Ентеросан при зелено ако със слуз и кръв?

  • 4 338
  • 7
Здравейте, д-р Слънчева!
Бебето ми е на 2 месеца и 20 дена, само на кърма, от няколко седмици акото й започна понякога да става зеленикаво. Това не ме притесняваше (както и педиатърката ни), знам че е нормално за кърмени бебета с колики. Но около 6ти май се появи и слуз в един памперс. Тогава педиатърката предписа Ентерол, който аз не дадох, защото следващите памперси бяха "хубави". В този ден избягвах да ям животински продукти.
Вчера сутринта изпражненията й бяха зелени, със слуз и жилка кръв. Педиатърката каза, че се дължи на дисбактериоза и предписа ентеросан три пъти по 1/2. Според нея не е възможно детето да има инфекция или бактерия, защото няма други симптоми: има апетит, не повръща, няма висока температура, жизнена е. Вчера и дадох три пъти ентеросан, днес обаче пак има по малко слуз във всеки памперс, а в един имаше и много, примесен с кръв... Мислите ли, че лечението с ентеросан е достатъчно? Кога да очаквам ефект? Да огранича ли някои храни? Възможно ли е това да се дължи на приема ми на месо или млечни продукти? Дали се налагат други изследвания?
Благодаря Ви много!
Виж целия пост
# 1
Доктор Слънчева, позволявам си да кача въпроса си малко нагоре, може би не сте го видяла  днес. Ще съм ви много благодарна, ако ми отговорите.
Йоанна
Виж целия пост
# 2
В тази малка възраст и тази клиника на първо място трябва да се подозира алергия към белтъците на кравето мляко. Щом е на кърма е най-добре Вие да спрете консумацията на всякакви млечни продукти от краве мляко, колбаси, шоколад, цитросови плодове. Ако да 2 седмици изпражненията не се стабилизират е добре да се консултирате с детски гастроентеролог.
Ентеросан е подходящ при деца с диярия, но в по-голямата възраст след вирусни инфекции или антибиотично лечение.
[Ентеросан основен (за деца)
    Пробиотик против диарии, дисбактериози след антибиотикотерапия, колики, стомашно-чревни инфекции (колибактериоза, салмонелоза и дизентерия). Засилва имунната система.
Препоръчителна дозировка:
За деца до 2 годишна възраст - 3 пъти дневно преди хранене по 1табл., разтворена в преварена вода или мляко в течение на 3-5 дни.
При деца от 2 до 10 г - 3 пъти дневно по 2 табл. преди хранене чрез изпиване в продължение на 3-5 дни.
Забележка! При деца с хроничен запек се препоръчва по-продължите- лен прием (30 дни) съгласно указаната дозировка с повишен прием на течности.
Форма и опаковка: Блистери по 10 таблетки по 130 mg.

 
/color]
Виж целия пост
# 3
Доктор Слънчева, а как можем да установим дали е алергия към белтъка на кравето мляко? Ако аз спра млечните храни и след две седмици изпражненията се стабилизират значи ли това, че бебето има АБКМ или са нужни и други изследвания?
Виж целия пост
# 4
Освен чисто емперичния начин за доказване(спиране на млечните храни и други алергизиращи храни) има възможност за изследване и на наличие на антитела към белтъка на кравето мляко. Правят се в института по педиатрия.
Виж целия пост
# 5
Доктор Слънчева, здравейте отново,
Както ви писах в тази тема, бебчето ми ако зелено слузесто ако, вече около 2 седмици и половина. На два пъти давахме ентеросан основен, има подобрение от него, но е временно. Аз съм на диетата, която ми препоръчахте. Микробиологичните изследвания изолираха Клебсиела. Детето няма никакви други симптоми за инфекция, но изпражненията продължават да са слузести и редки ако не даваме ентеросан. Според вас налага ли се антибиотично лечение?
Виж целия пост
# 6
Доктор Слънчева, пиша Ви пак, защото междувременно ни назначиха лечение: даваме Биогая, Линекс и Креон по два пъти дневно от два дни. Пояснявам, че изолираната бактерия е Klebsiella Pnemoniae и е резистентна към АБ, които биха били подходящи за бебчето; също така в изпражненията вече няма кръв, но това е отдавна. За съжаление обаче има повече слуз отколкото през периода, когато давахме само Ентеросан и бях на диета. Лекарите ме съветват да не пазя диета повече. Какво да правим според Вас?
Виж целия пост
# 7
Наличието на Клебсиела говори за намаляване на нормалната чревна флора (Ешерихиа коли). Мисля, че е добре да спазвате диета и да дадете за 5 дни Гентамицин през устата - 2 х 20 мг. Този антибиотик даден през устата действа само на бактериите на червата без да се усвоява от целия организъм. Добре е да се съчетае с даване на Нормофлор.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия