как и с какво забавлявате едногодишните си дечица

  • 1 165
  • 18
здравейте, мили мами!

моля ви, споделете с какви игри и развлечения забавлявате вашите бебоци. водите ли ги на разни интересни места (освен разходките в парка), на куклен театър например или в разни детски парти клубове? newsm78

 от какво мислите, че се "интересуват" и впечатляват на тази възраст?
 
Виж целия пост
# 1
Не съм водила сина си на куклен театър,защото мисля,че все още няма да разбере нищо.Преди да навърши годинка го водих на детски рожден ден.Но за него единственото интересно нещо беше люлката в детския кът на заведението.Иначе основното му занимание на тади възраст беше да ходим за ръчичка из къщи,да ритаме топка,да "работи" на компютъра /по малко,разбира се/.Пяхме песнички,танцувахме...такива неща.Ако се сетя още нещо ще добавям.
Виж целия пост
# 2
На една година Криската най много обичаше да се л'лее на л'лките, да пеем песнички, да танцуваме, както и обожаваше разходките край морето Hug Харесваше й да четем книжки, да показваме различни картинки и тя да издава звуците на различните животни...а и на една годинка все още спеше по два пъти през деня-така че по лесно се запълва времето в което е будно детето...На театър все още не смея да я заведа, понеже се впечатлява бързо и силно от новостите и се страхувам да не се уплаши от куклите, освен това на тази възраст все още трудо й се задържа вниманието за по дълго време - тя обича да тича, да играе и т.н...
Виж целия пост
# 3
Аз водих детето си на куклен театър още на около 10ина месеца. Беше много впечатлен и за първи път се застоя толкова дълго време на едно място. Вторият път също беше впечатлен, тогава обръщаше внимание и на децата наоколо. Смятам да продължавам с кукления театър.
Виж целия пост
# 4
За парти клубове е малък, поне на местата,  където съм искала да го заведа все са ме резвали. В по-големите градове сигурно има повече опции за възрастта на децата в този род занимални. На театър не съм го водила, защото все още не се привлича от такива неща, дори и тв не желае да гледа, но нямам търпение да му стане интересно и ще го водя с удоволствие на театър. Обича да играем на криеница, да се гоним, да се борим... такива простички неща. Обожава да е на детската площадка - парзалки, люлки, пясък, кофички и лопатки, с които да си "готви" и за мой ужас да опитва сготвеното.
Виж целия пост
# 5
Според мен, едногодишните деца са още малки за куклен театър. Смятам да изчакам поне до две годинки с това забавление.
Иначе Алекс добре си играе сам, но, когато и аз се включа, обикновено ритаме топка, редя ме строител и той се забавлява да го разваля, същото правим и с кубчета. Много обича да го гоня, залива се от смях.
Водила съм го в заведение, където има детски кът и го качих на една от онези коли, които се "подкарват" с монета. Колата, разбира се, стои на едно място, клати се, святка и издава звуци. Беше много впечатлен.
Виж целия пост
# 6
сутрин докато мама ошета си е в кошарата за игра 8-10.30 и сама и се забавлява .Вътре има много играчки с различни опции но е особено доволна ако докопа някой капак на тенджера огледален разбира се или някоя пластмасова кутия за храна.
после сме на пазар и след това на детската площадка и докато другите дечица си играят едно с друго моята принцеса обикаля количките и тършува в кошовете под тях Embarassed.Ако открие нещо за ядене ужас все едно нищо не и купуваме и никога не е яла Embarassed.
После се прибираме ,яде,спи пак яде иотново на вън с триколката много обича да я бута.Захласва се по улични животни но се доближава само до нашето куче и е доста предпазлива с непознатите.
После се прибираме яде и пак в кошарата ние вечеряме гледаме ТВ ...тя си се шушка нещо вътре час час и половина.После се борят с баща и или пък ходим на вечерна разходка.И накрая къпане и ние си лягаме да гледаме ТВ а тя между нас реди плюшки,гушка ги ,дава ги ние да ги гушим...и заспива Grinning
Виж целия пост
# 7
Моят бонбон най-обича да играем на гоненица и да пускам една количка, която той настига и ми я носи обратно, дава ми я и аз пак трябва да я пусна и така до безкрайност  ooooh!
Иначе нищо друго не го занимава освен да щъка в различни посоки, винаги обратна на тази, която сме поели.
Благородно завиждам на майките, чийто дечица се заиграват в пясъка, искат да се люшкат или пързалят. На нас за съжаление това не ни е приоритет  Crossing Arms
Виж целия пост
# 8
заиграва се сама с кукли (тупа ги по коремчетата - иска да ги пусне да пеят  Laughing ама все не и се получава , гушка ги  Hug  ) с кубчета  и др. играчки  Peace  аз си играя с нея , оставям я да щрака по клавиатурата , пускам музика - тя танцува и щрака с пръсти  Mr. Green ......... и куп други забавления си правим по цял ден  Whistling  съ6то така храним куклите и любимия и Мечо Пух  Simple Smile  редим кубчета ..... играе си с разни кутийки , разглеждаме книжка с животни ( ама казва само как прави мечката )  , говори по джиесема  Wink  и какво ли още не  Hug
Виж целия пост
# 9
За куклен театър не съм си и помисляла(прекалеено дълго време на едно място).В къщи се заиграва сам с играчките.Пеем песни и си показваме нови номера.Когато вече от всичко му доскучае пускаме Бейбе Айнщайн и има мир за около 30 мин.Любимата ни игра:подаваме топка(той хвърля-аз я гоня     animal037).
Виж целия пост
# 10
И според мен е рано за куклен театър.
Иначе се гоним-той ме гони,като ме стигне започвам аз.
Ровим се из пъсяка и правим замъци,формички,бере цветенца.
Излиза от стаята,аз се скривам някъде,той не може да ме намери и му е страшно смешно като ме намери  Laughing
Виж целия пост
# 11
Моето дете най-обича да яде.Това е любимито му занимание.Ако го оставя с храна може и сам добре да се забавлява. Laughing
Обича да играе навън в пясъчника,да намира камъни вътре и да ги яде.
Обича да бяга, да се закача и аз да го гоня.
Водила съм го на детски кът.Забавлява се на батута и много се смее на другите деца.
Много харесва тези клатещи и пеещи коли.
Но все по-рядко играе с играчките си.Търси контакт с възрасни хора.
Едва ли ще пряови интерес към куклен театър.А и невярвам да се застои толкова време на едно място.
Виж целия пост
# 12
Като цяло сам си се забавляваше в проходилката, защото му беше достъпно почти навсякъде с нея и разучаваше някои неща от бита. На разходка излизахме с колело на Чиполино, което се бута отзад, и на него му беше много интересно да излизаме така. Не обичаше и сега не обича да се заиграва сам, предпочита компанията на възрастните, затова беше неотлъчно до мен в домакинството. Това като че ли най-много го забавляваше.
Виж целия пост
# 13
Моето дете най-обича да яде.Това е любимито му занимание.Ако го оставя с храна може и сам добре да се забавлява. Laughing


 Laughing Laughing И при нас е така.
Виж целия пост
# 14
На тази възраст основното му забавление беше да търчи, а аз след него. Що обувки изпокъсах не е за разправяне.  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия