Температура при родилка

  • 3 854
  • 8
Приятелката ми роди на 20 май, нормално. От събота е с температура 38,9- 38,5. Никакви други оплаквания. Личната и каза, че е вирус и предписа Панадол, щяло да мине за 10 дена.  Rolling Eyes  33uu
Много се притеснявам за нея  Tired Face
Да сте чували сега да щъка такъв вирус, опасна ли е тази температура, да си я хващам и водя при някой друг  лекар ???newsm78
Виж целия пост
# 1
И първия и втория път имах температура от 3-7 дни след раждането , но не съм пила нищо или по точно в болницата ми дадоха аналгин и парацетамол , но от тях получавах кръвоизливи,  така че на втория ден се отказвах от хапчетата. Доколкото знам е нормално да има температура , макар и не през целия ден .
Ако продължи по - дълго време от 3-5 дни е добре да я види и друг лекар .............. аз бях спокойна , но мен ме гледаха 3 лекари и 2 акушерки .
Виж целия пост
# 2
Може да е настинка или вирус, но може и да е свързано с остатъци от плацентата в утробата след раждането. Аз бих я посъветвала да се обади на гинеколога си и да отиде на преглед, просто за всеки случай.
Виж целия пост
# 3
А дали не е просто от кърмата. Ако кърми и не и се изцеждат достатъчно гърдите може да предизвика температура.
Виж целия пост
# 4
Моят съвет е да отиде на гинеколог, да я прегледат. Може да е вирус, а може да не е. Аз имах Т след раждането и при мен се оказа останали парчета плацента, въпреки, че първоначално ми казаха, че е от гърдите.
Виж целия пост
# 5
Категорично да я  види гинеколог, както ти казват по-горе мамите-много често е остатък от плацента.Аз също имах,но мина до 5-6 -я ден и не беше по-висока от 37,2.
Виж целия пост
# 6
Задължително на лекар!
Бях вдигнала 39 градуса Т, съпроводени с болки в корема (като менструални) и се оказа, че ми е станала някаква инфекция. Пих антибиотици в продължение на седмица, а гинекологът каза, че е много опасно!
Виж целия пост
# 7
И аз мисля, че е най-добре да отиде на лекар, при моя позната се оказа забравена плацента.
Виж целия пост
# 8
На всяка цена трябва да отиде на гинеколог - да я видят на видеозон и да се направят кръвни изследвания, за да се изключи възпаление - остатък от плацента, ендометрит ....
Дано да е настинка или просто от кърмата, другите варианти са неприятни  Sad От слизането на кърмата може да поддържа известно време температура, да се поти обилно, да я претриса. В общи линии симптомите са като при истинска треска, отшумява за около две седмици след раждането.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия