Примулот нор или как да отложа цикъла си за морето?!

  • 22 354
  • 52
Някой пил ли е Примулот нор, или там както се казва, за отлагане на месечния си цикъл? Как влияе? Има ли странични ефекти? Питам, защото ще съм в цикъл точно за морето. Не мога да ползвам тампони, така че давайте по темата. Някой пил ли ги е или пък други хапчета за тази цел?
А към тези, които ползват Евра - веднага след свършването на лепенките ли идва цикъла? Помните ли? Аз съм ги ползвала, но не помня как беше.
Виж целия пост
# 1
Аз горе-долу от 5 години го вкарвам в употреба по за седмица - къде покрай море, къде покрай панаир. Последващите два месеца обикновено цикълът ми се поизмества, скъсява или удължава. После пак влиза в норма.
Виж целия пост
# 2
Аз миналата година пих Примолут нор точно заради морето. Цикълът ми дойде като се прибрахме от море /т.е. закъсня ми с около седмица, точно както исках/. Нямах странични ефекти. На другия месец всичко си беше ОК.
Виж целия пост
# 3
аз съм го пила по д-рско предписание преди години и никога не бих повторила.
А така на своя глава хормонални препарати - нивгаш.
Виж целия пост
# 4
Пила съм го преди години и не съм повторила, защото болките, които имах, когато ми дойде цикълът, бяха непоносими.
Виж целия пост
# 5
Аз да отговоря за Евра. Цикълът идва 2 дни след махането на 3тата лепенка. Поне при мене  Peace
Виж целия пост
# 6
И мен ме интересува същото, ще ходя на лекар, но чак на 1-2 май някъде, по-рано нямам възможност. По-принцип трябва да ми дойде на 22 май, искам да го отложа или пък да дойде по-рано. Дали няма да е късно за реагиране като отида на лекар, помня че се пиеше доста време?
Виж целия пост
# 7
Аз обикновено си планирам почивките, като се съобразявам с цикъла си. За повече комфорт, все пак. Странно ми е да се прибягва до медикаменти с такава цел.  Thinking
Виж целия пост
# 8
на твое място бих се консултирала с гинеколога си
Виж целия пост
# 9
Ако не планува6 в следваЩите 4/5 год. бебе си сложи спирала Мирена.  Peace
Виж целия пост
# 10
Ами надявам се след 2-3 год. на още едно бебенце, да ти кажа хич не ми се слага спирала. И какво му е странното да се прибягва до подобни медикаменти, те се ползват инцидентно все пак, създадени са безопасни, не ги пиеш постоянно. Един път на 2-3 години не виждам нищо странно и притеснително, нали именно за това са създадени.
Виж целия пост
# 11
И какво му е странното да се прибягва до подобни медикаменти, те се ползват инцидентно все пак, създадени са безопасни, не ги пиеш постоянно. Един път на 2-3 години не виждам нищо странно и притеснително, нали именно за това са създадени.
Аz не каzвам,че е странно или притеснително лекарства да вzеме6.Просто всеки каzва това,което е иzпробвал и zнае. Аz противоzачатъчни не съм вzемала и не мога да дам мнение. Но от спиралата съм доволна,а zа в такива случаи е съЩо супер. За това и писах. Тя и zа 2/3 год.е удобна,но тогава иzлиzа по_скъпо като е zа по_малко време. С нея е с един кур6ум 2 zаека_хем сигурност,хем беz период  Wink
Виж целия пост
# 12
Аз казах, че е странно, защото на мен ми се струва по-лесно да се планира почивката в удобен момент от месеца, отколкото да се пият медикаменти. Аз лекарства освен ефералган и нурофен не пия никакви и никога не съм пила, та затова вероятно ми е стряскащо.

Чиколина, каква е тази спирала, аз съм много непросветена, но искаш да кажеш, че с нея изобщо не ти идва ли?
Виж целия пост
# 13
Пина,хормонална(или хормонна  newsm78)спирала.За 5 год.е и я дават със 100% сигурност.От 3 год.съм с нея,първите 2 нямах иzобЩо период,сега е 2 дена и ежедневна(май така се каzва) превръzка стига  Wink Не мисли6 zа хапчета,не се притеснява6,ако си болна с повръЩане и т.н. Много каzват,че покрай противоzачатъни напълняват,аz и с нея отслабнах 15кг.
Виж целия пост
# 14
Чиколина, аз попрочетох за тая спирала из нета, то не е шега работа...  Доста жени вместо по-добре, са се почувствали значително по-зле. На теб щом ти е ОК - късметлийка си, че и отслабнала! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия