УЛТРА НИСЪК Прогестерон - 0,05 при норма 180 за бременни? възможно ли е?!?!

  • 7 781
  • 12
 Rolling Eyes
да ви кажа направо съм изумена.
Имам 2 теста положителни. Видя се на ехографа евентуално плоден сак - като мъглявина в матката в 6г.с. съм.

Преди това с цикъла имах проблеми  - закъсняваше и по 10 дни преди да ми дойде зацапвания т.кафяви разни.
И сега понякога малки такива има.

Реших да пусна прогестерон, за да не е рисково малък за бременността ми.

И учудването дойде! Стойност 0,05 ng/ml - при референтни стойности:

фоликулярна фаза 0,4- 1.7;
деца преди пуберитет 0-0,68;
лутеална фаза - 4,9-18.8;
менопауза 0,06-1,6;
бременност - 187

Излиза че съм като жена в менопауза.... или дете преди пуберитет!!!
А все пак си имах цикъл всеки месец. И сега имам всички индикации за бременност - плюс всички симптоми като гадене, болки в гърдите и т.н.

Моля някой ако разбира да ми обясни!!! Дайте мнения!  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Здрасти Колибри Simple Smile
Помня те още от Дир.бг и знам че вече се радваш на едно детенце, а сега дано и на второ.
Няма какво да ти казвам, че наиситна е свръх нисък прогестерона за бременност и сама виждаш, но дали не е възможна грешка в лабораторията – объркана проба или нещо такова.
Много е нисък прогестерона наистина, освен с ехограф, потвърди ли бременността с ЧХГ?
Дано всичко е наред! Успех
Виж целия пост
# 2
току що доктора ми изписа дуфастон 5 дни 2х1 и после 5 дни х 1
утре ще проверя изследването в друга лаборатория - щото нещо направо се чудя как съм забременяла с това число...

а иначе от зор си направих трети тест и излезе супер ярка втора черта като първата...

и освен това всички признаци си имам - гърди гадене.... и т.н.

утре ще ходя на още един преглед на узи и ще проверя работата...
стискайте палци че искам всичко да е наред с бебо!!

 Grinning
Виж целия пост
# 3
Успех.
Дано наистина е било грешка
Виж целия пост
# 4
пуснах изследването в цибалаб
тая сутрин и резултата е

21.65nmol/l
референтни ст-сти: Ж(фол 0.48-4.45, лут 10.62-81.28

това е - излиза че съм в нормата за лутеална фаза
намерих и това , но на друго място

бременност:

First Trimester(Първи триместър) 9-47 ng/ml

Кажете ми - излиза че съм в норма, така ли?!?
Егати, щях да умра от притеснения от вчера до днес с тоя нулев преден резултат.

Но да добавя - вчера съм пила 2 хапчета дуфастон - общо 20мг. Възможно ли е от това да ми се е покачил от 0.05 на 21????
По скоро се надявам да е грешка било първото  newsm78
Виж целия пост
# 5
Дуфастона би трябвало да го покачи, но защо не си пусна ЧХГ? Продължвай следене с ултразвук. Дано нямаш зацапвания.
Виж целия пост
# 6
пуснах си и ЧХГ. Но още чакам резултата.
Ще следя обезателно  и с узи. днес съм на преглед.
възможно ли е с толкова да качи само от 2 хапчета?
Виж целия пост
# 7
Миличка, не знам дали само две хапчета могат да покачат прогестерона толкова, но дори и да не са те причината той все още си е твърде нисък Sad
Не знам и на какво може да се дължи ...
Задължително проследи ЧХГ - освен това което си направила, пусни още едно ЧХГ след два дена.
Пий си дуфастона и недей го спира!
Виж целия пост
# 8
На мен ми се струва, че изписаното количество дуфастон е ниско.
Обикновено се дава 2 по 3 утрогестан или 3 по 3 и то чак до края на 12 седмица, а не само 5 дни newsm78.
Виж целия пост
# 9
бях на преглед. Видя се плоден сак 11мм. Но вътре все още не се вижда ембрион. По дати би трябвало да съм 7г.с. и би трябвало да има ембрион. Но аз съм сигурна че овулацията ми е била поне 1 седмица по-късно, на температурната графика се вижда. Така че всъщност вероятно съм някъде към 6г.с. евентуално.

Колко трябва да е голям гестационния сак в 6г.с. някой да знае?

каза ми да си пия 2 хапчета дуфастон на ден. Имам мн.слабо зацапване при прегледа. И да ида на преглед след 10 дни.

Дано расте бебчо и дано всъщност има бебчо! .

Резултата ми от ЧХГ е 3611 - тук в статията за чхг видях че за 5 или 6 г.с. попадам в нормите. Ще го изследвам и в понеделник за да видя дали ще нарасне за 3 дни.

Момичета какво мислите?
Надявам се да не е мисед или кухо яйце..... ох как се надявам......
Виж целия пост
# 10
Колибри - как си? Беше ли на преглед?
Виж целия пост
# 11
Привет Collibri!
Аз също те помня още от дир.бг. Твоята бременност беше много вълнуваща за мен.
Стискам палци и вярвам, че ще има прекрасни новини!
  bouquet
Виж целия пост
# 12
 :love:zdraveite momichata.iskam da vi popitam kak vi se vigda progesterona mi,22 den-12.53 pri  referentni stoinosti 1,7-27.izsledvaneto go pravih v bodimed.zapochnah da cheta mnogo za progesterona i mi stana mnogo interesno i otkrivam vse po-novi neshta.no nikade ne namiram informacia ako ima bremennost i se izsledva progesterona na 22 den,kakvi bi triabvalo da sa mu stoinostite.moge li po tova izsledvane da se misli za eventualna bremennost.na mnogo mesta prochetoh,che progesterona se pokachva sled zabremeniavane,no v edin tolkova ranen period kakvi shte sa mu stoinostite.blagodari na vsichki,koito shte mi otgovoriat
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия