въпросче за термоканите

  • 1 522
  • 21
Здравейте,мили мами,
имам термокана на "FIRST austria" от 4 месеца, по дъното на която забелязах,че се е образувало като кафяво отлагане,приличащо на ръжда(надявам се ,че не е).Има ли го и при вас това нещо и с какво го премахвате?  bouquet
Виж целия пост
# 1
По моята термокана се отлага варовик,но не прилича на ръжда,както го описваш.Аз слагам оцет и топла вода и я оставям така за няколко часа.После измивам добре.
Виж целия пост
# 2
Момичета,тези кани за какво точно ги ползвате?За нещо свързано с бебетата ли? BlushНе ми се смейте,но нали и аз съм кандидат мама и ми се иска да се образовам малко,преди бебчо да е дошъл,че то не остана
Виж целия пост
# 3
аз я използвам да му преварявам водата на бебо,нали трябва да пие само преварена вода.много е удобно,става за 1мин.,вместо да я вариш на котлона,където ще ти отнеме повечко време
Виж целия пост
# 4
И аз съм забелязала подобни отлагания по дъното на каната - търкам здраво с четка за да ги махна.
Виж целия пост
# 5
и при мен е така остава нещо като ръжда  Sad
Виж целия пост
# 6
чисти се с оцет , като след престояване около половин час се изварява и отново се накисва с оцет - същото се отнасяи за стерилизатора / ако е парен/ .За бъдещата мама АМ на бебето се приготвя само с преварена вода , така че купувай електирическа кана , но не оставяй водата да изстива там , а в предварително стерилизирана бутилка - дано да кърмиш , за да не ти се налага да правиш това . Лека бременост!
Виж целия пост
# 7
По термоканата нямам, но забелязах, че такова нещо се появи на стерилизатора ми  - парен електрически е. Явно е от водата
Виж целия пост
# 8
Може и да е просто "утайка" - "жабурняк"...
Виж целия пост
# 9
Според мен е  нещо от водата.Иначе по термоканата си нямам такова нещо.Но както са ти написали момичетата може да пробваш с оцет.
Виж целия пост
# 10
аз я използвам да му преварявам водата на бебо,нали трябва да пие само преварена вода.много е удобно,става за 1мин.,вместо да я вариш на котлона,където ще ти отнеме повечко време

Малко встрани от темата, но твоето бебе не е ли достатъчно голямо да пие бутилирана вода  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Използвах термокана, но много за кратко и не съм забелязала такива отлагания, в момента си купувам минерална вода Девин за деца и не я преварявам, а само я затоплям!
Виж целия пост
# 12
 Моята кана също е на фирмата First и се получава абсолютно същото отлагане, за което пита fiorela, но не по цялото дъно, а само върху реотана. Това нещо не би се видяло ако каната е с открит реотан - при тях се вижда само ако се натрупа котлен камък. Според мен се получава защото водата не е чиста, но в никакъв случай не е утайка.
 В инструкциите на каната пише как да се почиства и да не се ползват препарати. Аз моята също я почиствам с оцет. В книжката пише 1/3 оцет и 2/3 вода, но аз слагам по-малко оцет, защото го правя по-често от предписаните 6 месеца. След като заври го оставям да престои през нощта и на сутринта изплаквам с вода и мека гъба. Абсолютно всичко се изчиства. Накрая пълня каната с вода, оставям я да заври и тази първа вода я изхвърлям.
Виж целия пост
# 13
И аз изварявам с оцет, горе-долу веднъж седмично или малко по-рядко. Дори няма нужда да престоява, сипвам вода, после винен оцет /пропорция на око, според това колко варовик се е натрупал и от кога не съм го правила/. Преварявам и изхвърлям. Рядко ми се налага д повторя процедурата - да кажем за 4,5 месеца 2 пъти. После измивам с гъбичка и сапун. Преварявам още една вода и изхвърлям и толкова. Работа за 5 мин.
Виж целия пост
# 14
Аз вместо с оцет си почиствам каната като сложа едно пакетче лимонтозу и оставям да поври на отворен капак.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия