Как да сготвя за 30 мин на бебето?

  • 4 404
  • 38
Прочетох тук, че всички се справяте бързо и вкусно. Аз варя домашните меса за моето бебе (основно заек и телешко) 3, 4 часа. Моля да споделите с мен как вие приготвяте всеки ден лелеяните домашни порцийки прясна храна за 30 мин. Питам най-сериозно.
Виж целия пост
# 1
Е мила месо няма как да свариш за 30 мин. Ето аз как готвя на Геги.

Сварявам малко заек(имам домашен) после го орубвам и го натъпквам във формички за лед и в камерата.

Другите неща просто нарязвам на много дребно и слагам да се варят в много малка тенджерка с много малко вода и съответно при варенето добавям по 2 кубчета месо.

Накрая добваям копър или магданоз според яденето и тъй Бон Апети. Коства ми 10 мин.

Дано да съм била от полза  Hug

Обаче като гледам вие сте малко по-големи т.е. не ядете само супи можеш обаче по същия начин като като се посварят нещата да ги запечеш. Така става бързо.
Виж целия пост
# 2
Идем да дадем акъл  Grinning

Месото винаги варя предварително. Купувам пилешко/телешко или каквото там искаш да дадеш. Режа на парченца, варя, слагам в пликове и в камерата.

Повечето зеленчуци (само за картофите не мога да гарантирам, че има бавно увиращи сортове) са готови за половин час. Добавям кубчето месо и е готово:)
Виж целия пост
# 3
Ами месото не го варя всеки ден. Сварявам известно количество и имам за цяла седмица, слагам го във фризера. А иначе обелването на картоф, морков, тиквичка и т.н., нарязването и сваряването им не отнема повече от 30 минути, вярно е.
Виж целия пост
# 4
Запис,
аз съм много зле с готвенето.
Виж целия пост
# 5
Идем да дадем акъл  Grinning

Месото винаги варя предварително. Купувам пилешко/телешко или каквото там искаш да дадеш. Режа на парченца, варя, слагам в пликове и в камерата.

Повечето зеленчуци (само за картофите не мога да гарантирам, че има бавно увиращи сортове) са готови за половин час. Добавям кубчето месо и е готово:)
и аз така правя  Peace
Виж целия пост
# 6
Аз замразявам сурово месо.Не съм го варила никога предварително.Когато ми е по малко времето за готвене,приготвям нещо с пилешко или пуешко,защото се варят по бързо.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: ivonska
Моля да споделите с мен как вие приготвяте всеки ден лелеяните домашни порцийки прясна храна за 30 мин.
Във тенджерата под налягане на месото не му е нужно повече от 30 мин., за да се свари добре.  Peace
Цитат на: anya
Варене в тенджера под налягане
свинско месо - 20-25 минути
телешко месо - 20-25 минути
агненшко месо - 20-25 минути
говеждо месо - 25-30 минути
пиле - 15 минути
кокошка - 20-30 минути
риба - 10 минути
зрял фасул - 35-40 минути
леща - 20-25 минути
кисело зеле - 15-20 минути
прясно зеле - 8 минути
зелен фасул - 7-8 минути
зелен грах - 7-8 минути
картофи - 10 минути
моркови - 12 минути
карфиол - 5 минути
спанак - 1-3 минути
ябълки - 3 минути
дюли - 8 минути
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/article_1
Виж целия пост
# 8
това с тенджерата под налягане е супер идея. Може и а да се престраша да сготвя така месо за малкия...  chef
Виж целия пост
# 9
Една идея за по-малко от 30 мин.: червена леща, 1-2 картофа, нарязани ситно, бейби моркови, чесън.
Виж целия пост
# 10
Една идея за по-малко от 30 мин.: червена леща, 1-2 картофа, нарязани ситно, бейби моркови, чесън.

От буркан, нали?  newsm78 То други май няма....
Виж целия пост
# 11
При мен става за по-малко от час със сурово месо. И без тенджера под налягане, просто не съм й фен  Stop Като е малко количеството, става бързо  Simple Smile

Бейби морковчетата си ги взимам замразени, в буркан са толкова меки, че само от поглед се разкашкват  Crazy
Виж целия пост
# 12
При мен става за по-малко от час със сурово месо. И без тенджера под налягане, просто не съм й фен  Stop Като е малко количеството, става бързо  Simple Smile

Ъ?!  newsm78

Аз днес заешкият ч.дроб, бъбреци и сърце ги варих около час и 1/2 (с картоф и лук)...

Някъде и аз съм чела, че тенджерата под налягане не била най-доброто...
Виж целия пост
# 13

Готвя му само за едно ядене, т.е. около 200гр краен продукт. Количеството е малко, месцето режа на малки парченца и става бързо.  Simple Smile
Виж целия пост
# 14

Готвя му само за едно ядене, т.е. около 200гр краен продукт. Количеството е малко, месцето режа на малки парченца и става бързо.  Simple Smile

Добре, де - да накъсам заешкото бутче?  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия