Помощ!Плаче на едната гърда!

  • 803
  • 5
Незнам какво става, но от снощи моята беба взе да се дърпа от едната гърда! По принцип съм с операция на нея и има по малко кърма там. От вчера като я сложа освен че е много болезнено захапването след като почне да суче и преглъща и почва да реве и се дърпа! Отначало мислех че няма мляко, но като стисна - изтича! Незнам дали от многото комресия която правя докато суче, но сега ме боли цялата гърда! Пробвах  да изцедя нещо - не мога Confused Незнам какво да правя, дали не е запушено нещо- буци няма ! Само дето ме боли всичко вече! И позата смених - същата работа - започва да суче и заревава ! А от другата си суче лакомо!
Виж целия пост
# 1
аз кърмя и от двете гърди на всяко хранене, и баткото го кърмих така.
малчото си има някакво предпочитание към едната гърда /като стосна установих че просно на нея има повече каналчета и излиза маалко повече кърма, т.е. по-лесному е сукането сравнително/но като ги сменям в рамките на едно хранене се размива и няма протести.
това емного удобно икато започне да отказва някое нощно хранене- и двете гърди са пълни "наполовина"  и до следващото хранене са попрепълнени и двете но не е като чак да те боли да се будиш, да ставаш да цедиш и т.н. екстри.
Ако искаш опитай това дали няма да балансира нещата при вас. Почвай с другата гърда когато е изгладнял и като позасити малко го смени на "нелюбимата".
А аз лично на твое място бих си се доверила на детето и за всеки случай бих отишла на един преглед с ехограф на тази гърда щом имаш операция точно на нея. може пък да иска да ти кжае нещо детето, послушай го.
Виж целия пост
# 2
Вероятно е по малко млякото и се сърди детето, почти всички имат предпочитания към определена гърда (по даваща, или от към сърцето, или в по удобна поза/захват на майката). Друга причина може да е, както казваш че те боли при засукването, вероятно се стягаш а бебетата усещат напрежението и това ги отблъсква.
Каквато и да е причината опитай да се успокоиш, предлагай първо "нежеланата" гърда, кърми от нея в сънено състояние или на тъмно и тихо, опитай права полюшвайки или друга нова поза. Все някак ще се получи!  Peace
Виж целия пост
# 3
Вероятно е по малко млякото и се сърди детето, почти всички имат предпочитания към определена гърда (по даваща, или от към сърцето, или в по удобна поза/захват на майката).
Съгласна съм  Peace
Виж целия пост
# 4
И при нас го имаше този проблем. Но постепенно започна да яде и от двете. Просто трябва да си по-упорита. Аз предлагах първо тази, която иска, като се засити другата. Нощем понякога започвах с "нежеланата" и така. Сега суче и от двете гърди.
Виж целия пост
# 5
Най вероятно имах някакво запушване, защото в дълбочина ми стоеше твърдо! Както и да е  , взех си лецитин, поизцедих с помпа и бебето просука и се оправих! Сега вече няма притенции от коя гърда да папа! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия