А след аборта?.....

  • 2 095
  • 8
Преди време пуснах ето тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=291413.msg7435928#msg7435928
Вчера на обяд ми направиха абразио с месна упойка-мина за около 10мин,нищо не усетих,станах и бях сравнително добре.
Доктора ми предписа CIPROFLOXACIN 500 mg- 1табл. на 12ч.Било за всеки случай за предотвратяване на инфекция....
Имам няколко въпроса,който ме вълнуват и моля за отговор от хора преминали през това Praynig
* Трябва ли да взимам нещо за свиване на матката?- доктора каза че не е наложително при положение ,че бременността бе в 4г.с.,но като сравня с предишната ми бременност корема бързичко ми пораста Tired
* Кога ще отмине гаденето и киселините?- все още ги усещам,от сутринта съм повръщала 2 пъти и продължава да ми се гади Tired
* Колко време след тази манипулация ще мога да продължа половия си живот?- доктора иска след седмица да отида на преглед и тогава ще го попитам и него,знам че поне 6 месеца не бива да забременявам......
* Кой според вас е най- правилния начен за предпазване от бременност след аборт- с хапчета става ли? Hug
Виж целия пост
# 1
Съжалявам че се е наложило да направиш аборт !

1. освен Ципрофлоксацин,мисля се пие и Метергин (не съм сигурна де,то беше за свиване на матката май,но ти си била едва в 4 г.с.
така че незнам дали се налага)
2.гадене и киселини не би трябвало да имаш,в много ранен етап е била бременността ти.но все пак бързо ще отшумят.
3.за това трябва да се консултираш с доктора си,той най-добре познава състоянието ти.
4.хапчетата са добър вариант за предпазване  Peace
Виж целия пост
# 2

* Трябва ли да взимам нещо за свиване на матката?-  и аз съм на мнение, че няма нужда. или поне аз никога не съм вземала
* Кога ще отмине гаденето и киселините?- все още ги усещам,от сутринта съм повръщала 2 пъти и продължава да ми се гади Tired - може и да е от упойката
* Колко време след тази манипулация ще мога да продължа половия си живот?- месец. а за забременяването е относително.ние първия път изчакахме, но на втория - още на 3-тия месец
* Кой според вас е най- правилния начен за предпазване от бременност след аборт- с хапчета става ли? Hug - защо да не става?
Успех   bouquet
Виж целия пост
# 3
Първо: щом лекарят ти е казал, че не ти трябва нищо за свиване на матката, значи е така. Второ: признаците, които споменаваш може би са последствие от упойката, тъй като вече не си бременна.  Консултирай се сега,  не  чакай 1 седмица. Трето: Поне 20 дни мисля, че не се прави секс. Някой с по-пресен опит може да се включи, но това е трябвало да ти каже лекарят. Поне при мен беше така. Четвърто: За 6 месеца забременяване не съм сигурна, може би ти е казал така поради причината по която направи аборта/ ти не спомена за нея, но не си и длъжна, разбира се/.  Пето: след аборт или не методите за презпазване са едни и същи /може би се изключва единствено спиралата, но за това не съм сигурна /. Тъй или иначе до прегеледа ти секс не би трябвало да правиш и може да попиташ тогава лекаря.
Виж целия пост
# 4
Трябва ли да взимам нещо за свиване на матката?- Не.

* Кога ще отмине гаденето и киселините?- - Те не са от аборта, най-вероятно са от АБ.

* Колко време след тази манипулация ще мога да продължа половия си живот?- когато ти се иска и не усещаш дискомфорт, няма забрана за определен период след това.

* Кой според вас е най- правилния начен за предпазване от бременност след аборт- с хапчета става ли? - става всичко, което искаш - хапчета, спирала, презервативи.
Виж целия пост
# 5
Започна да ми се гади доста рано,наистина, но нали уж всяка бременност е различна-при предишната ми бременност едва към третия месец започна.
Няма как да е от упойката- беше месна,май лидокаин ,не си спомням какво точно каза,не съм слушала,съсредоточих се да не изпитвам нищо Tired
През кратката си бременност не съм пила никакви лекарства ,така че и това не е причината за това ужасно гадене и киселини,дразнене от всякакви миризми....
В момента нямам болки в корема,почти нямам и кървене,но ми се гади ужасно ,горема ми е все така издут и....не отшумява....
Мога ли да пия някакво лекарство вече за тези киселини и повдигането
Виж целия пост
# 6
Не би трябвало да имаш признаци на бременна след аборт...  Thinking Но пък аборта е бил вчера и може организмът ти да не се е оправил... почакай ден-два, мисля че всичко ще е наред...  Peace
Виж целия пост
# 7
Гаденето може да продължи и седмица след аборта. Поне на мен така ми обясниха преди време, когато ми се наложи да направя въпросната манипулация. И понеже от бременността ми се гадеше много, тогава попитах, кога ще мине това гадене, ми казаха, че може и след час, може и след ден, може и след седмица. На мен Слава Богу изчезна веднага.
Тогава ме посъветваха също, поне месец почивка от полов живот и след това използването на презервативи за предпазване от нова бременност поне 4 - 6 месеца.
Виж целия пост
# 8
Не би трябвало да имаш признаци на бременна след аборт...  Thinking Но пък аборта е бил вчера и може организмът ти да не се е оправил... почакай ден-два, мисля че всичко ще е наред...  Peace
  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия