Сърцето ми...

  • 4 707
  • 12
Сърцето ми прави малки номерца. Едно такова "пърхане' сутрин или вечер.
Понякога сякаш прескача.
Не знам дали не си внушавам, но напоследък зачести.
Ходих при ДжиПито, направи ми кардиограма, заяви че ми няма нищо и ми предписа мента, глог и валериан. Пих ги.
Обаче пърхането пак се обажда. Понякога и лека болка имам.
Не се паникьосвам, дишам дълбоко и отминава, ама...
Да ходя ли при кардиолог ми е питането?
Препоръчайте ми някой.
Виж целия пост
# 1
 Ако на слушалка и кардиограма не се хващат тези пърхания, помоли настоятелно и сълзливо да ти направят Холтер. Ако има нещо, в рамките на 24-часовия запис ще се хване. Успех!
Настоятелното и  сълзливо е, защото по-вероятно да ти кажат, че си темпераментна млада жена и редки прескачания са нормални. Обясни,че те мъчи, че те буди, че се задъхваш....ама не прекалявай.
Виж целия пост
# 2
Такива проблеми имах само с 1вата си брем. На слушалка и кардиограма всичко беше ок.
Смятах сега да ходя на 24часово изследване в МЦ Полимед, но не съм имала проблеми и не отидох.

В момента сайта явно не им работи - http://www.polimedad.com/begin.htm
Това е мейла - polymed@polimedad.com
Виж целия пост
# 3
А на ехограф дали ще се види нещо?
Виж целия пост
# 4
Лично аз не съм ходила на ехо. Най-вероятно ще може, но не мога да ти кажа къде има такъв ехограф.
Дияна съм я водила в детската кардиология на 3та градска б-ца в София (прегледа е с ехограф), имаше шум. Сега е ок.
Виж целия пост
# 5
В повечето случаи се дължи на преумора,недоспиване,нерви.Общо казано на нервна почва.И аз имам такова нещо даже сърцето ми излиза от ритъм.И аз се изследвах и ми казаха това. Според мен не се притеснявай излишно....И да знаеш,че на хора като нас дори промяната на времето влияе на сърцето....Дано да съм била полезна   bouquet
Виж целия пост
# 6
Сърцето ми прави малки номерца. Едно такова "пърхане' сутрин или вечер.
Понякога сякаш прескача.
Не знам дали не си внушавам, но напоследък зачести.
Ходих при ДжиПито, направи ми кардиограма, заяви че ми няма нищо и ми предписа мента, глог и валериан. Пих ги.
Обаче пърхането пак се обажда. Понякога и лека болка имам.
Не се паникьосвам, дишам дълбоко и отминава, ама...
Да ходя ли при кардиолог ми е питането?
Препоръчайте ми някой.

Имам го това.Понякога болката е по-настойчива,друг път с месеци не се обажда.Забелязах,че ми се случва не по време на,а след стрес или неприятно преживяване.Ментата и т.н. съм ги пила,също и едно чайче за сърдечна невроза с дяволска уста или нещо подобно,розова кутийка,БГ.Не виждам полза.Едно валидолче и дълбоко дишане,почивка по възможност...това е засега лечението ми.
Виж целия пост
# 7
На мен ми се случва вечер, когато съм почти най спокойна, лежа си пред телевизора и изведнъж - туп-туруп - някакъв странен ритъм се обажда. И стягане в гърдите.
Виж целия пост
# 8
Отиди на добър кардиолог да ти направи ехокардиография.Ако няма нищо провери щитовидната жлеза и снимка на гръбначен стълб.На мен също 3 години не можеха да установят от какво прескача сърцето и ме души понякога,и ми правеха само ЕКГ.В крайна сметка съм с пролапс на митрална клапа и Хашимото.Може пък и да е просто нервно напрежение,но за твое успокоение направи нужните консултации със специалисти.
Виж целия пост
# 9
При мен на ехото нямаше нищо, но скоро бях с Хашитоксикоза. И моят съвет е ехо на сърцето и ендокринолог.
Виж целия пост
# 10
 Shocked....и моето "подскача", на моменти имам чуството, че отива чак до гърлото ми...не съм ходила на лекар защото не се случва често някъде 3-4 пъти в годината. Интересното е, че и при мен е когато съм в спокойно състояние, когато го натоваря, например при тичане нямам никакви проблеми, тупти си ритмично и равномерно newsm78.....даи е нормално това прескачане?
Виж целия пост
# 11
Shocked....и моето "подскача", на моменти имам чуството, че отива чак до гърлото ми...не съм ходила на лекар защото не се случва често някъде 3-4 пъти в годината. Интересното е, че и при мен е когато съм в спокойно състояние, когато го натоваря, например при тичане нямам никакви проблеми, тупти си ритмично и равномерно newsm78.....даи е нормално това прескачане?

Е, и аз говоря за същото. Тичам из квартала от време на време и съм ок. Обаче както си седя или лежа и притупква нещо...

И понякога като се притесня или съм пила много силно кафе.
Виж целия пост
# 12
ааа да, от кафето също, ако пия да речем след 17ч. някое еспресо и започва едно стягане и...усещане някакво...обаче..не му отдавам значение и не се притеснявам, на профилактичните прегледи уж всичко е наред..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия