локумена вафла

  • 2 214
  • 21
Здравейте майчета! Детенцето ми е на 1.5г мога ли да му давам локумена вафла? Никакви други не мога в тях все има какао, шоколад, яйца, мляко...........  Какво мислите!
Виж целия пост
# 1
Може  Peace
Виж целия пост
# 2
Да може  Peace
Виж целия пост
# 3
Аз също мисля че маже ,стига да иска да я яде.
Виж целия пост
# 4
Ако на детето му харесва, защо не?!  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Да, няма проблем. На деца над годинка много малко неща не е добре да се дават - това са гъби, ядки и несигурна карантия в общи линии.  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
А в този локум няма ли прекалено много захар  Thinking
Виж целия пост
# 7
Ох, с тази захар ще ме скъсате  Laughing
Много се радвам на майки, които скачат като ужилени - оу, ау, как може да даваш на детето си Данонино??? Ау, оу, ужас, грях ужасен. Но същите тези майки дават на децата си яйца Киндер или Киндер шоколадчета. А, тогава може би захарта не се брои или това е друго? Аман от перфектни без нужда  Peace Нека не забравяме, че все пак никой не пита за даване на Данонино само и нон стоп, за даване на шок. яйца или шоколадчета нон стоп, както и с тези локумени вафли - да, има захар в тях, разбира се. И какво от това? Детето ще яде локумени вафли по 24 часа в денонощието? И преди пак да ми скочите за кое кога да кажа, че за деца до годинка и за деца над годинка разликата е огромна  Sunglasses
Не искам да засягам и обиждам никого - просто мисля, че крайностите не са добре за никого!
Виж целия пост
# 8
Блонди, принципно си права, че надали детето ще яде непрекъснато локумени вафли. Човек обаче много лесно се пуска по течението, даваш днес, утре пак и лека полека се "сдобиваш" с дете, което не иска да яде нищо друго, освен сладко. Според мен докато имаме власт над храненето на децата ни би могло да ги поограничаваме от "празни" калории.
Виж целия пост
# 9
На мен вече ми падна пердето.Не купувам специално сладки за дъщеря си,но когато някой около нея яде й давам да си опита от всичко.Опита и киндер шоколад,и вафли,с фъстъци,без,кексчета,абе какво ли не.Никак не страдам от угризения обаче,че се пристрастява от 2-3 хапки или тези хапки нанасят вреда върху храненето й.По-скоро обратната теза да се ограничават вече пораснали бебета от безброй храни не ми допада.
Виж целия пост
# 10
Блонди, принципно си права, че надали детето ще яде непрекъснато локумени вафли. Човек обаче много лесно се пуска по течението, даваш днес, утре пак и лека полека се "сдобиваш" с дете, което не иска да яде нищо друго, освен сладко. Според мен докато имаме власт над храненето на децата ни би могло да ги поограничаваме от "празни" калории.

Давам му сладко от вчера, от онзи ден, от годинка и досега. Иозбщо не е пристрастен, яде си и сладко, и месо, и манджи, и хляб, и мляко. Всичко. Просто знае и съм го научила - всичко върви паралелно, без превес. Знае, че ако не си изяде месото, зеленчуците (или закуската ) няма да види шоколад, плодово мляко или солетки. Затова яде, ако му се яде. Ако не иска, пие вода и чака да огладнее. Изяжда си яденето и получва сладкото. Но и никога не го насилвам - против принципа съм, че ВСЕКИ ден трябва да се яде месо, манжда или зеленчук след годинката. Помня моите детски спомени и ги преупчвам сега през него. Общо взето редувам през ден и така хем не е злояд, хем знае, че уважавам исканията му, хем не е разглезен за сладко и щърволинки, както казва майката на Пандора  Hug
Виж целия пост
# 11
Блонди,не давам киндер шоколадчета,Данонино и всякакви подобни.  Peace
За мен това на тази възраст си е излишно.Захарта във дневното му меню е под формата на бисквитки(в които има захар,разбира се  Peace ).За малко по-пораснало дете(както е твоето) може би не е чак толкова фрапиращо,но за дете на 1 г и 1 м(като моето),сладкото и захарта за мен,не би трябвало да са ежедневие.
А и така,както казваш,че за деца след и преди годинка е различно,това означава ли,че след като навърши 1 годинка и вече може да яде всякакви шоколади,захари,оцветители и т.н  Thinking
Виж целия пост
# 12
А и така,както казваш,че за деца след и преди годинка е различно,това означава ли,че след като навърши 1 годинка и вече може да яде всякакви шоколади,захари,оцветители и т.н  Thinking[/b]

Никога и никъде не казвам и не се казва, че щом детето чукне годинката, то тогава автоматично пада пердето и то започва да се тъпче само и единствено със забранени неща  Laughing Имам предвид, че вече може да не сме чак толкова стриктни и вманиачени по принцип и че по малко от страничните неща не вреди. За шоколади, оцветители и тъпченето с тях и дума не може да става като препоръка, разбира се. Може да се яде и хипер здравословно, но е факт, че подобни семейства са рядкост. Но че веднъж дневно малко Зрънчо в парка едва ли не обрича детето на злоядство и е ужасен грях...  Rolling Eyes прекалено е според мен.  Simple Smile Относно захарта в ежедневието - много общо казано. Всеки организъм има нужда от въглехидрати, белтъчини, мазнини. Никоя крайност не е желателна, за каквото и да било  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
А в този локум няма ли прекалено много захар  Thinking

Да, захарта не е полезна, но да не забравяме, че малките деца имат по-големи нужди от въглехидрати.
От една локумена вафла нищо няма да му стане на детето.
Виж целия пост
# 14
Децата и възрастните имат нужда от бавноусвоими въглехидрати, а не от "празни калории". В редки случаи, при някои заболявания или при спортисти, са необходими бързи въглехидрати. Както и да е, аз също давам бисквити, въпреки, че се заричах, че няма да дам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия