Надеждата?

  • 2 090
  • 24
Здравейте! Все още не съм от родителите отглеждащи сами децата си, но търся съвет или просто ми се иска да споделя именно с вас, защото може да се окажа една от вас.
Пък и смятам, че много от вас вече са били там, където съм аз сега, и се питам дали няма да съжалявам ако си тръгна или пък съм сбъркала, че въобще съм допуснала нещата да станат такива каквито са.
Ще започна с това, че все още обичам човека до мен, но като че ли аз престанах да съм важна за него.Да, казва, че ме обича, но поведението му, грубото му държание понякога и обвинениятя му, че не се справям като майка, защото той участва в къпането и приспиването на децата(признавам почти изцяло той го прави)ме нараняват много.Има ли значение дали ме обича щом отношенията ни са такива?
А те сякаш започнаха да се променят след едно дъъълго гостуване на майка му, просто с нея не се харесваме и въпреки това той мечтае тя да заживее при нас.
Сега той работи, аз съм по майчинство с 5 месечната ни дъщеричка и един малко по-голям батко ,    спрявам се колкото мога, освен децата, чистене, готвене и пак "не се справям", а той прекарва доста време у дома и започна да му тежи това, че ми помага.
В общи линии, това. Липсва ми нежността му, близостта му и ужасно много ми се иска да бъдем отново заедно(не в смисъла да живеем заедно както е сега).Трябва да кажа , че аз не съм никак лек характер и сигурно имам вина.
Дали това е само период, защото наистина и двамата сега сме ужасно изнервени заради безпаричието ни и онова,което води до него, дали просто в момента не върви или...
Ще ви бъда благодарна на какъвто и да е отговор и на споделяне от страна на някой с подобна съдба.
Виж целия пост
# 1
здравеи Ева,като 4етох поста ти имах 4увството 4е си описала нашето семейство,само 4е аз не се подавам на 4ерни мисли,и при нас мъжът ми у4аства активно в къпането на децата,по4истване на къща.баня и т.н.Естествено 4е невинаги е доволен и понякога ми подмята недотам хубави изре4ения,но аз като ли не обръщам дълбоко внимание.Просто подминавам нещата,естествено когато се намесят децата,работа,сметки,романтиката избледнява,така е при пове4ето средностати4ески българи,нормално е мъжете да са изнервени и те да проявяват раздразнителност и недоволство.Но по важното е 4е макар и с мърморене прави нещата,а не се запилява по кръ4ми и приятели.когато обстановката е напе4ена премъл4аване и толкова,а за хубавите мигове,сигурна съм 4е и тях ги има,но все пак не живеем в  Холивуд изискванията ни трябва да са реални Hug
Виж целия пост
# 2
Само мамините синчета си "мечтаят" майките им да живеят със семейството им. ooooh! Това е лудост(освен ако не  е наложително)
Виж целия пост
# 3
Здравейте! Все още не съм от родителите отглеждащи сами децата си, но търся съвет или просто ми се иска да споделя именно с вас, защото може да се окажа една от вас.
Пък и смятам, че много от вас вече са били там, където съм аз сега, и се питам дали няма да съжалявам ако си тръгна или пък съм сбъркала, че въобще съм допуснала нещата да станат такива каквито са.
Ще започна с това, че все още обичам човека до мен, но като че ли аз престанах да съм важна за него.Да, казва, че ме обича, но поведението му, грубото му държание понякога и обвинениятя му, че не се справям като майка, защото той участва в къпането и приспиването на децата(признавам почти изцяло той го прави)ме нараняват много.Има ли значение дали ме обича щом отношенията ни са такива?
А те сякаш започнаха да се променят след едно дъъълго гостуване на майка му, просто с нея не се харесваме и въпреки това той мечтае тя да заживее при нас.
Сега той работи, аз съм по майчинство с 5 месечната ни дъщеричка и един малко по-голям батко ,    спрявам се колкото мога, освен децата, чистене, готвене и пак "не се справям", а той прекарва доста време у дома и започна да му тежи това, че ми помага.
В общи линии, това. Липсва ми нежността му, близостта му и ужасно много ми се иска да бъдем отново заедно(не в смисъла да живеем заедно както е сега).Трябва да кажа , че аз не съм никак лек характер и сигурно имам вина.
Дали това е само период, защото наистина и двамата сега сме ужасно изнервени заради безпаричието ни и онова,което води до него, дали просто в момента не върви или...
Ще ви бъда благодарна на какъвто и да е отговор и на споделяне от страна на някой с подобна съдба.


Какво означава, че прекарва доста време у дома? Някой работи ли при вас или?
Просто се чудя...

здравеи Ева,като 4етох поста ти имах 4увството 4е си описала нашето семейство,само 4е аз не се подавам на 4ерни мисли,и при нас мъжът ми у4аства активно в къпането на децата,по4истване на къща.баня и т.н.Естествено 4е невинаги е доволен и понякога ми подмята недотам хубави изре4ения,но аз като ли не обръщам дълбоко внимание.Просто подминавам нещата,естествено когато се намесят децата,работа,сметки,романтиката избледнява,така е при пове4ето средностати4ески българи,нормално е мъжете да са изнервени и те да проявяват раздразнителност и недоволство.Но по важното е 4е макар и с мърморене прави нещата,а не се запилява по кръ4ми и приятели.когато обстановката е напе4ена премъл4аване и толкова,а за хубавите мигове,сигурна съм 4е и тях ги има,но все пак не живеем в  Холивуд изискванията ни трябва да са реални Hug

Ами може би не е зле да обърнеш малко внимание, за да не се появиш след време като пълноправен член на форума...
Виж целия пост
# 4

Сега той работи, аз съм по майчинство с 5 месечната ни дъщеричка и един малко по-голям батко ,...........

Липсва ми нежността му, близостта му и ужасно много ми се иска да бъдем отново заедно(не в смисъла да живеем заедно както е сега).

Ето ти го отговора!  Hug
Имате бебе, нов член на семейството нови отговорности.... Не е лесно да се нагоди човек.

Говори с него за това какво ти чувстваш и какво ти искаш. Така както си го казала тук го кажи и на него.

За майка му съм против още повече, че ти и без това не се разбираш с нея.

Няма смисъл да се надпреварвате кой ще свърши повече работа или да броите/измервате кой колко е направил. Всеки има нужда от почивка, стреса е и за двама ви, проявете разбиране....

Според мен това е само криза която много често е и причина за раздели. Ако четеш по форума ще се убедиш, че поне 90% от мамите тук са се разделиели с бащите преди навършването на 2 г. от раждането на детето. Всичко зависи от вас и това как ще се справите със ситуацията. Желая ти успех и дано израснете в едно щастливо семейство   bouquet
Виж целия пост
# 5
Не му казвай в прав текст какво е мнението ти за гостуването на майка му, нито че не искаш тя да живее у вас. Опитай по обиколен начин. Мъжете винаги защитават майките си и това е нормално. Не е невъзможно обаче с малко манипулации да го накараш сам да стигне до това заключение.

Ако наистина искаш да си бъдете близки отново, не влизай в този подфорум и си избий от главата мисълта "може да съм една от вас". Опитай по другия начин. Има една поговорка - Каквото повикало, това се обадило. Той ще се държи с теб така, докато обстановката не се промени. Ще има мнение за теб такова, каквото ти имаш за себе си.

Опитай да мислиш позитивно и да вършиш нещата с лекота, да си доволна от себе си. Парите не са всичко, хората могат да бъдат щастливи и с малко. Беден е не който няма, а този, на когото никога не му стигат.
Виж целия пост
# 6
Ако наистина искаш да си бъдете близки отново, не влизай в този подфорум и си избий от главата мисълта "може да съм една от вас".


 ooooh!
О да, в никакъв случай н влизай тук, ще си провалиш живота, ако ни четеш Naughty
Тук сме все прораднали, може да се окаже заразно Sick
Чети сълзливи истории и пускай анонимни теми е ДиС.
Виж целия пост
# 7
Не му казвай в прав текст какво е мнението ти за гостуването на майка му, нито че не искаш тя да живее у вас. Опитай по обиколен начин. Мъжете винаги защитават майките си и това е нормално. Не е невъзможно обаче с малко манипулации да го накараш сам да стигне до това заключение.


Че защо пък не трябва да му казва в прав текст, че не понася майка му? Мъжете ( и по-специално моят) не разбира от никакви намеци. Аз директно съм му казала, че с майка му сме твърде различни като личности, винаги сме на коренно противоположно мнение, и ако живеем заедно ще се караме непрекъснато и за всяко нещо. Това беше достатъчно, за да го откажа завинаги да иска да живеем с майка му.
Виж целия пост
# 8
Ако наистина искаш да си бъдете близки отново, не влизай в този подфорум и си избий от главата мисълта "може да съм една от вас".


 ooooh!
О да, в никакъв случай н влизай тук, ще си провалиш живота, ако ни четеш Naughty

Мдааа и аз не разбрах защо трябваше това да пишеш  newsm78 Много е убидно. Ние да не сме прокажени? Смятам, че жената правилно се е ориентирала, пита патило а не старило!
Или реши, че ние тук все мъжемразци сме се събрали и непремено ще я разведем, ей така да си имаме още едно попълнение  Crossing Arms
Виж целия пост
# 9
Нито сте прокажени, нито пропадбнали.  Embarassed
Написах го в смисъл /да се чете/ да не допуска мисълта, че може да се разведе. Докара ли го там, изходът е ясен.

Цитат
Че защо пък не трябва да му казва в прав текст, че не понася майка му? Мъжете ( и по-специално моят) не разбира от никакви намеци. Аз директно съм му казала, че с майка му сме твърде различни като личности, винаги сме на коренно противоположно мнение, и ако живеем заедно ще се караме непрекъснато и за всяко нещо. Това беше достатъчно, за да го откажа завинаги да иска да живеем с майка му.
Опитвала ли си да кажеш нещо лошо за свекърва си и каква е реакцията?

Поне аз не познавам мъже, които да не скачат да защитават майка си от "нападението". Колкото и да обичат жените си. Повечето предпочитат сами да го направят, но да не идва отвън.
Виж целия пост
# 10
Нито сте прокажени, нито пропадбнали.  Embarassed
Написах го в смисъл /да се чете/ да не допуска мисълта, че може да се разведе. Докара ли го там, изходът е ясен.

Понякога това е по-добрия изход.
Ти нали не мислиш, че ние тук не се усмихваме и ревем от самосъжаление по цял ден.
Защо да не и минава мисълта за развод?

Как пък не помисли малко преди да напишеш някога тъпотия  ooooh!

А ти всъщност как пропадна до там, че да влизаш тук и да четеш, или и ти си допуснала мисълта за развод  Sick
Виж целия пост
# 11
Еее, аз тази работа я свърших преди доста години.  Mr. Green
За щастие деца от брака нямахме, та решението беше по-леко.

Виж сега, аз чета, 'щото обичам да чета. Simple Smile Чета ви тук, чета я и нея. Чета какво пише, а чета и между редовете. Wink
Обича си мъжа и търси съвет как да не стигне до положението да се развежда.

Та, написах каквото мисля.
Ти може да смяташ, че са глупости. Другите също.
Но аз смятам, че започнеш ли често да мислиш за нещо, да се притесняваш дали няма да се случи, е, случва се.. Затова е по-добре да се мисли позитивно.

Всъщност, ако имаш някакво друго предложение, ще се радвам да го чуя. Wink
Виж целия пост
# 12
Човек не винаги се разделя с партньора си, защото не го обича...
Аз мога с ръка на сърцето да си призная, че все още обичам бащата на децата си, но и съм абсолютно убедена, че без него съм по-спокойна и по-щастлива, по-човек, по-себе си и по-майка.
Което пък е по-добре за децата ми.

И имах дързостта да почета тук доста преди да взема решение да се разделим, за да знам какво ме чака и дали бих могла да се справя.

Но ти гарантирам, че четенето на тази част от форума по никакъв начин не ми е помогнала да взмема решение Peace
Виж целия пост
# 13
По темата - Ева, звучиш много спокойно и разумно. Приспете децата, сипете по чаша вино и поговорете с мъжа ти кой къде го стяга обувката. Без обвинения, а с грижа за другия...

Що се отнася до другото - Мъжете от намеци не разбират.  Naughty Повярвайте ми - от дете си играя най-вече с мъже. Сега работя основно с мъже. Те са директни и прями. Ако искат за намекнат нещо... така го правят, че е като в оня виц за Иванчо и Марийка...

Къси изречения, ясна мисъл, без лирични отклонения, с една тема на разговор - това е начинът мъжа до вас да ви разбере.  Peace
Виж целия пост
# 14
Най-много ми хареса отговора на Иса.
Ева, считай, че съм ти казала същото. Дума по дума.

На моята половинка съм казала, че няма женска и мъжка работа. Единствената женска работа е раждането и кърменето. Щом живее в този дом, той трябва и да се грижи за него. Ами тежи му. И то доста. Ама имах наглостта да му кажа, че не съм му майка и колкото и да го обичам, никога няма да бъда. Така, че активно да се включва в домакинството!
Свекървите са хубаво нещо, особено когато готвят и чистят. Twisted Evil Кофтито е, че се намесват във възпитанието на децата.  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия