Столче за кола за новородено

  • 1 806
  • 21
Здравейте, момичета! Бременна съм в 33 г.с. и вече започнахме с покупките за бебенцето. Като основен консултант в покупките ползвам своя приятелка, която роди сравнително скоро-има детенце на 2 г. и до момента ми е давала много добри съвети. Когато стигнахме до покупка на столче за кола, тя ме посъветва да не купуваме кошница, защото ще я ползваме много кратко, а направо столче за кола, което да може да си регулира облегалката до почти легнало положение. В магазина попитахме продавачката дали предлагат такива столчета, които да могат да ползват и от новородени и тя ни предложи столче "Babysafe" на фирма "Мони". Купихме го, като в инструкцията към столчето пише, че е предназначено за деца от 0 до 18 кг/въпреки че никое бебе не тежи 0 кг/. Сега обаче, започвам да се питам дали наистина столчето ще е достатъчно безопасно за новородено бебе, защото то/столчето/ ми се вижда доста голямо. Знам, че въпросът ми е "след дъжд качулка", но все пак бих искала да споделите мненията си, за да можем, ако се налага, да купим по-малко столче. Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
И аз се 4удих и гледах тези стол4ета,видяхами се доста неудобни за новородено и накрая взех кошница(и добре,4е взех кошница,защото в на4алото и в нея ми се струваше,4е  не му е много конфортно на бебо,а камоли,ако беше стол4е)Кошниците наистина са за по кратко ползване оба4е,стол4ето ще го ползвате дьлго време Peace
Виж целия пост
# 2
Нашия втори стол е също от 0 до 18, само че е друга марка. Не бих сложила детето си обаче толкова рано, дори и на най-повдигнатото положение. Освен ако не подлагаш  сгъната кърпа хавлиена на сгънатата част, така че детето да не седи на дупе полегнало, а да се изравни плоскостта
Виж целия пост
# 3
Не знам какви са предимствата на столчето за толкова малко бебе, но кошницата ще ти върши много добра работа. Поне 5-6 месеца ще си я позлваш. Разнасяш си бебето покрито вътре, без да го будиш, може да се ползва за люлка в къщи, нашето си го ползвах дори и за сточле за хранене известно време.
Аз не бих се лишила от кошницата Simple Smile
Ледо добременяване и здраво бебче на финала!
Виж целия пост
# 4
Благодаря за отговорите! На таткото ще му стане лошо като разбере, че въпреки всичко май ще купуваме и кошница Simple Smile, но столчето ще си го ползваме по-нататък!
Виж целия пост
# 5
Кошницата хич не се ползва малко.Аз го използвах цяла година-като столче за кола,люлка и малко като място за хранене  Peace Много удобна и ценна вещ  Peace
А за тези 0-18 кг,незнам как ще стои в началото,толкова малко бебче  Thinking
Иначе детенце 0 кг няма,но така ги водят  Peace Grinning
Виж целия пост
# 6
Кошницта хич не се ползва малко.

И аз да се съглася. Simple Smile
Мисля, че до около годинка се ползва без проблем.
Виж целия пост
# 7
нашата кошница е на Бебе Конфорт и до скоро я позлвах. тя е от 0 до 13 кг. но в началото ми беше много странно да слагам бебето вътре. имах чувството че не й е много удобно.
Виж целия пост
# 8
Столчетата 0-18 кг изобщо не са подходящи за новородено
За синът ми запонахме с такъв стол и то на 6 месеца и определено беше почти седнал в най-легналото положение, когато е обърнат стола в обратна на движението посока.
За дъщеря ми купихме кошница определено си залужава инвестицията...
Ако толкова не ти се дват пари виж Продавланика
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/920/52/  - виж тук полезна информация
Виж целия пост
# 9
Ние бяхме с кошница до 1г. и тя определено върши много добра работа. Отначало я ползвах и за хранене. Когато започнахме пюретата малкия още не можеше да сяда. А също и за люлка от време на време.
Виж целия пост
# 10
И аз съм съгласна с другите че кошницата не се ползава за малко това си е все пак цяла година,на мен ми беше СТРАШНО удобна.Първо че това една сигурност за бебчето в колата,второ и за теб че няма да го държи я се на ръце в колата,трето моето беше и като люлка и доста често си я преспивах в кошчето,четвърто ставаше и за хранене там и поне до 7м си я хранех в него че да ли не беше и до 8 и половина ве че не помня  Crazy и мога да кажа че найстина като погледнеш една година го ползваш но върши СТРАХОТНА РАБОТА,за тези дето са от 0 до 18 кг незнам не съм ги гледала но все пак и то няма да ти е излишно догодина живот и здраве така или иначе пак щеше да се наложи да си го купиш защото после след годинката или около нея няма да ползваш кошницата и пак щеше да копуваш столче поне вече ще си имаш и тогава няма да се пренатоварваш пак с покупки покрай бебчето Peace
Пожелавм ти ЛЕКО Раждане и едно прекрасно и здраво бебче Hug
Виж целия пост
# 11
Много благодаря на всички за отговорите! Убедихте ме, ще купим и кошница. В никакъв случай нямам намерение да пестя пари за сметка на безопасността на бебето. Може би трябваше да пусна темата по-рано, но се доверих на опита на приятелката си. Е, не мисля, че тя ме е подвела нарочно. Поздрави на всички! 
Виж целия пост
# 12
Вече си убедена, че трябва да се купи и кошница, но и аз да подкрепя - не се ползва малко, а около година, ако бебето е заспало в колата, не го будиш, а откопчаваш кошницата и си го носиш с нея, ние и будна си я разнасяхме като я вадехме от колата, защото така ни беше по-лесно.
За безопасността на бебето купувай само сертифицирани кошници/столчета - на самата кошница/столче е указан номера на сертификата, провери все пак дали тези на Мони са такива.
Виж целия пост
# 13
Хубаво сте решили за кошницата.
Аз и стола бех сменила.
Едно , че мони, бертони, чиполино...са пълни боклуци....
И 2 че смесените столчета - както в случая 0-18 са по-не  надеждни от столчетата обхващащи само една възръстова група. например 0-9/13, 9-18 и т.н....
Освен това, стола за кола е единствената покупка за бебето, която наистина си заслужава да бъде направена инвестиция в нея и да се купи нещо скъпо и добро - в един момент не дай боже, живота на детето може да зависи от това.....
Та купете си нещо хубаво - поразгледай малко резултати от краш тестове....и тогава избирай.
Ако имате изофикс в колата - най-добре такова столче, въпреки , че струва много.....по-добре спестете и вземете по-евтина количка например, вместо от столчета за кола...
Виж целия пост
# 14

И 2 че смесените столчета - както в случая 0-18 са по-не  надеждни от столчетата обхващащи само една възръстова група. например 0-9/13, 9-18 и т.н....


Не са ПО-надежни, или не са надежни? Аз не съм съгласна, че столчетата за една възрастова група както казваш са по-надеждни от тези, обхващащи повече кг. Нашият стол е Напълно сигурен, със сертификати и т.н. за безопасност. Подходящ и за по-малко дете, защото има легнало положение и то не малко. Отдолу има една приставка, която се издърпва и повдига стола още малко, за още по-легнало положение. ѝвсе пак, не смятам, че е подходящ за новородено, както го дават. Ние го ползваме от около 8-9м месеца на дъщеря ми и още от началото й беше много удобен. Така че, това са удобства, които не мисля, че намаляват  сигурността.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия