Дайте идеи за лесни сладкиши за малки готвачи

  • 5 531
  • 6
Моля, дайте идеи за лесни сладкиши, които децата да могат да приготвя сами. Дъщеря ми е на 9 години и вече иска да готви сама в кухнята.
Конкретния повод е парти и закриване на учебната години в зоо клуба, който посещава. Децата трябва да занесат на празника нещо приготвено от тях и да обяснят как са го направили. Ще се радвам, ако дадете някакви "животински" идеи.
Виж целия пост
# 1
Ето лесни прасенца, които децата много харесват!
Виж целия пост
# 2
Ето лесни прасенца, които децата много харесват!
Много благодаря! Страшно сладки са!

Ако може да споделите рецепти не само за конкретния случай.
Не е задължително сладките да изглеждат като животни, по-важно е да са лени са изпълнение и да изглеждат ефектни и добре /за да не се разочароват малките готвачи Laughing/
Виж целия пост
# 3
Сладкишът, който правим много често вкъщи е толкова лесен за приготвяне, че мисля е подходящ. Рецептата я взех оттук, но честно казано не помня от коя мама - за което да ме извини, но и да е жива и здрава   bouquet

Та това е сладкишът, който винаги става

2 яйца, по 14 супени лъжици захар, олио, кисело мляко, брашно в този ред
1 лъжичка сода
Всичко това се разбърква добре. Половината смес се изсипва в намаслена тавичка. Пече се 10 минути на 180 градуса. Вади се и се намазва със сладко. Отгоре се изсипва втората половина от сместа и се допича. Ами това е! Да ви е вкусно. У нас го прави само мъжът ми и винаги се получава и то страхотно.
Виж целия пост
# 4
Ако имаш формички животни, всички видове, курабийки и солени стават.

Ето една рецепта:

СОЛЕНКИ

650-700гр. брашно
100гр. зехтин
1 яйце
1 суха мая
1ч.л. сол
250гр. пр. мляко

Замесва се тесто от продуктите, като сухата мая се разтваря в затопленото мляко, добавя се белтъка, зехтина, солта и брашното. Оставя се да почине 15мин. разточва се на кора дебела 5-6мм. Режат се с формичките за тесто. Мажат се с жълтъка от яйцето и се пекат на 200градуса, като тавата се поставя в студена фурна.
Спомням си като малка много обичах да меся и да правя формички с помощта на майка ми. Може да и помогнеш при точенето, ако до сега не го е правила и видиш, че не се справя добре.
Ето и снимка:

Друго много лесно нещо е:

СОЛЕН КЕКС

•   100мл олио
•   1 ч.ч. кисело мляко
•   1 ч.ч. брашно
•   1/2 ч.ч. царевично брашно
•   ½  ч.ч. овесени и пшеничени трици
•   1 пакетче бакпулвер
•   Магданоз
•   1 щипка сол
•   1/2 ч.ч. маслини
•   2 кисели краставички
•   3 яйца,
•   сирене,
•   кашкавал
•   ½ ч.ч. царевица
Разбивате 3 яйца с мазнината и киселото мляко, като постепенно прибавяте пресятото и смесено с бакпулвера брашно, докато се сгъсти. Останалите продукти нарязвате на дребно, маслините изчистете от костилките. Накрая добавяте на ситно нарязания магданоз и подправяте по избор и сол. Сместа изливате в намаслена и посипана с брашно тавичка и печете при 180-200гр. около 30-60 мин. Може да се сложи и във формата на мъфини.
Ето и снимка.

Ако имате формичка за мъфини, може да направите всякакви варианти на мъфини. Или кекс, като, че ли това е най-лесното. Може да направите, желирана торта, много лесно става и вкусно. Вариантите там са хиляди. Може да направите, пълнено бутер тесто с крем от шоколад и сметана.

Локумки също стават:

ЛОКУМКИ
 
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода за хляб
1/2 ч.ч. мас (разтопена) аз ползвам масло
брашно

2 кутийки локум
пудра захар за овалване

В подходящ съд се слагат 2 шепи брашно. Добавя се киселото мляко с разбърканата в него сода, слага се мастта и с добавяне на още брашно се замесва меко тесто (докато спре да лепне). От тестото се късат малки парченца, в тях се завива локум и с търкаляне между дланите се оформят топчета. Нареждат се в тава на разстояние, защото леко увеличават обема си при печене. Пекат се на 200 градуса до порозовяване. Още горещи се овалват в пудра захар. Аз правя локумките с минимално тесто около локумчето - така стават по-вкусни и локумът се усеща най-добре.
За нещастие не съм им правила снимки. За да видиш как изглеждат.
Много от рецептите съм ги взела от форума, но не помня от кой точно и от кого. Embarassed
Не знам дали тези рецепти са трудни за 9г. дете на мен ми се виждат леснички, но ти прецени.
Виж целия пост
# 5
Моята дъщеря на 8-9 г. правеше choco crazy cake на Янита. И досега си го прави 1-2 пъти в месеца, любим е просто.
Виж целия пост
# 6
КОКОСКИ (Coconut Macaroons) - на sladka hapka - 2 мин. забъркване и 15 мин. печене. Много лесна и бърза рецепта, подходяща за вашият повод.

По други поводи и за вкъщи:
Торта "Мюсли" - sladka hapka
Покрив със сирене Крема - студен десерт
На първо време се сещам за тези:) Успех на малката кулинарка
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия