Преминаване към обща храна

  • 554
  • 5
Здравейте,дами!Първо да кажа,че преди да пусна темата,пуснах търсачка,но така и не намерих отговор на въпросите си.Както се вижда от лентичката,моето момче вече е достатъчно голямо,за да преминава постепенно към обща храна.Проблемът обаче е,че е доста капризен.Когато не е в настроение,дори не помирисва храна,която да речем,предишния ден е ял с апетит.Същото е и за някои от новите за него храни,които му предлагам.Ако опита и после не иска,ясно,не му харесва.Но той понякога дори не иска да опита,и то когато знам,че вече е гладен /минало е достатъчно време от предишното хранене/.Досега в такива случаи предлагах храна,за която съм сигурна,че яде /пюрета на Ганчев,мляко с бисквити.../Но се питам по този начин не затруднявам ли приучаването към обща храна?Не е ли по-правилно да изчакам малко и пак да му предложа от новата храна,вместо направо да давам друго?С други думи-дали да го оставя сам да прояви желание,незнайно кога,или мъничко да му помогна.Само да отбележа,има 9 зъба,днес проряза десетия,така че не е проблем да дъвче.Малко объркано го написах,дано да сте ме разбрали.Предварително благодаря за отговорите!
Виж целия пост
# 1
Малък е още, не се тревожи.
Какво разбираш под "обща храна"-това, с което се храните в къщи ли?
Ако е така-Иво и до днес не яде повечето от нещата, които готвя за мен и мъжа ми. За него готвя отделно, по рецептите от детската ни кухня, но продуктите са нарязани на по-едри парчета. Предпочита супи и храна тип "манджа"-по-течна, със сосчета.
Проблем, ако изобщо е проблем, е че се налага да готвя и за него, но не ме бърка особено, така че-давам му да яде каквото иска.
В детската градина се храни с това, което дават, но не яде всичко, а каквото сам си реши. Понякога го взимам прегладнял и го храня с "неговите" неща.
За съжаление е много недоверчив към непознати храни-също като баща си.  Confused Но ще прояде като хората някой ден..... къде ще ходи.
Виж целия пост
# 2
Ние сме на вашата възраст.Захранен е отдавна с нашите манджи,но имат си период в който просто не им се яде,разсейват се и така.Не се тревожи изобщо..След като сега почвате давай си и пюретата леко полеко ще ги махнеш.Зареди си тези които най-много си хапва и ако не иска манджа давай от тях.Не съм сигурна дали на Ганчев има за нашата възраст?Аз купувам от Кауфланд на Гербер много са вкусни и са все неща които едва ли ще мога да ги направя в нас точно така.
Виж целия пост
# 3

Моят син отдавна вече яде всичко, но и той си има периоди. Нещо, което веднъж е ял с голям апетит, друг път не иска и да го погледне. Понеже обаче не хленчи за друго, аз решавам че явно не е гладен. Не го гоня с лъжичката, но не предлагам и други неща за ядене. Ние с брат ми бяхме отгледани с един куп манджи, направени специално за нас и в резултат и двамата бяхме доста злояди до определена възраст. Туй не искам, онуй не го обичам. За това сега давам каквото съм приготвила, ако иска яде, ако не иска не го моля. Не готвя отделно за него. В яслата обаче го хвалят, че много добре си хапвал. Явно гледката на една сюрия похапващи дечица възбужда апетита.
Виж целия пост
# 4
Ние сме на вашата възраст.Захранен е отдавна с нашите манджи,но имат си период в който просто не им се яде,разсейват се и така.Не се тревожи изобщо..След като сега почвате давай си и пюретата леко полеко ще ги махнеш.Зареди си тези които най-много си хапва и ако не иска манджа давай от тях.
точно така правя и аз  Peace
Виж целия пост
# 5
Какво разбираш под "обща храна"-това, с което се храните в къщи ли?
Да,нещо такова,разбира се без тежки запръжки и много подправки.Все си мисля,че изоставам с храната и не го стимулирам да използва зъбките си,за да дъвче с тях.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия