как се научава детето да седи на гърне

  • 2 757
  • 49
Чудно ми е,как ще мога да науча бебето ми/на година и 3 месеца е/да седи на гърнето.Въпроса ми е провокиран от 1но бебе на същата възраст днес в градинката,отглежда го бабата и вече е махнала памперсите.
Та,мили майки,как става обучението,за колко време ?
Струва ми се мисия невъзможна newsm78
Виж целия пост
# 1
Аз не съм обучавала, оставих я да порасне и сама да започне, беше на 2г. и 8м., всичко друго е дресировка.
Виж целия пост
# 2
Ах, тези баби - просто по цял ден само го  дебне и го  слага на гърнето веднага като забележи признак на пишкане или акане. След сън, след ядене, след къпане, при неочаквано затишие. Сигурно за месец два ще се научи. Така предполагам.
Виж целия пост
# 3
и на мен ми е интересно
особено, когато детето не иска и за миг да седи на гърнето

аз специално се примирих и чакам сам да пожелае , както и Никол е писала по-горе

някои деца се поддават много лесно на обучение за каквото и да било
някои са големи инати, моето явно е от тях
Виж целия пост
# 4
Аз не успях...моя приятелка махна памперса на детето си на година и 2 месеца, а нашата хубавица категорично отказваше да седне на гърне. На две години я дадох на ясла -и сега сама сяда и когато е свършила работа-сама си казва че е готова Hug В яслата се научи да седи на гърне за три дни, а от няколко дни правят опити в яслата дори да й махнат памперса въобще...Така, че самото дете си показва ога е готово-а въпросът е мама да не е прекалено амбициозна и да се води по детенце Hug
Виж целия пост
# 5
И ние имаме същият проблем.
При отчетните вече има деца,които си казват,че ще пишката,а Алекс категорично отказва да седне на гърне.
Реших,че ще изчакам и няма да го мъча,но все нещо ме гложди отвътре  Confused Все си мисля,че аз сбърках някъде.
Виж целия пост
# 6
Много е индивидуално. Аз почнах да слагам малката на гърне когато беше на почти 7м. и съм доволна, защото от тогава много рядко е акала в памперса и повечето пъти като я сложа на гърне (преди и след сън, преди и след разходка, след хранене) пишка в него.
Виж целия пост
# 7
От няколко дена по-настоятелно се опитвам да го науча да пишка на гърне и за сега се справяме добре.Взимаме всичките му книжки и започваме да ги разглеждаме.До 5-10 мин си е свършил работата,става сам и започваме бурно ръкопляскане.Не мисля,че скоро ще ми казва сам когато има пиш,но за сега и на това съм доволна.  Wink
Виж целия пост
# 8
Много е индивидуално. Аз почнах да слагам малката на гърне когато беше на почти 7м. и съм доволна, защото от тогава много рядко е акала в памперса и повечето пъти като я сложа на гърне (преди и след сън, преди и след разходка, след хранене) пишка в него.


7 месеца??? Че как??? Пред ТВто ли да го сложа§ Или да му дам играчки??? Ние сме почти на 8 но се чудя дали няма да избързам ако започна...
Виж целия пост
# 9
Аз не съм обучавала, оставих я да порасне и сама да започне, беше на 2г. и 8м., всичко друго е дресировка.

По-добре не може да се каже! Абсолютно подкрепям, постъпих по същия начин. Мина леко и безболезнено и за двете ни. Без ревове, тръшкания, нерви. И само с един брой напишкани гащи.
Виж целия пост
# 10
 Ние почнахме на 11 месеца.На годинка махнах нощния памперс.Просто на сутринта му беше сух.Месец по-късно и дневия.Изобщо не харесваше слагането на памперс- въртеше се и затова избрах Естествена бебешка хигиена.Отдавна сме по слипчета Simple Smile и не знаем какво е това обрив,крем против подсичане и т.н.Не съм го дресирала.Когато не искаше гърне го оставях да си се напикае.Така постепенно осъзна,че не е приятно. Simple Smile

 Вижте тази тема.Тук повечето майки са започнали доста преди годинката.Това е най-естествения начин.По който сме отгледани ние,родителите ни и т.н.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=274434.0
Виж целия пост
# 11
Много е индивидуално. Аз почнах да слагам малката на гърне когато беше на почти 7м. и съм доволна, защото от тогава много рядко е акала в памперса и повечето пъти като я сложа на гърне (преди и след сън, преди и след разходка, след хранене) пишка в него.


7 месеца??? Че как??? Пред ТВто ли да го сложа§ Или да му дам играчки??? Ние сме почти на 8 но се чудя дали няма да избързам ако започна...

Дъщеря ми беше на 8 и малко, когато я сложихме за първи път на гърне и за 3-те пъти за деня тя учудващо и 3-те пъти се изпиша и изака... И ние с баща и решихме, че вече е готова за тва начинание... И така и до днес, вече на 1 година и 11 месеца, но все още не можем да се сдържаме за пиша, та сме си с пампата още, но аз не съм и упорствала кой знае колко де, иначе акото си ни е на гърне, освен ако не е запечена или пък разхлабена  newsm78 , че и при двете понякога е непредсказуемо, все пак когато се "обади"  hahaha , но се надявам като почнем ясла, да го махнем, щото на нея малко и трябва, гледам че като сме на гости на едно приятелче без пампа и като го гледа него и тя се сдържа и си носи сама гърнето да пиша... но като сме си сами и не щееее... Въпроса е да я хванеш точно сега, преди да е проходила, щото после трудно се спират на едно място  Mr. Green , просто си хвани един ритъм, аз правех така : сутрин се кърмехме към 6-6.30 (или адапте, не знам как сте), след това на гърне (пробвах я няколко дни подред първо с дрешките да я сложа просто да поседне, да види кво е  Grinning и след няколко дни вече на голо дупе ) ама аз слагах гърнето на нейното легълце, давах играчки, книжки, но седях до нея, забавлявах я с каквото можех, и след като се изпиша и изака, я вдигах, като и казвах "бравооо, точно така,ето виж какво се прави в гърнето". Първите седмици сме седяли и по 40 мин на гърнето, но не я вдигах , докато не си свършеше работата... след това мий дупи, ляга спи и така, след сън същата процедура,после след храна и така, постепенно за около месец и хванах ритъма на пишане и най-вече на акане и се свърши с безкрайното чакане, почнахме за 5 мин да си вършим работата... сега почти винаги си казва "ако" и "акам" и понякога "пишам", но само когато не е прекалено заета с някоя игра и по-често чувам "пика са" демек "сори, ама вече свърших работата  Mr. Green " и така... Сега сме на 3 памперса за деня, че ми е съвестно да я държа с един и същ цял ден и го сменям след следобедния сън и после вечер преди лягане нов... И не съм съгласна, че тва са дресировки, тя не е куче, просто съм и помогнала да разбере какво се прави на гърнето... щом бързо-бързо се научи да ми дава сигнали, че и се ака и се научи да се сдържа поне за акото, че с пиша е по-трудно... Но, пак казвам, тва е мое мнение, моля другите мами да не се обиждат, аз така съм видяла нещата...
Сега виждам, че Бунгичка ти е пуснала линк към една много полезна статия, от която аз се амбицирах тогава, но просто май не мога да отделя време и да махнем пампата, а съм сигурна, че за седмица най-много ще се научим, но скоро тръгваме на ясла, та в нея ми е надеждата  Mr. Green , просто доста майки около нас са много доволни в тва отношение от леличките в яслите  Peace
Успех   bouquet
Виж целия пост
# 12
 Само че седенето по 40 минути е доста много време.Би се получил негативен ефект към изхождането.Препоръчва се не повече от 2-3 минутки на гърнето,като се подканя детето с ключовите думички 'пиш' и 'ако'.Най-добре като начало след сън,защото тогава най-често им се пикае.Идеята за забавление с телевизор и играчки също не е в принципите на метода.Като цяло амбицирането да се хваща всеки пиш вреди,а по-лежерният подход с наблюдаване готовноста и желанията на детето дава отличен резултат.
Виж целия пост
# 13
Виктор от скоро сяда дали с гащи или без,но вече поне сяда да го опознае ,нищо не върши .Тук започват тренинг за гърнето на 36 навършени месеца в градината ,аз ще се пробвам от лятото да го подготвя .
Виж целия пост
# 14
Малката ми дъщеря още е с памперс.Не ще и да чуе за гърне,макар че от както навърши 1 годинка периодично я слагам(както правех със сестра й).Досега всичко на всичко е 3 пъти е акала в гърнето,това беше още в началото докато разбере за какво стана въпрос.Сега вече категорично отказва да върши каквото и да е в него #CrazyКазва когато има  ако,слагам я,седи 10-15 минути и нищо.Слагам й памперса и до половин час се е наакала.Иначе изявява желание да седне,но бързо й омръзва.Според мен още не е готова,това е Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия