спи само в количка в полуизправено положение

  • 551
  • 8
Малко предисловие, за да изясня проблема. Синът ми е много привързан към мен, не знам защо така се получи - дали, защото такова си е детето, дали заради ужасяващите колики, по време, на които беше непрекъснато в ръцете ми,  не знам... Живеем във фамилна къща, с много хора, има възможност да общува с всякакви възрасти и го прави с удоволствие, но при едно условие -мама да е наблизо. Както и да е.
Привързаността не ме притеснява все още толкова много, радвам й се. Проблемът е, че през деня не иска да заспива никъде другаде, освен в количка /имаме една за вътре, една за навън/. Приспиването трябва да е с леко полюшване и пеене. Докато спи от време на време се надига, за да провери дали съм в стаята, до него. Ако смъкна количката, в нормално, легнало положение се събужда.
Възможно ли е да се получат някакви изкривявания от спането в полуизправено положение?
Виж целия пост
# 1
valerie,според мен не е възможно.Щом си спи така,значи така му е по-удобно.Някой възрастни обичат да спят на високи възглавници,други на ниски  Peace Според мен е същото  Peace
А и съм сигурна,че това със спането и призързването е временнен период  Peace Всико отминава.Не че ще е по-малко привързан към теб,просто няма да имаш чувството,че се е лепнал като ваденка за теб  Laughing
Виж целия пост
# 2
И според мен няма от какво да се притесняваш  Hug
Виж целия пост
# 3
Нека спи...то и това е временен вариант.
Няма какво да му се изкриви...моя спеше също много така, но навън с часове...
а на 11 месеца нормално е детето да е привързано към теб, че то си още кажи-речи бебе...
Виж целия пост
# 4
Защо ли ми звучи толкова познато - сякаш говориш за нас миналото лято.
За спането няма какво да се притесняваш, ние бяхме така. На един момент
обаче на мен ми писна(с една количка бяхме -мъжо се побърка от миене на гумите)
 да не мажеш да се разминеш от колички и люлки и пр.
и реших че спането ще  става в неговото легло  - е проблемно беше първата седмица ,
че спеше по 30-40мин. ставаше и след 1 час пак рев и чудо че му се спи, но свикна.
Относно привързаността все още е така ,че има моменти в които  се изнервям тотално ,но се надявам че и този период ще мине,така или иначе трябва да свиква че след някои друг месец ще почва на ясла.
Виж целия пост
# 5
И според мен няма от какво да се притесняваш  Hug
И аз така мисля  Peace
Виж целия пост
# 6
И моят спеше така през деня в периода между 6 и 12 месец. Почти нямаше друг начин да го приспя иначе. Период беше и си отмина - от известно време си спи в креватчето.
Виж целия пост
# 7
Не виждам повод за притеснение Thinking
Виж целия пост
# 8
Позната история-и моят син през деня спи само в количката,и аз имам 2 колички-една за навън и една за сън,вкъщи само се прескачаме с колички,проходилки и други съоражения!Но това,че спи в количката си го отчитам като моя грешка,защото видях,че така е по-лесно,заспива за минути и си спестявам поне един час рев,но скоро трябва да почна да го уча да си спи на леглото,но незнайно защо все го отлагам!
 Казваш,че спи в полуизправено положение,но само през деня ли или и нощем?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия