Кога теглото ни е повече?

  • 5 512
  • 48
И кое е нормално да вас, като се има предвид височината ви.Аз преди 3 години бях 55 кг, дори за 1.69 си бях клющава.Но сега съм 67 кг и ми идват множко.Всеки ми казва, че за този ръст килограмите ми са си ок, но аз мисля, че са много.Кажете как може човек да смъкне поне 2-4 килограма без диети, повече ходене или нещо друго.Мразя да ям по часовник, а там където работя това е невъзможно и постоянно нагъвам все суха храна или полуфабрикати. Crossing ArmsДа попитам антицелулитните гелове на нивея и гарние ще помогнат ли в случая, благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
2-4 кг не са много, наистнина не ти трябва строга диета, с повече движение ще се оттървеш от тях, но имай търпение.
Какво разбираш под "суха храна и полуфабрикати" и какво ядеш като не си на работа?
Виж целия пост
# 2
Сутрин хапвам понякога плод или ябълков щрудел.На обяд сандвич или бейк ролс, а следобяд една вафла.Вечерям салата и хляб, някой път си вземам тестена закуска.През почивните дни гледам да ям шопска салата главно.Някои хора казват, че ям прекалено тестени храни и затова не мога да сваля килограми.Опитвам се да пия повече минерална вода-1.5 литра на ден.
Виж целия пост
# 3
Мога да те посъветвам следното:
закуската по-добре да е по-стабилна от плод, така още от сутринта ще задействаш метаболизма си. Но и плод да е само е ок.
На обед яж сандвич, но проготвен в къщи, щом не може друго, не яж тоя бейк ролс, за сандвича - шунка, филе, яйца, кашкавал, сирене, заленчуци, но не колбаси и майонеза. Не знам какви сандвичи ядеш, всъщност.
Може и кисело мляко да пиеш през деня, например половин кофичка към 10 и половин следобед.
Тая вафла я смени с ябълка, ако толкова ти се яде нещо сладко. Хем ще набавиш някой и друг витамин, хем фибри.
Вечер по добре хапвай месо (омлет, риба и т.н.) и салата, вместо хляб и салата.
Водата-1.5л не са хич много.
През почивните дни не яж само салата. Менюто ти може да е същото като през другите дни.

Моят съвет е като цяло да помислиш как да се храниш с по-качествени храни и да се движиш повече, а не да бързаш да свалиш кг. Резултатите сами ще дойдат.
bouquet
Виж целия пост
# 4
И кое е нормално да вас, като се има предвид височината ви.Аз преди 3 години бях 55 кг, дори за 1.69 си бях клющава.Но сега съм 67 кг и ми идват множко.Всеки ми казва, че за този ръст килограмите ми са си ок, но аз мисля, че са много.Кажете как може човек да смъкне поне 2-4 килограма без диети, повече ходене или нещо друго.Мразя да ям по часовник, а там където работя това е невъзможно и постоянно нагъвам все суха храна или полуфабрикати. Crossing ArmsДа попитам антицелулитните гелове на нивея и гарние ще помогнат ли в случая, благодаря ви предварително.
Защо не си наравиш анализ как от 55кг стигна 67?
После-попитай се-може ли на 20,30,40 и т.н. години да тежим все по 55кг(понякога може) и да изглеждаме на толкова?

Защо ядеш полуфабрикати и суха храна?
Защо вместо да ядеш по час-както не искаш,не смениш храната?
Защо други момичета като теб,работещи в офис вероятно, успяват да се хранят не с полуфабрикати, т.е. положили са някакви усилия да намерят начин да се отърват от този тип храна,от която дебелеят
И когато си отговориш на въпросите ще знаеш как да смъкнеш 2-4кг без диети по час Grinning
Виж целия пост
# 5
Съветът е добър.Сандвичи си правя от къщи, между две филии хляб слагам няколко тънки парчета сирене, рядко ям салами или други колбаси.Месо много много не обичам, също и риба, яйца.Хапвам по филия-две, максимум три на вечеря.От плодовете обичам само банани, портокали,мандарини, но не и ябълки.Млякото го обичам много, предполагам, че трябва да е без захар, тъй че активия го изключвам.Май трябва да си променя хранителния режим и повече движение.Прибирам се пеша от работа.Работя  в офис и нямам много движение, докато съм на работа, през обедната почивка също се разхождам.
Там, където работя няма стол.Килограмите ги качих при смяна на работата и при злоупотреба с тестени продукти и сладкиши.
Виж целия пост
# 6
Така, да ти кажа аз как правя на работа:
и аз работя в офис или понякога на обект, стол няма наблизо, но има парк. Рядко ходя да хапвам там, но и това се случва, особено сега като е по-хубаво времето. Начин винаги има.
Храна си нося в кутия, сутрин ставам по-рано и си я приготвям или вечер си готвя двойни порции.
Това, че не обичаш месо може да означава, че не го обичаш приготвено по обикновения за теб начин. Аз също не обичах месо преди да се науча да си го готвя по свой вкус, докато живеех с майка много рядко се сещах за месо-въпрос на вкус. Например, аз много обичам месо, мариновано в канела и вино  chef  Crazy
Като начало спри да си купуваш щтрудели, пакетирани тестени храни, тестени закуски. Хляба го намали до филиите за сандвича на обяд, т.е. вечер - без хляб. Яж плодове вместо вафли, но и с тях не прекалявай.
Яж повече белтъчни храни, защото те като цяло ти липсват. Зеленчуци също повече.

Госпожицата те е посъветвала да си зададеш много правилни въпроси, намери време и почети из форума, но се ориентирай към по-дългосрочен режим.

Честно да ти кажа не знам как си оцеляла до сега. Аз бих била постоянно сънена от подобно меню, с постоянни стомашни проблеми и нямаше да мога да минавам през вратата. Казвам го, защото по празниците ми се наложи 3 дни да се храня така(още съм "нова" снаха и не смея да мрънкам за храната, та се примирявам) и се чувствах отвратително Tired
Виж целия пост
# 7
Явно е от тестените храни и прекаляването с козунаци покрай празниците.Казвам го защото преди месец-два си бях 64 килограма и за кратко време качих 3 ей така от нищото. Rolling EyesМислите ли, че има някакво значение хляба, които консумираме-дали е бял или пълнозърнест, ръжен и т.н.От вафлите мога да се откажа, защото 2 седмици изобщо не ядях такива, няма невъзможни неща. newsm78 Може ли да се яде натурален шоколад в този случай, когато ни се яде нещо сладко или изцяло трябва да се ограничи сладкото.Питам, защото имам колега, който всяка сутрин хапва 100 гр натурален шоколад,ядки, плодове и гледам го си носи сандивич от къщи.Гледам го слаб е като вейка или всичко в крайна сметка опира до метаболизъм.... Shocked
Виж целия пост
# 8
Аз мисля, че натуралният шоколад е позволен. Богат е на магнезий, който пък засилва метаболизма. Но винаги трябва да се хапва отделно от другите храни, като самостоятелно хранене, а не като десерт.
Аз съм сваляла 2 кг за два дни с шоколад.
Виж целия пост
# 9
Най-бързо и най-лесно за пресмятане на нормалното тегло, според височината е, като от височината извадиш 110. Например аз съм висока 174 - 110 = 64, което ще рече, че 64 кг. са идеалното тегло за височината ми, което и без тази формула си го знам от това, когато съм била 64 и след това, когато наддадох яко от депресия в продължение на 2 години.
Друг е в-са, че дори и да отслабнеш, ако не се стегнеш, ще изглеждаш с килца отгоре, въпреки, че си на идеалните за теб. И друг е в-са как би се харесал повече - с по-малко или с повече килца, от нормалните за ръста ти.

Иначе за пресмятане на индекса на телесната маса (дали има затлъстяване и какво и прочие) - ИТМ , е следния:
ИТМ = теглото в килограми в/у (/) ръст в м. на квадрат

Резултати:
18,5 - 24,5  -  нормално тегло;
25,0 - 29,9  -  наднормено тегло;
> 30  -  затлъстяване;

Виж целия пост
# 10
И по двете формули аз лично не се харесвам.
По първата трябва да съм 50 кг (висока съм 160см), но 50 кг са ужасно много за мен. В момента съм 47 и немога да се понасям. Идеални са ми 45-46мах.

По втората съм с поднормено. Ако стана с нормално ще трябва направо да съм си дебела.
Виж целия пост
# 11
Въпрос на вкус и виждане Wink  Peace

При мен 64 са перфектни, но ми трябва стягане - повече мускулна маса, отколкото тлъстенки - изчистване да бъдем по-точни. Но когато бях 57 костите ми се виждаха как се движат, докато вървя (ключици, ребра, гръбначен стълб, плешки, гръкляна описан) и ме молеха да напълнея малко, 2 от момчетата, а другите, на 64 кг., ми казваха, че съм таман, а имаше и такива, които ми казваха да смъкна. На 62 кг., пък, един мъж ми каза "ти какво искаш да станеш, само кожа и кости ли?". Различно е. Аз, лично, бих казала, че 60 кг - 64 + стягане (зала или упражнения в домашна среда) на задника и изчистване в другите области и ще съм мн. добре.
Има и нещо друго обаче, освен, че е в-с на вкус и виждане, а именно до колко ти личат килограмите. Малко странно звучи, но има доза истина.  Зависи къде са съсредоточени най-вече килограмите. Например има такива, където са в ханша, бедрата и дупето, а нагоре малко или никак. Има и такива, където горе са повечко на фона на 'долу'. Някои смъкват отгоре-надолу, други отвсякъде едновременно (малко смешно звучи). И това оказва влияние - 50 кг например, горе си добре, ама долу, още не си и затова го караш до 45 кг... за да стане и там добре. Но това се оправя най-добре със зала, за да съсредоточиш отслабването само в нея зона и да "изравниш". Само пример, де.
Иначе по втората формула, съм с наднормено тегло сега, което си е така и заради което пазя диета.
Виж целия пост
# 12
Най-бързо и най-лесно за пресмятане на нормалното тегло, според височината е, като от височината извадиш 110. Например аз съм висока 174 - 110 = 64, което ще рече, че 64 кг. са идеалното тегло за височината ми



за мъже е -100, за жени -120 не -110... но тези формули са доста относителни,трябва да се разбере че за всеки човек е различно и индивидуално почти всичко.
Виж целия пост
# 13
Не съм чувала за - 120 ... но кой знае, може вече да са го променили.. множко ми се вижда, обаче.. 54 кг. на ръст 174.. като скеле..
Виж целия пост
# 14
И аз щях да пускам индекса на телесната маса, но вече някой го е сторил. Индексът, при който не само си "в норма", но и изглеждаш добре е 19-20, не повече.
Защо не минеш на диетата на Д-р Ори Хофмеклер (Warrior Diet)? Според мен е доста подходяща за теб щом нямаш възможност да ядеш качествено през деня.
Успех!



Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия