Температура в следствие на зъбоникнене

  • 1 595
  • 7
Дъщеричката ми е на почти 2г.5мес. и има само 12 зъба.
Мъчат я кучешките и останалите, които трябва да порастнат.
Вече втора седмица поддържа ниска температура по цял ден, а вечер стига и до 39,5С.
Отделно, че не се храни, но това не ме притеснява толкова колкото температурата.
Тази нощ редувах на 4 часа Панадол и Нурофен, в резултат на което тази сутрин е без температура.
Но се притеснявам, че пак ще вдигне.
Какво правите вие, за да понижите температурата при зъбоникнене? Не ми се струва нормално да давам непрекъснато Панадол и Нурофен. А миналата седмица давах дори течен Аналгин, но знам, че не е хубаво и гледам да го избягвам.
Какво да правя?
Виж целия пост
# 1
Здравей  и ние така ги вадим с висока температура само вечер, и с Еферелган свещички , кърпи на китките  и челото с оцет и чорапките също ,така я сваляме, при нас се вдигаше на два часа и оцета свърши работа, бързо оздравяване.
Виж целия пост
# 2
На мен в аптеката ми казаха, че няма значение дали ще слагам свещички или ще давам през устата, ефекта бил един и същ. А аз си мислех, че свещичките действат по-бързо и са по-добри newsm78
Оцет моята дъщеричка не държи, а и не е подходящ вариант за мен тъй като тя ходи на градина, а там няма кой денем да й прави компреси....
Пък да си взема болничен и да си стоя у нас докато избият зъбите ми се струва неразумно. Още повече, че не се знае колко време ще отнеме целия процес. Не знам какво да правя вече  Sad
Виж целия пост
# 3
Ти нали казваш че само вечер е с температура  Rolling Eyes  Оцета се слага когато има температура и това че ходи на градина не пречи  Peace 
Аз при такава висока давам от Нурофен с комбинация със свещичка  Ефералган  а при по-ниска Панадол с хомеопатични гранулки 
Дано нямате повече проблеми и да изникват бързо че е много кофти  за теб а и малката се мъчи 
Виж целия пост
# 4
Ти нали казваш че само вечер е с температура  Rolling Eyes  Оцета се слага когато има температура и това че ходи на градина не пречи  Peace 
Не, по цял ден си поддръжа температура, но вече става много висока. Примерно преди малко звънях в градината, имала 37,3С.
Горе-долу около 37,5 поддържа денем, а вече стига до 39,5  Cry
Виж целия пост
# 5
А на лекар ходихте ли  newsm78  в смисъл сигурно ли е че е от зъбите  Rolling Eyes   
Виж целия пост
# 6
И аз давам Нурфен и редувам с Панадол през 4 часа ако е много висока и не мога да я смъкна.Слагам и мокри кърпи на челото.Отцет не слагам,защото е малка  HugА на лекар ходихте ли?Потвърди ли че е от зъбите?
Виж целия пост
# 7
Не бих си пратила детето на градина, ако предната вечер е било с 39,5.
Според повечето педиатри, с които съм говорила,  не е възможно да има такава Т от зъби.
Мисля, че трябва да направите изследвания - урина и кръвна картина, възможно е да има някъде възпалителен процес.

По въпроса- свалям Т с Нурофен и обтривания с влажни кърпи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия