Жълтеникаво течение

  • 85 986
  • 16
За съжаление, в период от няколко седмици това е 3-тата ми тема в този форум Cry
Ще напиша съвсем на кратко за какво става дума, ясно ми е че си трябва лекарско мнение , но все пак. От около месец и половина ми се появи жълто течение. Гъсто....като при овулация, но жълтеникаво. Без миризма. Нямам парене, нямам сърбеж, нямам никакви болки, никъде. След прием на 2 поредни антибиотика ми се появи. Отидох на лекар, и не казах за течението защото просто мислех че ще отшуми....дедазнам и аз какво съм мислила. Наравих си цитонамазка, профилактично я правя веднъж годишно. Резултата беше 2-ра А група. При прегледа лекаря не установи нищо ненормално....По принцип след прием на доксициклин винаги ми се появяват някакви гъбички:( СТршен сърбеж е и е много гадно. Този път изпих общо 3 опаковки ( 2 пъти ме мина грипа и бях много зле) и тъкмо си мислех че за пръв път след приема нямам проблем и ми се появи това течение без абсолютно никакви други симптоми. Отново отидох на лекар ( този път на друг), той ме прегледа обстойно и каза че имам някакво възпаление но леко. От там идва всичко. Изписа ми Мико Макс на два приема като втпория по време на цикъл ( аз забравих да го пия) и Бетадин да слагам отдолу. Просто каза че е много леко възпаление и ще мине на 100%. Е, аз не взех втория път Мико Макс-а и Бетадина не го слагах 10 вечери а само 4 и после ми дойде цикъла и после ми се стори че ми е минало и не го сложих въобще повече. За 3-ти лекар обаче понеже не ми останаха пари ( не ходя с направление) и на своя глава една аптекарка позната ми каза да взема да си слагам отдолу Гиналгин. 8 вечери от общо 10 го слагах и няма абсолютно никакво подобрение. Незнам аз ли защото не се лекувам както трябва ли е, или е нещо много упорито...незнам. За венерическа болест неможе да става дума, така че това не е вариант. Въпроса е ако на някоя от вас се е случвало такова жълто течение, моля ви да ми кажете какво да си взема да пия или да слагам отдолу, че сега наистина немога да ида на лекар.
П.С. Секрет за изследване не ми е вземан, освен за цитонамазката.
Виж целия пост
# 1
Изписали са ти лечение, което не си изпълнила...
Не знам защо очакваш да ти мине Simple Smile
Микомакс е с много добри отзиви и резултати, Бетадин също, макар че не е особено силен. Гиналгинът пък е универсално средство за борба с гъбички, но явно не е за теб. Трябваше да почнеш Бетадин на чисто, да си сметнеш кога ще ти дойде и свърши и след това да ги започнеш.
Освен да почнеш отначало, не знам какво друго ти остава.
Иначе не го мисли течението, явно е от антибиотика, но все пак е по-добре да го няма.
Успех!
Виж целия пост
# 2
Изписали са ти лечение, което не си изпълнила...
Не знам защо очакваш да ти мине Simple Smile
Микомакс е с много добри отзиви и резултати, Бетадин също, макар че не е особено силен. Гиналгинът пък е универсално средство за борба с гъбички, но явно не е за теб. Трябваше да почнеш Бетадин на чисто, да си сметнеш кога ще ти дойде и свърши и след това да ги започнеш.
Освен да почнеш отначало, не знам какво друго ти остава.
Иначе не го мисли течението, явно е от антибиотика, но все пак е по-добре да го няма.
Успех!

Не се лекувам с тези неща оито са ми изписани, защото виждам че няма никакъв ефект. Не за първи път имам гъбички но за пръв път ми се изписват тези неща. И мико макс-а съм го пила и преди в комбинация с Макмирор отдолу, но понеже е доста по-скъп а гинеколога каза че инфекцията е слаба, Бетадина ще свърши работа. А и били сходни. Е да, ама не.....обиновено до сега ефект се забелязва след 2-рия 3-тия ден но не и в този случай. Затова ги спрях......
А течението да....може би е от антииотика и едва ли е нещо сериозно ама постоянно да ходя с превръзка за да не се цапам, си е кофти:(
Виж целия пост
# 3
В такъв случай гинеколог да ти пусне микробиология, не е скъпо, а ще покаже каква точно е инфекцияат и ще се изпише точното лекарство. Явно в твоя случай са го изписали на око и затова няма резултат...
Ако това течение ти е редовно, а не само сега след антибиотика, по твое желание можеш да си пуснеш изследване за хламидия.
Виж целия пост
# 4
В такъв случай гинеколог да ти пусне микробиология, не е скъпо, а ще покаже каква точно е инфекцияат и ще се изпише точното лекарство. Явно в твоя случай са го изписали на око и затова няма резултат...
Ако това течение ти е редовно, а не само сега след антибиотика, по твое желание можеш да си пуснеш изследване за хламидия.

Не ми е редовно...в смисъл никога до сега в живота си не съм имала такова жълто гъсто течение. Появи се след антибиотика но вече повече от месец не е спряло. Прегледа беше само на око, да.
Виж целия пост
# 5
Докторът да не кара на око и с антибиотици на сляпо, а да ти пусне микробиология, за да се види причината за течението.  Thinking
Виж целия пост
# 6
Добре де, освен по полов път , инфекция с подобен симптом по какъв друг начин може да ме е хванала? Освен жълтото течение нямам никакъв друг симптом, а в началото веднага след като се появи и не му обърнах внимание от жълто стана зеленикаво дори с миризма. Тогава отидох на гинеколог за 2-ри път и ми изписа лекарствата от които нямах никакво подобрение и не ги слагам повече. Вече няма миризма и е съвсем оскъдно но е жълтеникаво...
Виж целия пост
# 7
Защо не каза, че течението е било зеленикаво ooooh!
Навежда ме на мисълта, че може да имаш трихомони - има доста теми за трихомони в този форум, можеш да потърсиш. характерно за тях е именно зеленикавото или жълтеникаво течение. Лесно се виждат под микроскоп, но на око няма как. Лекуват се лесно.
Иди повторно на гинеколог, да ти вземат секрет за микробиология.ю
Ако се окажат трихомони (все пак не мога да ти поставя диагноза, просто се опитвам да събера две и две), трябва да се лекува и партньорът ти. Заразяването е предимно по полов път, но може да има и случаи на заразяване от лоша хигиена, обществени тоалетни, басейни и т.н.
Пак ти казвам - само микробиология ще покаже какво точно има.  Hug
Виж целия пост
# 8
Уф незнам вече....търся да прочета с какво се лекуват и направо да си го копувам, че....
Ама ми е кофти че навсякъде пише че основно по полов път се предават тия неща, та дори и едни прости гъбички....Все пак не ми е приятно дори да се съмнявам в мъжа си, аи чстно казано, както и да ви звучи.....абсолютно убедена съм че нямам повод за съмнение. Не съм глупава или самовлюбена, реалистка дори доста черногледа съм ....има много малко неща в живота за които съм сигурна в момента, едно от тях е верността на партнъора ми, и съм безкрайно щастлива от това. Затова се интересувам как по друг начин се предава....Незнам какво ми е станало, но имунитета ми е доста занижен маи...през последните 2 месеца освен 3 опаковки антибиотик изкарах и настинка още един път без други лекарства, а сега имам супер гадна кашлица....Чета навсякъде че когато имунитета е отслабен, може да се провокира появата на всякакви гадини....Но и за разни видове гъбички има същите симптоми, цял следобед чета. Нямам възможност наистина да ида на лекар сега, затова търся да видя какво да пия....
Виж целия пост
# 9
Антибиотиците са ти докарали повече проблеми, отколкото е трябвало да решат...Потърси алтернативни начини да се лекуваш, стига с тия хапчета, вредят ни и ни карат да пълним гушите на фармацевтичните компании отново и отново...
Не се съмнявай в мъжа си, както ти казах има и други начини да пипнеш подобни гадинки.
Пак казвам - не си самоназначавай лечения, въобще не се знае дали имаш трихомони или не. Микробиологията ще ти излезне към 10 лв. Не рискувай.
Виж целия пост
# 10
Антибиотиците са ти докарали повече проблеми, отколкото е трябвало да решат...Потърси алтернативни начини да се лекуваш, стига с тия хапчета, вредят ни и ни карат да пълним гушите на фармацевтичните компании отново и отново...
Не се съмнявай в мъжа си, както ти казах има и други начини да пипнеш подобни гадинки.
Пак казвам - не си самоназначавай лечения, въобще не се знае дали имаш трихомони или не. Микробиологията ще ти излезне към 10 лв. Не рискувай.

Значи вземам направление от личния лекар, посещавам гинеколога, който ми взема секрет и го изпраща в лаборатория. После аз си вземам резултатите от там и плащам и обратно при гинеколога така ли? Питам защото най-вероятно ще се наложи да направя това в по-голям град от нашия, където даже и гинеколог си нямаме:( а ако се налага да ходя и аз да вземам резултати после ще ми се усложни положението. Нямам с какво да пътувам по-често, няма кой да гледа малкия, че си е в къщи сега а до заплата време има доста....Мъжа ми е всеки ден от седмицата на работа за съжаление и неможе да отсъства за да ме води, понеже иначе няма да работи офиса му....Иначе винаги използвам неговите пътувания за такива цели де....
Както веднъж вече казах...обикновено кофти нещата при мен се случват в кофти момент. Не че има подходящо време за болести, ама поне възможност ако имах някаква, веднага бих посетила лекар. Ще го направя де, но не сега.....
Виж целия пост
# 11
Значи - взимаш си направление от личния лекар, с него отиваш при гинеколог, споделяш какво те тормози и искаш микробиология. Взима ти секрет човекът, който ще е готов например след седмица - от там се уговаряте как да си разбереш резултата и евентуално да ти се назначи лечение.
 Hug
Виж целия пост
# 12
  bouquet
Виж целия пост
# 13

Съжалявам, че се намесвам в тази тема, но и аз имам подобно, да не кажа същото течение, появи се на 1-2 ден след контакт без презерватив със съпруга ми, който не би трябвало да е болен от каквото и да било, освен ако не ми изневерява  Confused В началото си беше направил тестове...ходих два пъти на микробиологично изследване, първият път резултатите бяха кандидоза и някакви стрептококи, гинеколожката ми даде антибиотик за стрептококите, които се излекуваха, сега пия Фунголон за кандидозата, но течението си е там без никакви други оплаквания. Лекарката ме увери, че пробите са две, даже ми показа как ги разделят - за изследване под микроскоп и за посявки и би трябвало да се види, ако има трихомони, трипер и т.н., а и двата пъти нямаше такова нещо, но не спира това течение...От кандидозата ли е, какво е това?!...И да се изследвам ли пак за венерически болести, тези изследвания достатъчни ли са? Изчетох хиляда неща по въпроса...
Виж целия пост
# 14
Да разбирам, че са ти правили микробиология и нищо не е излезнало?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия