Учите ли бебетата на....

  • 7 189
  • 82
Искам да ви попитам учите ли бебетата си на разни неща и от каква възраст?Например да казват "Здрасти"като махат с ръчичка,или да пляскат за "Браво",и т.н.
Интересно ми е на колко месеца имат постижения,защото това да махат с ръчичка за мен също си е постижение,детето например на моя приятелка на 6 месеца всеки път маха за здрасти и чао,а моя изобщо не прави нищо такова Tired
Много ми е интересно,ще чакам отговорите ви с нетърпение.  bouquet Hug
Виж целия пост
# 1
Чак да го уча - не. Той сам се научи да пляска с ръце, да маха за чао и здрасти, като ни гледа нас.
Насила няма да се научи със сигурност. Може би е от децата, които натрупват, наптрупват и после изведнъж правят нещата.
Виж целия пост
# 2
И аз съм на това мнение.Нашият като изпращам гости и го вземам с мен да махаме с ръчички за чао.Почна сам около годинката някъде,а за пляскането по коледа Joyимаше една реклама много я харесваше и както си стоя почна без никои да го кара.
Виж целия пост
# 3
Учих го, да.
Заставахме пред голямото огледало в спалнята и първо аз махах, после мърдах неговата ръчичка, показвах му колко голям ще стане, на колко годинки е ... това някъде на около 10-11 месеца. Тогава даваше и целувка с ръка на устата.
Пак пред огледалото е научил къде са му ушите, носа, устата, коремчето и косата.
Сега вече е голям и имитира всичко без моя намеса.
Виж целия пост
# 4
Да, аз уча дъщеря ми, която е на 9 месеца, да казва здравей и чао с ръчичка, да показва лампичката и да я духа. Да повтаря разни звуци. Мога да кажа че за около седмица се научава. Даже сама се научи да върти ръчички докато пеем "Хей ръчички".
Насила обаче не става.  Ние не можем да се научим да прави "боц" от доста време и показвам, но не иска.
Може да опиташ с многократно повторение. Така се научават.
Имай търпение, УСПЕХ!! Grinning
Виж целия пост
# 5
Да синът ми се научи да бръмчи Simple Smile.
Виж целия пост
# 6
Първоначално започнахме с "боц", на пет месеца вече даваше пръстче.
След това я учех да маха с ръчичка за "здрасти" и "чао", започна да го прави на 7 месеца.
На 8 месеца "научи" песничката "Мием, ръчички, мием панички" и показваше съответните движения, показваше колко голяма ще стане и как плете баба й.
От 6 месечна я учех и да показва къде е баща й, къде е лампата и т.н.

Между другото това са неща, които ме е карал да правя педиатъра ни.
Виж целия пост
# 7
Малкото маймунче всичко гледа и повтаря каквото е разбрало много е смешна в опитите си да подражава.Най-много копира от връстниците си за сега.
Виж целия пост
# 8
Да синът ми се научи да бръмчи Simple Smile.
hahaha Joy Joy Joy
Не още не сме започнали да се учим Thinking
Виж целия пост
# 9
На 5-6 месеца вече даваше "боц", на 7 месеца я научих да казва "чао" като маха с ръчичката, после и "здрасти" и сега казва "ела" като маха и с ръчичка. От около 2 седмици казва колко голяма ще стане като си вдига ръцете вииисокооо Joy Преди няколко дни я научих да казва "няма", тя си държи ръцете като за няма, но казва няяяя или няммм, а за браво и пляскане с ръчички още се учим, нещо не и харесва много, но пляска от време на време, а и пет пет дава Grinning Друго не се сещам в момента.
Виж целия пост
# 10
Моя  пък е самоук  Wink Laughing
Виж целия пост
# 11
На 5-6 месеца вече даваше "боц", на 7 месеца я научих да казва "чао" като маха с ръчичката, после и "здрасти" и сега казва "ела" като маха и с ръчичка. От около 2 седмици казва колко голяма ще стане като си вдига ръцете вииисокооо Joy Преди няколко дни я научих да казва "няма", тя си държи ръцете като за няма, но казва няяяя или няммм, а за браво и пляскане с ръчички още се учим, нещо не и харесва много, но пляска от време на време, а и пет пет дава Grinning Друго не се сещам в момента.

Е гати като те слушам направооо Shocked.....браво бе на 9 месеца толкова много постижения...Мери я уча ама много не схваща,сигурно трябва повече търпение не знам и аз понякога се притеснявам,че не знае почти нищо Tired
Виж целия пост
# 12
да уча я Simple Smile вече може да дава здравеи, чао, целува по бузките другите дечица, може да духа свещички, знае каде е компа телевизора като я попиташ
Виж целия пост
# 13
Уча я, да. Засега да произнася различни звуци, също казвам й кой предмет или човек как се казва, пеем песнички (тя приглася). Уча я, че шшш е тихо, на пиш-пиш и а-а над легена. На тази възраст - толкова. Постепенно и на други неща ще се научава.  Peace
Виж целия пост
# 14
Учила съм го, но без да се вманиачавам. Маха за Чао, само, когато и на който той си реши. Научили сме го на доста неща, но не го карам като маймунка да си показва номерата на познатите ни. Много ми е тъпо, когато някой започне да дава наставление на детето си - покажи това, покажи онова и ако детето отказва, родителя да продължава да настоява. Калоян ако си хареса даден човек, започва представление по собствено желание.
Последното нещо, на което съм го учила, е да си хвърля самичък боклуците в коша и нашия като се въодушеви, започна да прави "Ленински съботник" на парка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия