Запек при дете на 2 години!

  • 3 746
  • 3
Момченце на моя позната има упорит запек от известно време насам. Случвало се е по 6 дни да не може да се изходи, след което положението се пооправяло за 2-3 дни и пак се влошавало за цели 6 дни. Живеят в Испания и лекуват детенцето с традиционна медицина, но веднага след спирането на лекарствата проблемът се възобновява. Родителите смятат, че детето е получило запек, тъй като се е наложило да го дадат на детска градина, т.е. на нервна почва.

Родителите ще бъдат благодарни за всеки ваш съвет. Това им е второ детенце, но с първото не са имали подобни грижи.
Виж целия пост
# 1
същата тема
Виж целия пост
# 2
МамиБлю,   bouquet

Виж целия пост
# 3
Здравейте!
Ние имахме подобен проблем когато дъщеря ми беше на около 3 години(сега е на 7).Дори при изхождане и с се разкървавяваше ануса и аз изпадах в ужас.Но за моя радост попаднахме на много добър педиатър , която ни предписа елементарно лечение : Всеки ден се пие по 1 ч. л. течен парафин (има го във всяка аптека) .Маже се редовно ануса със дефламол и по възможност детето да кисне дупе във отвара от смрадлика поне 5 мин. на ден(най-добре преди
лягане).Това последното мисля , че е заради раничките , които и се образуваха от твърдите изпражнения.
За около 15 дни  с тези процедури детето се оправи и забравихме за този проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия