синини по краката

  • 9 892
  • 6
здравейте
напоследък забелязвам,че често ми се появяват синини по краката като при ударено,а не съм се удряла.някои знае ли на какво може да се дължи това и признак ли е на някакво заболяване?трябва ли да правя изследвания за нещо и към какъв лекар да се обърна?
благодаря. Peace
Виж целия пост
# 1
Деси, преди време баща ми получаваще такива синини без удар, и ходи на кардиолог а ако са много големи и наситени трябва да се обърнеш към съдов хирург. Получават се при по- крехки кръвоносни съдове които се пропукват подкожно и слабо кървят под горния слой на кожата и така кръвта се съсирва подкожно. Има и специално мазило за това но в момента не мога да си го спомня но то само по-лесно разсейва сините а лечението е с медикаменти укрепващи съдовете, тях вече трябва да ги изпише лекар. Сега забелязвам и моята дъщеря (4г.) има от време на време такива неща по крачетата но не мога да разбера дали нейните на са от удар, тя постоянно лази, скача, пада....а и незнам на градината дали не се удря....ще я следя.Лек ден!  bouquet
Виж целия пост
# 2
здравейте
напоследък забелязвам,че често ми се появяват синини по краката като при ударено,а не съм се удряла.някои знае ли на какво може да се дължи това и признак ли е на някакво заболяване?трябва ли да правя изследвания за нещо и към какъв лекар да се обърна?
благодаря. Peace
На мен така ми се случи,когато започнах драстично да отслабвам,дължеше се на слаби стени на кръвоносните съдове
Виж целия пост
# 3
Деси, обърни се към лекар. На първо време сподели с джипито, нека да ти  пусне пълна кръвна картина.
Виж целия пост
# 4
И аз го имам това. Започнаха да ми се появяват преди две-три години. Когато бях бременна  по-често имах. Ходила съм на лекар, специално за това и на кожен. Казаха ми, че просто са ми слаби кръвоносните съдове. Знам обаче, че има и по-сериозни причини за появата им. Ако тромбоцитите ти са ок, мисля, че няма проблем. Лекари са ми казвали да пия Рутаскорбин или Доксиум. Когато се сещам правя по един курс. Помня, че една кожна лекарка ми изписа три неща, две за пиене и едно за мазане. Каза ми да ги прилагам по за 20 дни всяка година, но изобщо не знам къде я забутах тази рецепта.
Виж целия пост
# 5
Heparoid...се казваше мазилото...сега се сетих... newsm78
Виж целия пост
# 6
И според мен се дължи на слаби капиляри-аз имам разширени вени със спукани капилярчета/съдовият ми предписа Доксиум-от май съм на него.А за капилярите минах и през кожен-тя каза,че генетично съм предразположена към пукане на капиляри и е хубаво да внимавам+да не свалям или качвам рязко килограми и да не пия противозачатъчни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия