно да се защитава при атака и да удря, когато не е доволна от нещо? Говори ли или не още?

Моят син винаги е жертва на агресивни деца, но въпреки това не го стимулирам да се разправя с удряне. Шамара води до друг шамар или удар, а не до справяне със ситуацията.  Peace Не искам сина ми да е вечната пасивна страна, но засега няма начин да му обясня как да се пази, затова му казвам, че е лошо да се удря. Занапред ще мислим как да му помогнем да се впише в средата, защото не искам да страда от лошото възпитание на другите деца или от деца, които не знаят или не могат да контролират гнева си..  Confused

Според мен трябва да се опиташ да убедиш свекърва ти, че не е това начина да общуват децата помежду си!! Те трябва да се мотиват да играят едно с друго, да разменят играчките си спокойно, а не да се бутат и удрят безпричинно. Може би техният мини-свят е образец на нашия конкурентен и стресов начин на живот и затова е хубаво да се научат на добро отношение...  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
И аз имам подобен проблем със свекърва си.Ако дребния се удари в столчето например, тя го учи да го удря след това за наказание, че детето го е заяболяло.Не одобрявам, но не смея да и кажа нищо, защото тя е сестра в ясла и е с претенции, че е изключително компетентна в отглеждането и възпитанието на деца в тази възраст.Ако стана свидетел на подобен случай казвам:'Не така, мамо. Столчето не бива да се удря, защото и него ще го заболи и ще плаче също като теб.' Незнам дали е правилно-засега детето ми не проявява агресия, а  това ми спестява разправиите със свеки, пък и се надявам все някога да схване намека.

Друг случай обаче.Синът ми беше нахапан преди няколко месеца в  много жестоко по ушите и гърба от друго дете в яслата.Явно все още не е преодолял психическата травма и стреса от случилото се, защото от тогава често ни казва:'Апи,.. цата апи'/Хапят, децата, хапят и сочи ушетата си и проплаква. Онзи ден влизам в стаята и ставам свидетел на това как малкият се жалва от същото на баща си,а  той му каза:'Няма да даваш да те хапят, ще удряш ако някой иска да те хапе.Ей, така -бам, бам'. Не реагирах.Отначало се стъписах, защото със съпруга ми уж сме обсъждали въпроса и сме против това детето да се възпитава да бъде агресивно, но не реагирах. Истината е, че не  искам  никога повече нещо подобно отново да се случва на сина ми и че искам да може да се защити сам в такава ситуация.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия